








|
Digitale TV
Haarlems Kwartier
Haarlem 105 Tekst TV
|
Haarlem 105 niet meer via 'Digitenne'  |
Stadsomroep Haarlem 105 heeft de experimentele uitzendingen via Digitenne beëindigd. Een half jaar lang was Haarlem 105 via deze digitale techniek te bekijken en te horen, als enige lokale omroep in ons land. Voor definitieve uitzendingen is wettelijk nog niets geregeld. Haarlem 105 start samen met koepelorganisatie OLON een nieuwe lobby voor uitzendingen via Digitenne.
Volgens Haarlem 105-bestuurslid Michiel Bosgra zijn er technisch geen redenen om Haarlem 105 niet meer te laten uitzenden met de zogenoemde DVB-T techniek. "Er is genoeg ruimte in de ether, we zouden ons signaal zelfs nog sterker kunnen maken. Maar de landelijke overheid ziet niet hoe belangrijk dit soort omroepen zijn."
EXPERIMENT
Het experiment van Haarlem 105 heeft aangetoond dat lokale uitzendingen via DVB-T zowel technisch als financieel haalbaar zijn. Eerder heeft de Commissie Switch Off die de toekomst van ether-televisie onderzocht, dat als voorwaarden genoemd voor het beschikbaar stellen van lokale DVB-T frequenties.
Tijdens het experiment bleek dat ontvangst mogelijk was in vrijwel de gehele stad; alleen ten noorden van de Jan Gijzenkade was ontvangst niet of nauwelijks mogelijk. Behalve in Haarlem was ontvangst ook mogelijk in grote delen van Bloemendaal, Haarlemmerliede, Heemstede, Overveen en Spaarndam.
Uw reactie helpt ons bij de lobby voor de voortzetting van onze uitzendingen via Digitenne! Stuur uw reactie naar: digitaal@haarlem105.nl
|
UPC Digital: kanaal 715  |
Haarlem 105 is nu ook digitaal te ontvangen via het kabelnet van UPC. Met de decoder zijn de TV-uitzendingen te ontvangen via kanaal 715. De radiozenders van Haarlem 105 geeft UPC op dit moment nog niet digitaal door.
PROGRAMMERING
Haarlem 105 zendt in het weekend ieder uur Het Haarlems Kwartier uit. Dat is een gevarieerd nieuwsmagazine, met actuele reportages, boeiende portretten van bekende en onbekende Haarlemmers en de rubriek Muggeziften waarin Haarlemmers hun ongezouten mening over hun stad mogen geven. De rest van de programmering bestaat uit Tekst-TV met actueel nieuws verzorgd door de nieuwsredactie van Haarlem 105.
GEMEENTE HAARLEM
De investeringen van Haarlem 105 die nodig zijn voor de digitale uitzendingen, zijn mede mogelijk gemaakt door de gemeente Haarlem. Het gemeentebestuur steunt de omroep door voor langere tijd zendtijd in te kopen voor gemeentelijke communicatie en voorlichting via Haarlem 105 TV. Zo wil de gemeente over enige tijd starten met het uitzenden van de vergaderingen van de gemeenteraad op televisie.
|
|
|