Haarlemse studenten van de opleiding Creative Business aan Hogeschool Inholland mochten hun creatieve ideeën loslaten op het uitgaansleven in hun stad. Dat vertelde Inge van Gansewinkel, programmamanager nachtcultuur bij de gemeente Haarlem, in het programma Haarlem Vandaag op Haarlem105.
“Ik heb het afgelopen jaar onderzoek gedaan naar uitgaan onder de 18”, legt Van Gansewinkel uit. “Door het NIX18-beleid kunnen jongeren nergens meer terecht. Toen dacht ik: hoe mooi zou het zijn om juist jongeren zelf mee te laten denken over alternatieven?”
Die aanpak leverde volgens haar verrassende en originele ideeën op. “Ze kwamen met game rooms, chillruimtes, een schuimparty op het water en zelfs een horror hunt door de stad.”
Bekijk hieronder het hele gesprek terug. Tekst loopt door onder fragment.
Van Gansewinkel vertelde ook over haar bredere rol als nachtcultuurmanager. Ze zet zich onder meer in voor het tijdelijk herbestemmen van leegstaande panden, bijvoorbeeld als pop-uplocaties voor jongeren. “Een van mijn dromen is om van de oude V&D-kelder in Haarlem iets bijzonders te maken”, zegt ze enthousiast.
Tegelijkertijd is het vinden van ruimte in de stad een uitdaging. “Waar ik nachtcultuur wil, zeggen collega’s: ik wil hier woningen. Iedereen heeft z’n belangen”, zegt ze. “Het is een van de meest uitdagende functies, omdat nachtcultuur soms ook voor overlast zorgt. We moeten daar een goede balans in vinden.”
De studenten gaan volgend schooljaar met hun concepten verder aan de slag, in samenwerking met de gemeente en andere partners. Van Gansewinkel kijkt ernaar uit: “Ik kan niet wachten om te zien wat er volgend seizoen allemaal gerealiseerd wordt.”