SP doet mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal in maart 2026. Dat heeft de kersverse SP-afdeling Bloemendaal-Heemstede het afgelopen weekend besloten. Lijsttrekker Tuur Elzinga, zelf woonachtig in Bloemendaal, vindt het hoogtijd dat de partij in de raad komt van de rijkste gemeente van Nederland.
“We doen mee omdat we denken dat SP hard nodig is in de gemeente Bloemendaal”, aldus Elzinga, oud- voorzitter van de FNV. “Het is een mooie, rijke gemeente maar erg arm op sociaal gebied. Bloemendaal kan wel wat SP gebruiken. We mikken op ten minste één zetel.”
Harold Koster, PvdA-fractievoorzitter in Bloemendaal is blij dat er nog een linkse partij meedoet. “Inhoudelijk lijkt SP niet echt iets toe te voegen als je kijkt naar het verkiezingsprogramma van GroenLinks-PvdA, maar desalniettemin wens ik hen alle succes.” Volgens voormalig Tweede Kamerlid Renske Leijten (SP) is het ‘heel goed dat meer mensen bij de gemeenteraadsverkiezingen op de SP kunnen stemmen.’
Verschil maken
De komende twee maanden gaat de SP in gesprek met inwoners over zaken die volgens hen blijven liggen. “Daar willen wij het verschil gaan maken”, zegt Elzinga. “Ik denk niet dat we Bloemendaal in een keer gaan veranderen, maar we willen zeker proberen om wat teweeg te brengen. We willen onderwerpen als betaalbare woningen en goede bereikbare voorzieningen op de agenda krijgen.”
De in Haarlem woonachtige SP-coryfee Renske Leijten, die jarenlang voor de partij in de Tweede Kamer zat, is enthousiast over het nieuws. “Het is heel goed dat meer mensen bij de gemeenteraadsverkiezingen op de SP kunnen kiezen.”
In januari wordt het verkiezingsprogramma opgesteld. Tuur Elzinga is donderdag 4 december te gast in de studio bij Haarlem Vandaag.





















