De reddingsbrigades in Zandvoort, Bloemendaal en IJmuiden hebben tijdens de zomerse Pinksterdagen veel moeten uitrukken.
Het mooie weer zorgde de afgelopen dagen voor grote drukte op de stranden. De Zandvoortse Reddingsbrigade was vooral bezig met preventief werk op het strand en het water. Door de oostenwind werden de nodige badgasten behandeld voor een kwallensteek. Ook raakten relatief veel kinderen zoek. Maandag werd enige tijd samen met de politie gezocht naar een 3-jarig kindje dat ruim 2 uur zoek was en uiteindelijk bij één van de strandpaviljoens werd gevonden.
Gedurende de drie dagen werd 35 keer eerste hulp verleend, waaronder de reanimatie van een fietser. Deze persoon is naar het ziekenhuis gebracht en maakt het naar omstandigheden redelijk, meldt de Zandvoortse Reddingsbrigade. Ook in Bloemendaal en IJmuiden hadden de hulpdiensten het vanwege de massaal bezochte stranden druk.