Wat bedoeld was als een spontane actie voor vaste klanten, liep uit op een groter succes dan verwacht. Het Haarlemse café De Vijfhoek gaf gisteren voor elk gescoord doelpunt van Ajax 50 cent korting op een biertje.
De actie werd door het café op Facebook aangekondigd en werd al snel honderden keren gedeeld. Mede dankzij deze ‘promotie’ daagden er zo’n vijftig man op bij het kleine café in het oude centrum van Haarlem.
“Het was perfect”, zegt Niels Weijers, eigenaar van het café. “Vanwege de media-aandacht waren we nog even bang overlopen te worden, maar dit is niet gebeurd.”
Weijers was van plan het bier vanaf 1.00 uur ’s nachts gratis weg te geven. Maar de 100 liter bier die nog over was van Koningsdag, was al rond een uur of 18.00 op.
“Ik heb dit echt bedoeld als extraatje voor mijn vaste klantengroep”, aldus Weijers. “De extra publiciteit eromheen was mooi meegenomen, maar eigenlijk heb ik niks te klagen over mijn huidige klandizie.” Foto café de Vijfhoek