• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Conflict jongeren zet regio op scherp: ‘Geloof niet alles wat je doorgestuurd krijgt’

    Conflict jongeren zet regio op scherp: ‘Geloof niet alles wat je doorgestuurd krijgt’

    Kijk terug: samenvatting Open Monumentendagen in de regio

    Nieuwe verdachte opgepakt voor opruiing via sociale media na conflict jongeren

    Automatische concepten

    Femicide en geweld tegen vrouwen: ‘Ik kan me er niet bij neerleggen’

    Nieuwe arrestatie rond conflict jongeren in regio

    Van Gamri tot Van der Windt: terugblik politieke onrust in Bloemendaal

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Parksessies in oude vorm terug in Haarlemmerhout: ‘Precies zoals het ooit begon’

    Parksessies in oude vorm terug in Haarlemmerhout: ‘Precies zoals het ooit begon’

    Eerste editie ‘protestival’ No More zit erop: ‘Haarlem is nog niet van ons af’

    Eerste editie ‘protestival’ No More zit erop: ‘Haarlem is nog niet van ons af’

    Waterraket van Wienen knalt kampeerweekend Molenplas open

    Films kijken met je voeten in het zand: ‘Vooral voor Zandvoorters, maar iedereen welkom’

    Films kijken met je voeten in het zand: ‘Vooral voor Zandvoorters, maar iedereen welkom’

    Italiaans topstuk strijkt neer in Haarlem: zeldzame Michelangelo straks te zien in Teylers Museum

    Italiaans topstuk strijkt neer in Haarlem: zeldzame Michelangelo straks te zien in Teylers Museum

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Burgemeester Wienen sluit pand in Schalkwijk na vondst hennepkwekerij

    Luister terug: Meld Misdaad Anoniem over nut en werking van anonieme tips Waarderpolder

    Automatische concepten

    Femicide en geweld tegen vrouwen: ‘Ik kan me er niet bij neerleggen’

    Van Gamri tot Van der Windt: terugblik politieke onrust in Bloemendaal

    Luister terug: Barbara Barend over vrouwentak profclub Hera United

    Luister terug: Barbara Barend over vrouwentak profclub Hera United

    Haarlem105 viert twintig jaar Spaarnelanden morgen live vanaf de open dag

    Charlotte Hansen: ‘Mijn kookstijl? Alsof Sicilië en Haarlem samen aan tafel zitten’

    Charlotte Hansen: ‘Mijn kookstijl? Alsof Sicilië en Haarlem samen aan tafel zitten’

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Oud-wethouder Michel Rog blikt terug op aftreden na ‘eenzaam spoeddebat’ over coronapas

Door Redactie
31 december 2021
Oud-wethouder Michel Rog blikt terug op aftreden na ‘eenzaam spoeddebat’ over coronapas

Teleurstelling. Dat is het gevoel dat overheerst bij Michel Rog, die twee maanden geleden opstapte als wethouder bij de gemeente Haarlem. Het besluit om te stoppen kwam grotendeels door de houding van zijn eigen coalitiepartij, de PvdA, zo vertelt Rog live in de studio tijdens de uitzending van Haarlem Vandaag gisteravond. “Ze hebben me tijdens het spoeddebat bewust laten bungelen. Ik denk wel dat ik dat als een mes in de rug heb ervaren.”

Rog kon rekenen op kritiek vanuit de Raad nadat hij op Twitter openlijk zijn steun betuigde aan voormalig staatssecretaris Mona Keijzer. Keijzer, met wie Rog jarenlang samen in de Tweede Kamer heeft gezeten, werd ontslagen om haar kritiek op de coronapas.

“Het was een bewuste keuze om het via Twitter te doen, ook al wist ik dat ik daarmee voor opschudding zou zorgen”, aldus Rog. “Voor mij was het belangrijk om een oud-collega die ontslagen werd vanwege haar mening een hart onder de riem te steken. Ook omdat zij precies verwoordde wat ook mijn kritiek was.”

“Achteraf gezien had ik die mail toen niet moeten sturen”

Michel Rog

De ophef over de voormalig wethouder van Sport en Financiën werd een week later nog groter toen naar buiten kwam dat Rog een mail had gestuurd omdat hij om ‘principiële redenen’ geen QR-code wilde laten zien bij een wijkraadsvergadering. “Die mail aan de wijkraad was ontzettend onhandig. Dat heb ik gewoon verkeerd gedaan. Achteraf gezien had ik die mail toen niet moeten sturen”, erkent Rog tijdens de uitzending.

Tijdens het daaropvolgende spoeddebat op 14 oktober ging het er fel aan toe in de Raad. “Wat ik nooit echt goed begrepen heb, is dat er een bepaald fanatisme en hardheid in zat. Het leek echt alleen te gaan om het neerhalen van mij als persoon, om mijn mening”, zegt Rog. “Er werd geen enkel recht gedaan aan wat ik betekende als wethouder.”

“De PvdA heeft mij tijdens het spoeddebat bewust laten bungelen. Ik heb dat als een mes in mijn rug ervaren”

De motie van wantrouwen waarop Hart voor Haarlem met het spoeddebat had ingezet, behaalde geen meerderheid. Het was de motie van afkeuring die uiteindelijk een ruime meerderheid kreeg. Daarmee is het aan de wethouder zelf om daar wel of niet een conclusie uit te trekken, zo legt Rog uit. “Het venijn zit hem eigenlijk in de staart”. Rog doelt hiermee op de uitlating van coalitiepartner PvdA, die aangaf de motie van wantrouwen niet te steunen, maar dat ze wel vonden dat Rog de eer aan zichzelf moest houden.

“Als iemand in een lastig parket zit, kun je je handen er vanaf trekken in plaats van proberen diegene op te vangen. Ik heb niet het gevoel dat de coalitie stond te dringen om mij op te vangen. Tijdens het spoeddebat heeft de PvdA er bewust voor gekozen om mij te laten bungelen. Ik heb dat als een mes in mijn rug ervaren.”

 

Rog vindt het een hele verdrietige, maar ook lelijke kant van de politiek. “Ik kan en wil daar niet aan wennen, maar tegelijkertijd hoort dit ook bij het politieke spel en je hebt er maar mee te dealen.”

Geen vertrouwen ervaren

“De PvdA heeft duidelijk gemaakt wat ze vonden. Als dat niet het geval was geweest, dan was er niets aan de hand geweest en dan waren we gewoon doorgegaan. Maar dat vertrouwen heb ik niet ervaren. Dat kan dus ook zonder motie van wantrouwen het geval zijn.” Op zaterdagochtend 30 oktober maakt Rog bekend op te stappen als wethouder.

Als reactie daarop kwamen coalitiepartijen D66, GroenLinks en PvdA met een gezamenlijke verklaring waarin zij schreven ‘dat wat hun betreft Rog niet had hoeven opstappen’. ‘Wonderlijk’, zo vindt Rog, zeker vanuit de pen van de PvdA.

Straatje schoonvegen

“Dit is je straatje schoonvegen, wat hoort bij de politiek. Ik ga daar niet boos om worden. Maar ik vind het wel buitengewoon treurig”, zegt Rog. “Als je vraagt of er ooit iemand van de coalitie is geweest die na mijn aftreden nog contact met mij heeft gezocht om te vragen hoe het gaat, dan is het antwoord ‘nee’. In dit college heb ik me heel erg alleen gevoeld.”

ADVERTENTIE

Niet alleen is Rog gestopt als wethouder, hij heeft ook besloten om zich niet meer kandidaat te stellen als lijsttrekker namens CDA Haarlem voor de aankomende gemeenteraadsverkiezingen. “Ik heb geen ambitie om nu nog iets in de Haarlemse politiek te doen. Op de vraag of hij ooit terugkeert naar de landelijke politiek, lijkt hij minder stellig.

“Ik ga nu niet heel hard zeggen dat ik nooit meer de landelijke politiek inga. Voor nu heb ik die ambitie niet. Ik kan echter niet uitsluiten dat ik ooit nog een keer op een of andere manier betrokken zal zijn bij de landelijke politiek. Maar dat is nu niet aan de orde”, aldus Rog.

“Ik heb mijn rug recht gehouden en dat heeft geleid tot dit resultaat”

“Ik vind het ontzettend jammer dat ik geen wethouder meer ben. Ik heb het met ontzettend veel plezier gedaan en was graag doorgegaan. En tegelijkertijd wil ik mezelf recht in de spiegel kunnen aankijken. Ik heb mijn rug recht gehouden en dat heeft geleid tot dit resultaat.”

Bekijk het hele gesprek hier terug.

 

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
Dit is een bericht van de gemeenschappelijke nieuwsredactie

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Conflict jongeren zet regio op scherp: ‘Geloof niet alles wat je doorgestuurd krijgt’

Conflict jongeren zet regio op scherp: ‘Geloof niet alles wat je doorgestuurd krijgt’

Door Noémi Prent
16 september 2025

De onrust onder jongerengroepen uit Heemskerk, Beverwijk en Haarlem zette de regio afgelopen week op scherp. Online circuleerden gewelddadige echte...

Kijk terug: samenvatting Open Monumentendagen in de regio

Door Kimberley Luske
16 september 2025

Tientallen monumenten in de regio openden afgelopen weekend de deuren tijdens de Open Monumentendagen. Verslaggever Barry Huis ging voor het...

Nieuwe verdachte opgepakt voor opruiing via sociale media na conflict jongeren

Door Kimberley Luske
16 september 2025

De politie heeft gisteravond opnieuw iemand aangehouden in verband met de recente onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem. De persoon...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Conflict jongeren zet regio op scherp: ‘Geloof niet alles wat je doorgestuurd krijgt’

Conflict jongeren zet regio op scherp: ‘Geloof niet alles wat je doorgestuurd krijgt’

16 september 2025

Kijk terug: samenvatting Open Monumentendagen in de regio

16 september 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!