• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Persoon gewond bij steekincident aan Staten Bolwerk in Haarlem

    Persoon gewond bij steekincident aan Staten Bolwerk in Haarlem

    Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

    Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

    Waarom de brede coalitie in Bloemendaal mislukte: partijen wijzen naar elkaar

    Amerikaanse in Haarlem helpt landgenoten met emigratiebedrijf: ‘Zag geen toekomst in de VS’

    CDA teleurgesteld na afwijzing noodopvang in oud politiebureau: ‘We hebben een oplossing en die wordt niet gebruikt’

    Veerplas Festival

    Haarlem105 vandaag de hele dag live vanaf Veerplas Festival

    Minder voedselverspilling dan jaren geleden: ‘Maar we zijn er zeker nog niet’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

    Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

    Blijft Telstar in de Eredivisie? Volg morgen de speciale live-uitzending op Haarlem105

    Blijft Telstar in de Eredivisie? Volg morgen de speciale live-uitzending op Haarlem105

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Telstar strijdt komende weken voor behoud plek Eredivisie: ‘Je moet een beetje geluk hebben’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

    Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

    Veerplas Festival

    Haarlem105 vandaag de hele dag live vanaf Veerplas Festival

    Haarlem trekt 15.000 euro uit voor nachtcultuur voor jongeren onder 18: ‘Weinig initiatieven’

    Van kritiek op het bier naar een eigen stage: zo ontstond de Veteranenbar op het Veerplas Festival

    Van kunstproject tot stadsfestival: Haarlem viert 100 jaar Marilyn Monroe

    Nieuwe voorzitter Bevrijdingspop ziet grote uitdagingen: ‘Als je een slecht jaar hebt, kan festival wankelen’

    Nieuwe voorzitter Bevrijdingspop ziet grote uitdagingen: ‘Als je een slecht jaar hebt, kan festival wankelen’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Jazz or No

    Jazz or No 12.18 (14-06-2026)

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 13-06-2026

    De Muggenbult #23 – Zien en gezien worden

    De Muggenbult #30 – Alpe d’Huez

    Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

    Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

    Van kritiek op het bier naar een eigen stage: zo ontstond de Veteranenbar op het Veerplas Festival

    Jazz or No

    Jazz or No 12.17 ( 07-06-2026 )

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Timo start petitie tegen vuurwerkverbod: “Ik sta in een lange rij om het te kopen, mensen gaan gewoon vuurwerk afsteken”

Door Maurice Blaauw
29 december 2022 - Updated on 30 december 2022

Vandaag begint de vuurwerkverkoop en zo staan donderdagochtend ook Timo la Fleur en zijn vader te popelen om eindelijk weer vuurwerk te kopen. “Het is traditie”, vertelt Timo die teleurgesteld is dat in Haarlem een vuurwerkverbod op afsteken is. “Ik vind niet dat ze ons deze traditie mogen afpakken en daarom ben ik een petitie gestart.”

In de winkel aan de Noorder Emmakade in Haarlem is het druk met mensen die vuurwerk willen kopen. “Ik geloof niet dat al deze klanten Haarlem uitreizen om het af te steken”, vertelt eigenaar André Tertsch. Hij noemt de regels ‘verwarrend’. “Haarlem heeft het naar buiten gebracht als zijnde een vuurwerk verbod, maar het is een afsteekverbod.  Dit houdt in dat mensen vuurwerk mogen kopen en het bij zich mogen hebben, maar ze mogen het niet afsteken”, licht Tertsch toe.

“Vuurwerk is niet zonder gevaar, maar legaal vuurwerk op een normale manier afsteken draagt bij aan de veiligheid”

André Tertsch, eigenaar Mister Vuurwerk

Hij en andere vuurwerkverkopers willen graag met de gemeente in gesprek. “Vuurwerk is niet zonder gevaar, maar legaal vuurwerk op een normale manier afsteken draagt bij aan de veiligheid. Er gebeuren ook ongelukken, maar zwaargewond op de IC zal je niet snel terecht komen. Dat komt van het illegale vuurwerk, daar moeten ze op handhaven en niet dit,” stelt Tertsch.

Kijk hieronder de volledige reportage van verslaggever Maurice Blaauw

Timo waant zich voor dit jaar geen illusie. “De petitie zal dit jaar geen verandering meer brengen in het vuurwerkverbod, maar ik hoop dat er volgend jaar geen verbod is”, zegt de twintiger. Landelijk zijn er twaalf gemeenten die een vuurwerkverbod hanteren. Een kwart van die gemeentes bevindt zich in Zuid-Kennemerland.

Zandvoort

Naast Haarlem geldt ook in Heemstede en Bloemendaal een vuurwerkverbod. Zandvoort is daarmee de enige gemeente in Zuid-Kennemerland waar vuurwerk mag worden afgestoken. Jongerenwerkers in Zandvoort vinden het daarom extra belangrijk om er voor de jeugd te zijn. “Wij zijn een actie begonnen waarbij we jongeren inlichten over de gevaren van vuurwerk, zowel legaal als illegaal vuurwerk”, vertelt Marieke Lowiesen van Pluspunt Zandvoort.

Tijdens de actie genaamd ‘Ben ’n ster in jouw wijk!’ gaan jongerenwerkers op oudjaarsdag met jongeren pannenkoeken bakken. “Dit deden wij vorig jaar ook, toen waren er ongeveer vijftig jongeren tot 18 jaar oud. Het zou dit jaar zomaar drukker kunnen worden omdat er ook jongeren uit omliggende gemeenten  zouden kunnen”, vermoedt Marieke. “Ik weet het echt niet.”

“Wij hebben niet de illusie dat er geen vuurwerk zal worden afgestoken, maar hopen vooral dat het veiliger gebeurt”

Marieke Lowiesen , Pluspunt Zandvoort

Naast pannenkoeken bakken gaan ze ook in gesprek met de jongeren. “Wij hebben niet de illusie dat er geen vuurwerk zal worden afgestoken, maar hopen vooral dat het veiliger gebeurt”, zegt Marieke. Met de actie hopen ze bewustwording te creëren bij jongeren. “Veel van hen weten niet wat de gevolgen zijn van het bezitten van illegaal vuurwerk, zo kan je bijvoorbeeld een strafblad krijgen met alle gevolgen van dien.”

Met een ludieke karikatuur van de Zandvoortse jongerenwerkers zelf, inclusief verbodsbord met een vuurpijl erop proberen ze online de aandacht te trekken.

Tijdens de straatvraag van Haarlem105 over het vuurwerkverbod komt er een gemengd beeld naar voren. Sommigen zijn het met het verbod eens omdat vuurwerk gevaarlijk is, anderen vinden dat het gewoon moet kunnen. De optie tot een grote centrale vuurwerkshow wordt positief ontvangen. “Het is beter als het gewoon in professionele handen is”, stelt een voorbijganger. “Naast een vuurwerkshow moet iedereen ook kunnen blijven afsteken”, vindt een ander.

Bekijk hieronder de straatvraag van verslaggever Stefan Broesder

Nog twee dagen te gaan en dan kan Timo eindelijk samen met zijn vader het gekochte vuurwerk afsteken. “De voorpret begint al bij het uitzoeken wat ik ga kopen en de pret gaat door tot het afgestoken is”, zegt Timo enthousiast. “Voor mij is er geen leukere traditie dan vuurwerk afsteken tijdens oud en nieuw.” Dat hij daarmee het verbod overtreedt, lijkt hem niet te deren.

Politiek

Inmiddels voelt Timo zich al meer gesterkt in zijn visie en beginnen ook mensen uit de politiek zijn petitie te ondertekenen. “Sander van den Raadt (Trots Haarlem, red) heeft de petitie getekend en ook Wybren van Haga (Tweede Kamerlid BVNL)”, vertelt Timo trots. “Op Facebook waar ik een pagina ben begonnen tegen het vuurwerkverbod krijg ik ook veel leuke reacties van mensen.”

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Persoon gewond bij steekincident aan Staten Bolwerk in Haarlem

Persoon gewond bij steekincident aan Staten Bolwerk in Haarlem

Door Wessel van Opstal
16 juni 2026

Bij een steekincident in het Staten Bolwerk in Haarlem is vanmiddag rond 13.45 uur iemand gewond geraakt. Het slachtoffer is...

Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

Door Dagmar van Roij
16 juni 2026

De organisatie van de Grachtenloop neemt vrijdag extra maatregelen vanwege de verwachte tropische temperaturen tijdens de 30e editie van het...

Waarom de brede coalitie in Bloemendaal mislukte: partijen wijzen naar elkaar

Door Noémi Prent
15 juni 2026

VVD, D66, CDA en Lijst Metselaar hebben een principeakkoord bereikt over de nieuwe coalitie in Bloemendaal. Daarmee komt een einde...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Persoon gewond bij steekincident aan Staten Bolwerk in Haarlem

Persoon gewond bij steekincident aan Staten Bolwerk in Haarlem

16 juni 2026
Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

Extra maatregelen tegen hitte tijdens jubileumeditie van de Grachtenloop

16 juni 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!