• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Middelbare scholen bereiden zich voor op code oranje: ‘We trekken consistent één lijn’

    Middelbare scholen bereiden zich voor op code oranje: ‘We trekken consistent één lijn’

    Geen bussen in regio Haarlem tot de middag door extreme gladheid

    Geen bussen in regio Haarlem tot de middag door extreme gladheid

    Burgemeester Wienen roemt het ‘sociale weefsel’ van Haarlem in nieuwjaarstoespraak

    Extreem veel kerstbomen ingeleverd bij inzamelactie: ‘We zijn later dit jaar’

    Kerstbomeninzamelingen uitgesteld door weersomstandigheden: ‘Leg je boom niet op straat’

    Nog altijd problemen op het spoor door winters weer: ‘We doen wat we kunnen’

    Nog altijd problemen op het spoor door winters weer: ‘We doen wat we kunnen’

    Burgemeester Binnendijk roept Heemstedenaren op tot verbinding in nieuwjaarstoespraak

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Haarlem105 zendt jaarwisseling weer live uit: laatste keer vuurwerk kijken

    Aangepaste opzet SantaRun: ‘1850 deelnemers en 40.000 euro opgehaald’

    Duizenden Haarlemmers trokken naar Haarlemmerhout voor 37e Houtfestival

    Wienen reageert op ophef over subsidieweigering Houtfestival: ‘Moeten ons houden aan spelregels’

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Houtfestival roept op tot actie na afwijzen subsidie

    Een kolkende Bakenessergracht tijdens het Spaarnestad concert

    Spaarnestad concert stopt na tien jaar, EcoFest en bibliotheek grijpen ook naast subsidie: ‘Zwaktebod van de gemeente’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Kijk terug: Aflevering 5 van Fabian’s Filmexpeditie – Bioscopen Cineone, Moviac, City Theater en Studio

    Kijk terug: Aflevering 5 van Fabian’s Filmexpeditie – Bioscopen Cineone, Moviac, City Theater en Studio

    Kijk terug: Aflevering 6 van De Huiskamer van Oost – Dick neemt een single op met Oscar Harris

    Jazz or No

    Jazz or No 11.01 (04-01-2026)

    Kijk terug: oud 25 en nieuw 26 webcam op de skyline van Haarlem

    Kijk terug: Aflevering 4 van Fabian’s Filmexpeditie – Bioscoop Atlanta

    Kijk terug: Aflevering 4 van Fabian’s Filmexpeditie – Bioscoop Atlanta

    Laatste vuurwerkverkoop voor verbod: grotere potten vliegen het hardst over de toonbank

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Boaz (16) moet van blinde moeder kans pakken: “Op zee voel ik de ultieme vrijheid”

Door Maurice Blaauw
5 juli 2023 - Updated on 6 juli 2023

De 16-jarige Boaz Cohen uit Haarlem kan niet wachten voordat hij aan boord stapt van het zeevaardige zeilschip waarmee hij met 36 andere scholieren over de Atlantische Oceaan gaat varen. Maar voordat het zover is, moet hij nog wel een paar centen bij elkaar scharrelen.

Boaz heeft net zijn havo-diploma heeft gehaald en gaat nu naar het vwo. Niet zoals de meeste andere tieners op een reguliere school aan land, maar op zee. Met het speciale project School at Sea wil de jonge Haarlemmer zes maanden lang varen: van Nederland naar Tenerife, Dominica, Curaçao, Panama, Cuba, Bermuda en dan via de Azoren weer terug naar de thuishaven.

Hij hoopt op een ervaring die een leven lang bij blijft. “Naast het normale lespakket, leer je tijdens het avontuur nog veel meer”, vertelt Boaz enthousiast. “Tijdens de reis zijn we echt op elkaar aangewezen. Wij moeten bijvoorbeeld goed plannen hoe we met het eten omgaan. Het koken is sowieso een uitdaging omdat je om de beurt voor iedereen moet doen.”

Boaz die zelf al jaren zeilt, verwacht op zee het ultieme gevoel van vrijheid te ervaren. “Ik vind het fijn om op het water te zijn. Het is gewoon heel anders dan op land”, verklaart hij. Op zee verwacht hij zich ook goed te kunnen concentreren op zijn studie en vrienden te maken voor het leven. “Het zal een levens veranderende reis zijn.”

Eisen

Om mee te mogen op het schip, moeten deelnemers wel aan een aantal eisen voldoen. “Je hebt een goede cijferlijst en een goede motivatie nodig. En nog belangrijker: je mag pas mee als je een deel van het schoolgeld bij elkaar hebt gekregen door fondsenwerving.”

Omdat er maar 37 scholieren mee mogen en er op dit moment 39 aanmeldingen zijn, doet Boaz zijn uiterste best om aan die voorwaarden te voldoen. “Ik wil er zo goed mogelijk voor staan om een goede kans te maken. Het kan ook zijn dat ze gaan loten wie er afvalt, dat is wel spannend.”

Spannend of niet, zolang Boaz er alles aan doet om zoveel geld op te halen, kan hij zichzelf niks verwijten. Zo denkt hij niet alleen aan zijn eigen reis, maar wil hij tegelijkertijd geld ophalen voor het goede doel.

Hij verkoopt ‘seemiles’. In totaal zou hij 12.000 mijl onderweg zijn op zijn avontuur. Deze mijlen kunnen mensen sponsoren. Elke seemile kost €2,50. Daarvan gaat €0,50 naar de stichting PXE . “Mijn moeder heeft last van deze oogziekte en is daardoor blind.”

ADVERTENTIE

Erfelijk

PXE staat voor Pseudo Xanthoma Elasticum. Die oogziekte is erfelijk. “Ik kan het ook bij mij dragen, maar dat weet ik niet. Wanneer je het hebt, kan je er niks aan doen. Dus als ik het weet, geeft dat alleen maar angst. Ik ben nu zestien en wil mijn leven daar niet door laten beheersen.”

Elke 50 cent wordt bovendien door een anonieme gulle gever verdubbeld. In totaal heeft Boaz al 900 seemiles verkocht. “Tijdens de reis gaat mijn moeder mij wel missen en ik haar natuurlijk ook, maar ze vindt dat ik vol voor deze kans moet gaan.” Om de buitenwereld toch te laten zien wat hij allemaal doet, heeft Boaz een Instagramaccount waar iedereen hem kan volgen.

Uitdagingen

De leerlingen slapen aan boord van het schip in hutten met driepersoons stapelbedden. “Door het ruimtetekort heb je ongeveer één kubieke meter voor je eigen spullen. Daarom is er een strenge paklijst met wat je mee mag nemen. Ook de kleren die je aan hebt, tellen als meegenomen spullen. Je kan dus niet stiekem extra kleding meesmokkelen door extra veel lagen kleding aan te trekken.”

Naast studeren, koken en varen zijn er expedities. “Om daaraan mee te mogen doen, moet het goed gaan met je studie, dus er zit wel druk op.” Tijdens de expedities krijgen ze lessen over de geschiedenis en cultuur van de plek waar ze zijn.

Boaz heeft bewust de plekken waar ze naar toe gaan niet op internet opgezocht. Hij wil zich totaal laten verrassen, zodat het extra veel indruk maakt. “Als wij ergens aanmeren en je herkent dat al, lijkt me dat minder leuk dan wanneer het elke keer een totale verrassing is. Het avontuur wordt voor mij dan nog groter.”

 

 

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Middelbare scholen bereiden zich voor op code oranje: ‘We trekken consistent één lijn’

Middelbare scholen bereiden zich voor op code oranje: ‘We trekken consistent één lijn’

Door Kimberley Luske
6 januari 2026

De middelbare scholen in de regio bereiden zich voor op het winterse weer wat aanhoudt morgen. Het KNMI heeft in...

Geen bussen in regio Haarlem tot de middag door extreme gladheid

Geen bussen in regio Haarlem tot de middag door extreme gladheid

Door Kimberley Luske
6 januari 2026

Vervoerder Connexxion laat weten dat er morgen in de hele regio geen bussen rijden tot ten minste 12.00 uur. Daarmee...

Burgemeester Wienen roemt het ‘sociale weefsel’ van Haarlem in nieuwjaarstoespraak

Door Brecht van Groen
6 januari 2026

Tijdens zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak gisteravond in de Gravenzaal van het stadhuis heeft burgemeester Jos Wienen het belang benadrukt van mensen...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Middelbare scholen bereiden zich voor op code oranje: ‘We trekken consistent één lijn’

Middelbare scholen bereiden zich voor op code oranje: ‘We trekken consistent één lijn’

6 januari 2026
Geen bussen in regio Haarlem tot de middag door extreme gladheid

Geen bussen in regio Haarlem tot de middag door extreme gladheid

6 januari 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!