Na dagen bibberen in de kou komt er vrijdag eindelijk wat zachter weer aan. Op het strand van Zandvoort en Bloemendaal wordt nog volop gewerkt aan de opbouw van de strandtenten, maar met een verwachte temperatuur van 15 graden komen de zomerkriebels langzaam op – bij zowel bezoekers als ondernemers. Maar zijn de strandtenten eigenlijk al klaar voor het nieuwe seizoen?
Sommige strandtenten, zoals Tijn Akersloot, Nius Beach House, De Haven van Zandvoort, Thalassa en Piatti Beach, zijn jaarrond geopend. Maar veel andere paviljoens staan nog in de steigers en maken zich op voor hun openingsdag.
Rond deze tijd openen de eerste strandtenten hun deuren. Meijer aan Zee trapte vorige week al af op 14 februari, gevolgd door Mango’s Beach Bar op 15 februari. Havana opent ergens halverwege februari, en vanaf donderdag 20 februari gaan ook Ubuntu, Beachclub Tien, Plazand en Hippie Fish open. In de laatste week van februari volgen Tent 6 (28 februari) en mogelijk Buddha Beach, blijkt uit een rondgang van ZFM Zandvoort.
Noosa hoopt begin maart de deuren te openen. “Er is nog flink wat te doen”, zegt Joeri van de Poel van het paviljoen. “Het terras moet nog opgebouwd worden, en de banken moeten nog in elkaar.”
Bekijk hieronder de reportage. Tekst loopt door onder de video
Veel mensen kijken uit naar de warmere dagen. “Gezellig, veel mensen en lekker in het zonnetje zitten”, zegt een voorbijganger enthousiast. De gedachte aan een druk terras vol gezelligheid spreekt velen aan.
Toch is niet iedereen blij met de start van het seizoen. Sommige strandliefhebbers genieten juist van de winterse rust en vrezen de zomerdrukte. Vooral hondenbezitters balen, want zodra het zomerseizoen begint, mogen honden overdag niet meer op het strand. “We mogen er pas weer op na half negen ’s avonds”, zegt een voorbijganger met zijn hond.
Hoe dan ook, de lente hangt in de lucht en de komende weken zullen steeds meer strandtenten hun deuren openen. De algemene stemming lijkt positief bij zowel strandtenten als bezoekers. De komende weken zullen de paviljoens geleidelijk hun deuren weer openen.