• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Top 5 namen nieuwe turnhal Haarlem-Noord bekend: laatste stemronde open

    Top 5 namen nieuwe turnhal Haarlem-Noord bekend: laatste stemronde open

    Bibliotheek Bloemendaal open na maandenlange verbouwing: ‘Meer dan alleen boeken’

    Op jacht naar kerstbomen in Haarlem: ‘Wij hebben onze geheime plek’

    Op jacht naar kerstbomen in Haarlem: ‘Wij hebben onze geheime plek’

    Auto vliegt in brand door technisch mankement in Zandvoort

    Auto vliegt in brand door technisch mankement in Zandvoort

    Drie panden Waarderpolder dicht na vondst grote hoeveelheid illegaal vuurwerk en drugs

    Drie panden Waarderpolder dicht na vondst grote hoeveelheid illegaal vuurwerk en drugs

    Oudere vrouw opgelicht door babbeltruc: politie waarschuwt voor toename nepagenten

    Politie zoekt getuigen na steekincident Zandvoort, een persoon gewond

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Haarlem105 zendt jaarwisseling weer live uit: laatste keer vuurwerk kijken

    Aangepaste opzet SantaRun: ‘1850 deelnemers en 40.000 euro opgehaald’

    Duizenden Haarlemmers trokken naar Haarlemmerhout voor 37e Houtfestival

    Wienen reageert op ophef over subsidieweigering Houtfestival: ‘Moeten ons houden aan spelregels’

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Houtfestival roept op tot actie na afwijzen subsidie

    Een kolkende Bakenessergracht tijdens het Spaarnestad concert

    Spaarnestad concert stopt na tien jaar, EcoFest en bibliotheek grijpen ook naast subsidie: ‘Zwaktebod van de gemeente’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Kijk terug: aflevering 6 van Fabian’s Filmexpeditie – De Roxy

    Kijk terug: aflevering 6 van Fabian’s Filmexpeditie – De Roxy

    Reddingsbrigade blij met tropische temperaturen: “Eindelijk weer wat te doen op het strand”

    Ruud Cloeck 40 jaar voorzitter van Bloemendaalse Reddingsbrigade

    Kijk terug: aflevering 7 van De Huiskamer van Oost – Avonturen in het pannenkoekenhuis

    Kijk terug: aflevering 7 van De Huiskamer van Oost – Avonturen in het pannenkoekenhuis

    Jazz or No

    Jazz or No 11.02 ( 11-01-2026 )

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Luister terug: Geopolitieke spanning loopt op: Bernard Hammelburg duidt Trumps koers

    Luister terug: Geopolitieke spanning loopt op: Bernard Hammelburg duidt Trumps koers

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Sport Formule 1

F1 Zandvoort na 2025 onzeker, maar circuit directeur blijft positief: “Het enige wat wij kunnen doen is weer drie fantastische edities neerzetten”

Door Lisa Honnebier
7 maart 2023

Foto: DGP Media

Het Formule 1-circus strijkt deze zomer alweer voor het derde jaar op rij neer in Zandvoort, maar de vraag is of dit na 2025 nog steeds het geval zal zijn. Het contract met de FIA loopt dan af en er is nog geen duidelijkheid over verlenging, vertelt zakelijk directeur van Circuit Zandvoort Robert van Overdijk  in het radioprogramma Haarlem Vandaag.

De populariteit van Formule 1 is de afgelopen jaren flink gestegen. “Door verschillende oorzaken is Formule 1 natuurlijk wereldwijd enorm gegroeid. Ik denk ook dat die Netflix serie daar enorm aan bijgedragen heeft, waardoor ook andere landen die eerst niet zo geïnteresseerd waren in de Formule 1 dat nu ook zijn”, aldus de directeur van het circuit.

Uitbreiding

“Formula 1 Management (FOM) heeft een hele duidelijke groeistrategie, dat ze eigenlijk op alle continenten vertegenwoordigd willen zijn”, legt Van Overdijk uit. “Als je nu naar de kalender kijkt dan zit het zwaarte punt dus nog steeds op de Europese circuits. Als zij willen uitbreiden naar andere delen van de wereld dan zou het zomaar kunnen zijn dat dit ten koste gaat van het Europese continent. Dat betekent dat er races zullen moeten verdwijnen, of er gaat een roulatiesysteem komen. Het kan niet zo zijn dat de wereld van de Formule 1 onbeperkt kan groeien naar laten we zeggen 30 races per jaar.”

Luister hieronder het hele interview met Robert van Overdijk terug. Tekst loopt door onder het fragment.

ADVERTENTIE

Zandvoort

Na een pauze van 36 jaar keerde de Formule 1 in 2021 terug naar Zandvoort. Om dit te kunnen organiseren moest er een hoop veranderd worden aan het circuit. Zo zijn er nieuwe tribunes gebouwd, is het circuit verbreed en zijn er extra veiligheidsmaatregelen getroffen.

“Stefano Dominicali, de CEO van FOM, heeft de afgelopen jaren geroepen dat we een ‘bench mark’ hebben gezet als Zandvoort zijnde. Wat wij zullen moeten doen is de zaken die ons uniek hebben gemaakt, de manier waarop de fans het hier beleven, het oranjegevoel, de komende jaren nog veel verder uitdiepen en verbeteren. We worden op dat vlak als showcase gebruikt voor andere races”, vertelt Van Overdijk. Dan heeft de circuit directeur het wel alleen over hoe het voor de fans op de tribunes is, niet over hoe spannend de races zijn voor de kijkers thuis.

Foto: Dutch Grand Prix

Inhaalacties

Hoe meer inhaalmanoeuvres hoe spannender een race, vinden veel kijkers. Als je die redenering op Zandvoort loslaat, dan eindigt Zandvoort in de top vijf saaiste races sinds 1984 gereden in Europa. Als er, zoals Overdijk beweert, na 2025 een Europese race moet verdwijnen, staat qua tv-kijkplezier Zandvoort er niet zo goed op.

Gemiddeld gezien is qua inhaalmanoeuvres het Portugese Portimão circuit het interessants voor de kijkers en Monaco het saaist. Zandvoort staat er door de vele inhaalmanoeuvres in 1984 en 1985 gemiddeld goed op, in elk van deze races vielen maar liefst vijftien coureurs uit. Haal je deze roerige jaren weg, hoort Zandvoort bij de vijf saaiste races om naar te kijken.

Andere circuits

Dit jaar ontbreekt er onder andere een trip naar Frankrijk en Duitsland op de Formule 1 kalender. Volgens Van Overdijk is het terugkomen van een Duits circuit op de kalender onvermijdelijk, door het grote geld waarmee de Volkswagengroep de Formule 1 wil betreden. De beruchte Nürburgring heeft ook op de Formule 1-kalender gestaan, maar met gemiddeld 27 inhaalacties per race gebeurde daar niet veel. Het andere Duitse circuit Hockenheim heeft met 34 acties veel betere papieren.

Er wordt ook veel gespeculeerd over het Belgische Spa, dat met een vijfde plaats en gemiddeld 39 acties per race hoog op de lijst staat. Oostenrijk scoort net zo hoog als Spa, en door grote sponsor Red Bull zal dit circuit waarschijnlijk niet snel uit de kalender verwijderd worden. Het andere nog niet benoemde circuit in de top vijf is het Russisch circuit Sochi Autodrom. Rusland is nu persona non grada in Europa maar hoe zit dat over een paar jaar?

Wanneer meer duidelijkheid komt over de Dutch Grand Prix is nog niet bekend. De concurrentie is groot voor Zandvoort, maar de directeur van het circuit maakt zich nog geen zorgen: “Ik denk dat ergens in 2024 wel duidelijk wordt welke richting FOM op denkt met het aantal Europese races. Wij hebben hier toch geen invloed op. Je kunt het goed doen en toch ergens een keer in een roulatie schema terecht komen, mochten ze daar ergens een keer voor gaan kiezen. Het enige wat wij kunnen doen is de komende drie jaar weer drie fantastische edities neerzetten.”

Gemiddelde aantal inhaalacties per Europees Formule 1-circuit sinds 1984

Lijst met het gemiddelde aantal succesvolle inhaal acties op de Europese circuits waar de Formule 1 sinds 1984 is geweest

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Top 5 namen nieuwe turnhal Haarlem-Noord bekend: laatste stemronde open

Top 5 namen nieuwe turnhal Haarlem-Noord bekend: laatste stemronde open

Door Kimberley Luske
15 januari 2026

De top 5 namen voor de nieuwe turnhal aan de Pim Mulierlaan in Haarlem-Noord is bekend. De gemeente Haarlem hield...

Bibliotheek Bloemendaal open na maandenlange verbouwing: ‘Meer dan alleen boeken’

Door Amélie Vlaar
15 januari 2026

De bibliotheek in Bloemendaal is na een verbouwing van een paar maanden gister officieel heropend. Verantwoordelijk wethouder Tine van Heerikhuize...

Op jacht naar kerstbomen in Haarlem: ‘Wij hebben onze geheime plek’

Op jacht naar kerstbomen in Haarlem: ‘Wij hebben onze geheime plek’

Door Kimberley Luske
15 januari 2026

Veel kinderen gingen gistermiddag op zoek naar kerstbomen om deze bij het Wilsonplein in Haarlem in te leveren. Tijdens de...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Top 5 namen nieuwe turnhal Haarlem-Noord bekend: laatste stemronde open

Top 5 namen nieuwe turnhal Haarlem-Noord bekend: laatste stemronde open

15 januari 2026

Bibliotheek Bloemendaal open na maandenlange verbouwing: ‘Meer dan alleen boeken’

15 januari 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!