• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Veerplas Festival

    Haarlem105 vandaag de hele dag live vanaf Veerplas Festival

    Minder voedselverspilling dan jaren geleden: ‘Maar we zijn er zeker nog niet’

    Burgemeester Noordwijk benadrukt zorgen college over mogelijke komst AZC Vogelenzang: ‘Maar ze zijn wel goed bezig’

    Omwonenden geïnformeerd over plannen voor asielopvang in Vogelenzang

    Wethouder Bloemendaal over mogelijke komst opvang Tiltenberg: ‘Kans heel groot dat het doorgaat’

    PVV-Statenlid erkent dat hij klimaatactivist aanreed, fractie wijzigt vergadertijd

    Zandvoortse PVV-politicus krijgt taakstraf voor aanrijding XR-demonstrante

    Ondanks meerdere oproepen tot protest tegen mogelijke komst AZC Tiltenberg, avond zeer rustig verlopen

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Blijft Telstar in de Eredivisie? Volg morgen de speciale live-uitzending op Haarlem105

    Blijft Telstar in de Eredivisie? Volg morgen de speciale live-uitzending op Haarlem105

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Telstar strijdt komende weken voor behoud plek Eredivisie: ‘Je moet een beetje geluk hebben’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Inbreker op heterdaad betrapt in Bloemendaal

    Inbreker op heterdaad betrapt in Bloemendaal

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Veerplas Festival

    Haarlem105 vandaag de hele dag live vanaf Veerplas Festival

    Haarlem trekt 15.000 euro uit voor nachtcultuur voor jongeren onder 18: ‘Weinig initiatieven’

    Van kritiek op het bier naar een eigen stage: zo ontstond de Veteranenbar op het Veerplas Festival

    Van kunstproject tot stadsfestival: Haarlem viert 100 jaar Marilyn Monroe

    Nieuwe voorzitter Bevrijdingspop ziet grote uitdagingen: ‘Als je een slecht jaar hebt, kan festival wankelen’

    Nieuwe voorzitter Bevrijdingspop ziet grote uitdagingen: ‘Als je een slecht jaar hebt, kan festival wankelen’

    Libris-winnaar Bert Natter zaterdag in boekhandel Blokker: ‘Iedereen in het boek vreest voor zijn leven’

    Libris-winnaar Bert Natter zaterdag in boekhandel Blokker: ‘Iedereen in het boek vreest voor zijn leven’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    De Muggenbult #23 – Zien en gezien worden

    De Muggenbult #30 – Alpe d’Huez

    Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

    Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

    Van kritiek op het bier naar een eigen stage: zo ontstond de Veteranenbar op het Veerplas Festival

    Jazz or No

    Jazz or No 12.17 ( 07-06-2026 )

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling (06-06-2026)

    Omwonenden geïnformeerd over plannen voor asielopvang in Vogelenzang

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

House-opa (90) gaat los op Ibiza: exclusieve feesten, massages én een lege portemonnee

Door Redactie
13 augustus 2022
House-opa (90) gaat los op Ibiza: exclusieve feesten, massages én een lege portemonnee

Johan de Vries was op Ibiza - Michael van der Putten/facebook.com/houseopa

Johan de Vries (90) is weer bijgekomen van zijn trip naar Ibiza. De bekende Haarlemse house-opa die de grote festivals in Nederland bezoekt, kreeg de feestweek voor zijn negentigste verjaardag cadeau en dat was op z’n zachtst gezegd fantastisch. “Ik was in een club met zevenduizend man, dit heeft mijn verwachtingen overtroffen.”

In alle grote clubs op het feesteiland is Johan geweest. Ook stond hij negen hoog op een gebouw te dansen met uitzicht over het hele eiland en bezocht hij een luxe zeilschip. Maar het ging hem toch vooral om dansen, en dat in het Mekka van de internationale dance- en technowereld.

Duurste club

“Bij Ushuaïa mocht ik gratis naar binnen en drinken wat ik wilde”, vertelt de negentigjarige aan de telefoon. “Ik mocht backstage, kreeg een eigen bodyguard die de weg voor mij vrijmaakte en een mooie dame gaf me een nekmassage. En dat in een van de duurste clubs van heel Ibiza. Ongelooflijk.”

Op de Facebookpagina van de house-opa verscheen een video van een dansende Johan op het podium van Ushuaïa. Tekst gaat door onder de video.

Een ander hoogtepunt van de trip was het bezoek aan club Amnesia. Daar passen ruim zevenduizend mensen in en volgens Johan is het ‘een van de allergrootste clubs’ die je daar hebt.

“Mensen wiebelen er een beetje van het ene op het andere been”

Johan de Vries, house-opa 

“Ik wist echt niet wat ik zag”, vervolgt Johan. “Want het gaat daar toch heel anders dan hier. De dj staat er goede techno te draaien, maar de mensen komen niet erg in beweging en wiebelen een beetje van het ene op het andere been.”

De clubbezoekers daar komen meer voor de hele show, concludeert Johan. “Er lopen allerlei verklede sprookjesfiguren op stelten rond of ze hangen aan elastieken. En er was een enorme confettiregen, dat zie je hier ook niet. Je kan het je nauwelijks voorstellen.”

Bekijk hieronder de video op de Facebookpagina van Johan de Vries met sprookjesfiguren. Tekst gaat door onder de video. 

Dansen in de club is op Ibiza volgens Johan bijzaak, terwijl het voor de house-opa juist het belangrijkste is. “Ik heb daar staan dansen en er stonden allemaal mensen op mij heen. Ergens diep in mijn hart ben ik een showman, dus ik vond die aandacht prachtig natuurlijk.”

Onkosten

Johan kreeg nog wel last van tranende ogen. “Ik had een zonnebril op, maar dat hielp niet. De gekochte oogdruppels hielpen iets, maar niet voldoende. Ik was dan ook wel blij om weer naar huis te gaan. Ik kon nauwelijks meer mijn ogen openhouden.”

Daarnaast is er nog wat onduidelijkheid over onkosten. Johan dacht namelijk dat de hele trip betaald kon worden van de 1.700 euro die is opgehaald met een crowdfundingactie. “Waarschijnlijk moet ik nu nog iets betalen. Ik denk dat het een paar honderd euro zal zijn, maar hoop niet dat het duizend euro is. Dat zou me wel erg teleurstellen.” De begeleiders van Johan laten weten dat de onkosten worden gedeeld. 

In goed overleg

“We hebben altijd alles in overleg gedaan en delen de onkosten zoals eten, benzine en de omgeboekte vlucht. Onze vlucht werd gecanceld door luchtvaartmaatschappij Vueling. De alternatieve vlucht had een tussenstop met vier uur wachten en dat wilde Johan niet. Toen hebben we in samenspraak met de familie een nieuwe vlucht geboekt. Ook wilde hij eigen ruimbagage mee, wat extra geld kost. Maar nogmaals: alles ging in overleg.”

Johan dacht dat het alleen om de onkosten van het eten zou gaan en zegt verder van niets te weten. “Ik hoop nu maar dat het allemaal mee zal vallen, maar ik vertrouw die jongens en denk dat het goed komt hoor.”

Dance Valley

Op de vraag of hij nog eens naar Ibiza wil, moet de house-opa lang nadenken. “Ik weet het niet. Ik sta niet te popelen. In de zomer is het toch veel te heet. Ik zou dan moeten gaan in het vroege voorjaar of najaar, maar dan heb je niet die geweldige clubs die al open zijn. Dus ik denk het niet.”

Het volgende feest staat wel al klaar. “Vandaag hoop ik naar Dance Valley te kunnen. Dat is nog niet geregeld met de toegang, maar ik wil daar natuurlijk wel voor worden uitgenodigd”, lacht house-opa Johan de Vries.

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Veerplas Festival

Haarlem105 vandaag de hele dag live vanaf Veerplas Festival

Door Wessel van Opstal
13 juni 2026

Haarlem105 is vandaag de hele dag live aanwezig bij de achtste editie van het Veerplas Festival. Van 12.00 tot 23.00...

Minder voedselverspilling dan jaren geleden: ‘Maar we zijn er zeker nog niet’

Door Kimberley Luske
12 juni 2026

Uit recente cijfers van het Voedingscentrum blijkt dat we landelijk gezien minder voedsel weggooien dan drie jaar geleden. Van 36...

Burgemeester Noordwijk benadrukt zorgen college over mogelijke komst AZC Vogelenzang: ‘Maar ze zijn wel goed bezig’

Door Kimberley Luske
11 juni 2026

Bernt Schneiders, waarnemend burgemeester van de gemeente Noordwijk, benadrukt bij Haarlem Vandaag de zorgen over de mogelijke komst van een...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Veerplas Festival

Haarlem105 vandaag de hele dag live vanaf Veerplas Festival

13 juni 2026
De Muggenbult #23 – Zien en gezien worden

De Muggenbult #30 – Alpe d’Huez

12 juni 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!