• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Commotie om plan nieuwe route ‘P De Zuid’ in Zandvoort: ‘Gaan niet in de duinen graven’

    Commotie om plan nieuwe route ‘P De Zuid’ in Zandvoort: ‘Gaan niet in de duinen graven’

    “Wienen is op de stoel van de rechter gaan zitten”, zegt eigenaar Club June en stapt nu zelf naar de rechter

    OM seponeert strafzaak tegen kroegbaas Martijn B. wegens gebrek aan bewijs

    Fietser gewond bij aanrijding in Haarlem, weg afgesloten voor onderzoek

    Fietser gewond bij aanrijding in Haarlem, weg afgesloten voor onderzoek

    Gebouwen in Haarlem kleuren oranje om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen en meisjes

    Inloopavond pop-up locatie De Kelder drukbezocht: ‘Gaan iets gaafs creëren’

    Inloopavond pop-up locatie De Kelder drukbezocht: ‘Gaan iets gaafs creëren’

    Haarlemse PvdA-wethouder maakt kans op Kamerzetel: ‘Ontzettend blij’

    Haarlemse PvdA-wethouder maakt kans op Kamerzetel: ‘Ontzettend blij’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    Recordaantal deelnemers bij zonnige 29e editie van de Grachtenloop

    Recordaantal deelnemers bij zonnige 29e editie van de Grachtenloop

    Wandeltocht door Haarlem voor goed doel: ‘Positieve draai aan iets verdrietigs’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Opbouw Proefpark in volle gang: ‘Surprise acts zullen door publiek lopen’

    Parksessies in oude vorm terug in Haarlemmerhout: ‘Precies zoals het ooit begon’

    Parksessies in oude vorm terug in Haarlemmerhout: ‘Precies zoals het ooit begon’

    Eerste editie ‘protestival’ No More zit erop: ‘Haarlem is nog niet van ons af’

    Eerste editie ‘protestival’ No More zit erop: ‘Haarlem is nog niet van ons af’

    Waterraket van Wienen knalt kampeerweekend Molenplas open

    Films kijken met je voeten in het zand: ‘Vooral voor Zandvoorters, maar iedereen welkom’

    Films kijken met je voeten in het zand: ‘Vooral voor Zandvoorters, maar iedereen welkom’

    Italiaans topstuk strijkt neer in Haarlem: zeldzame Michelangelo straks te zien in Teylers Museum

    Italiaans topstuk strijkt neer in Haarlem: zeldzame Michelangelo straks te zien in Teylers Museum

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Kijk terug: samenvatting Proefpark 2025 en Zeepkistenrace

    Kijk terug: samenvatting Proefpark 2025 en Zeepkistenrace

    Historische stroomtrein op station Haarlem: ‘Kippenvel toen ik het zag’

    Historische stroomtrein op station Haarlem: ‘Kippenvel toen ik het zag’

    Jazz or No

    Jazz or No 11.29 ( 24-08-2025)

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 24-08-2025

    105WeekendMIX 14-06-2025

    Op pad met de handhavers: dit komen ze tegen op het water

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Louise van Zetten, Hart voor Haarlem, over plannen betaald parkeren: “Ik vind dat ik zelf wel kan bepalen wat goed voor me is”

Door Redactie
3 maart 2023
Louise van Zetten, Hart voor Haarlem, over plannen betaald parkeren: “Ik vind dat ik zelf wel kan bepalen wat goed voor me is”

Om een duidelijker beeld te krijgen hoe inwoners aankijken tegen het plan om vanaf 2024 betaald parkeren uit te breiden naar elf Haarlemse wijken, organiseert niet alleen de gemeenteraad maar ook een aantal oppositiepartijen bijeenkomsten. Volgens Louise van Zetten, fractievoorzitter Hart voor Haarlem, is dat namelijk waar het bij voorbaat al misging. Het gebrek aan overleg met, en het niet betrekken van, bewoners bij de plannen, daar heeft Van Zetten een uitgesproken mening over, zo blijkt tijdens Haarlem Vandaag.

“We praten allemaal over participeren, luisteren naar de burgers en ‘nieuwe democratie’. Ik vind dit iets dat ons allemaal gaat raken, en dat je daar op zijn minst de mening van de burger over had moeten horen”, stelt Van Zetten. Daarnaast vindt Van Zetten dat de plannen voor een parkeerbeleid heel plotseling werden gelanceerd.

“Na de zomervakantie was het een donderslag bij heldere hemel dat dit ineens zou worden ingevoerd. Als blijkt dat we allemaal moeten betalen voor parkeren, dan had het tijdens de gemeenteraadsverkiezingen al een thema moeten zijn”, stelt Van Zetten. “Dan had iedereen er wat van kunnen vinden, maar het is toch niet zo dat je dat twee maanden na de verkiezingen ‘het gewoon gaat doen’?”

Luister hieronder het hele interview terug met Louise van Zetten. Tekst gaat verder onder het fragment

Haarlem105 · Louise van Zetten, Hart voor Haarlem geeft haar visie op de parkeerbeleid-plannen

Verantwoordelijk wethouder Bas van Leeuwen vertelde vorige week tijdens Haarlem Vandaag over de aanpassingen die zijn gemaakt aan de voorlopige plannen. Dit naar aanleiding van kritiek vanuit bewoners over de initiële plannen, en de petitie die werd aangeboden die ruim 7000 keer was ondertekend. Zo worden de  tarieven voor bewonersvergunningen verlaagd en is de indeling van de zones aangepast. “Maar”, zo stelde Van Leeuwen, “‘We moeten de auto nu echt een halt toeroepen. Het aantal auto’s blijft groeien en hiermee willen we zeggen, ‘stop, deze groei gaat niet verder’.”

ADVERTENTIE

“Ik vind dat ik zelf wel kan bepalen wat goed voor me is”

Louise van Zetten, Hart voor Haarlem

Van Zetten is ervan overtuigd dat mensen dat zelf wel kunnen inzien en geen stok achter de deur nodig hebben. “Ik vind best dat mensen kunnen kijken of het bezitten van drie auto’s niet een beetje veel is voor een stad als Haarlem”, oppert ze. Het aantal Haarlemmers dat drie auto’s bezit is uiterst minimaal, dat beseft ook Van Zetten zich terdege, dus hoe creëer je het bewustzijn bij inwoners?

Gedragspatroon

“Ik ga er vanuit dat mensen zelf verstandig genoeg zijn en wij niet de overheid nodig hebben om ons elke keer weer te dwingen om dingen te doen die zij goed voor ons vinden”, zegt Van Zetten stellig. “Ik vind dat ik zelf wel kan bepalen wat goed voor me is.” Dat sommige mensen misschien wel iets nodig hebben om een bepaald gedragspatroon te veranderen, daar zit volgens Van Zetten wel iets in. Maar dat is volgens haar niet aan het stadsbestuur. “Je gaat niet zomaar elf wijken aanwijzen waarvan jij vindt dat er teveel auto’s staan.”

“Natuurlijk is het goede leven het uiteindelijke doel van de wethouder, maar het gaat ook om geld binnenhalen”

Louise van Zetten

Volgens van Zetten ligt ook hierbij het gebrek aan draagvlakonderzoek ten grondslag. Volgens haar had per wijk en buurt gemeten moet worden hoe bewoners de parkeerdruk ervaren. De komende weken zal dit nu dus alsnog gebeuren, door zowel de gemeenteraad als door drie oppositiepartijen, waaronder Hart voor Haarlem.

Rigoureus

Volgens Van Zetten speelt er nog iets achter het invoeren van het parkeerbeleid, namelijk geld. Zij denkt dat het de coalitie niet zozeer gaat om het terugdringen van autoverkeer in de stad, maar dat het bestuur met het parkeerbeleid ‘extra geld wil binnenharken’, zo stelt de politica. Ze benadrukt ‘dat ze niet per se tegen is, maar de plannen zoals ze er nu liggen vindt ze te rigoureus. “Natuurlijk is het goede leven het uiteindelijke doel van de wethouder, maar het gaat ook om geld binnenhalen.”

“Het had democratisch moeten worden besloten en niet in een achterkamertje. Dat is mijn grootste bezwaar”

Louise van Zetten

Van Zetten komt aan het eind van het interview nog even terug op het ‘gewenste aantal auto’s’ per huishouden. “Persoonlijk vind ik twee auto’s op het randje, ik heb ook geen twee auto’s. Maar als we nu moeten gaan betalen om mensen uit hun auto te jagen, dan had dat democratisch moeten worden besloten en niet in een achterkamertje. Dat is mijn grootste bezwaar.”

Reactie gemeente: Bij navraag aan de gemeente blijkt dat in het mobiliteitsbeleid van 2021 al werd vermeld dat de hele stad gereguleerd  moest worden voor 2030, ook in diverse folders bij de draagvlak-metingen in datzelfde jaar stond dit vermeld. Ook in verkiezingsprogramma’s tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2022 waren de grote thema’s wonen, duurzaamheid/groen en mobiliteitstransitie.

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

“Wienen is op de stoel van de rechter gaan zitten”, zegt eigenaar Club June en stapt nu zelf naar de rechter

OM seponeert strafzaak tegen kroegbaas Martijn B. wegens gebrek aan bewijs

Door Kimberley Luske
27 augustus 2025

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de strafzaak tegen kroegbaas Martijn B. geseponeerd. Twee jonge vrouwen, destijds minderjarig, deden in november...

Fietser gewond bij aanrijding in Haarlem, weg afgesloten voor onderzoek

Fietser gewond bij aanrijding in Haarlem, weg afgesloten voor onderzoek

Door Kimberley Luske
27 augustus 2025

Een fietser is vanmorgen gewond geraakt bij een aanrijding op de Lange Herenvest bij de Amsterdamse Poort in Haarlem. Dit...

Gebouwen in Haarlem kleuren oranje om aandacht te vragen voor geweld tegen vrouwen en meisjes

Door Kimberley Luske
27 augustus 2025

De gemeente Haarlem en de provincie Noord-Holland hebben zich gisteravond aangesloten bij het initiatief om aandacht te vragen voor geweld...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Commotie om plan nieuwe route ‘P De Zuid’ in Zandvoort: ‘Gaan niet in de duinen graven’

Commotie om plan nieuwe route ‘P De Zuid’ in Zandvoort: ‘Gaan niet in de duinen graven’

27 augustus 2025
“Wienen is op de stoel van de rechter gaan zitten”, zegt eigenaar Club June en stapt nu zelf naar de rechter

OM seponeert strafzaak tegen kroegbaas Martijn B. wegens gebrek aan bewijs

27 augustus 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!