In de nacht van zaterdag op zondag is er een persoon te water geraakt. Om 02:42 kwam er een melding binnen bij de meldkamer dat er een persoon te water is geraakt in het Spaarne ter hoogte van café de Koning, een studentencafé.
Op het moment dat de brandweer ter plaatse kwam bleek al snel dat de persoon vrijwillig in het Spaarne was gesprongen en er al zelfstandig uit was geklommen. De hulpdiensten vermoeden dat er alcohol in het spel was, zo verluidt de Veiligheidsregio Kennemerland.
Zodra er een melding binnenkomt bij de meldkamer van een persoon te water worden er een standaard procedure gestart waarbij verschillende units gealarmeerd worden, o.a. een duikwagen van de brandweer, een Officier van Dienst Geneeskunde(OvDGN) en een Mobiel Medisch Team (MMT).