• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Bevrijdingspop beter voorbereid op grote drukte en dit jaar pinbetalingen mogelijk: ‘We gaan met onze tijd mee’

    Nieuwe audiowandeling laat bezoekers waterleidingduinen anders beleven: ‘Mooiste natuurgebied van Nederland’

    Alleen winkels op begane grond en eerste etage V&D pand

    Medewerker rechtbank Haarlem ontslagen na fraude van 150.000 euro

    Haarlem herdenkt op vier plekken in de stad: ‘We moeten begrijpen dat oorlog lang doorwerkt’

    Bijzondere oorlogsverhalen in de stad: ‘Het hadden je buren kunnen zijn’

    Veteraan uit Haarlem over Srebrenica en nasleep: ‘Je vraagt je af hoe het met hen is’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Gratis Martial Arts Festival moet jongeren in Schalkwijk in beweging krijgen

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Bevrijdingspop beter voorbereid op grote drukte en dit jaar pinbetalingen mogelijk: ‘We gaan met onze tijd mee’

    Koningsdag in Haarlem druk en vooral gezellig verlopen: “Het was een drukke dag, maar alles is goed beheersbaar gebleven”

    Dit is er te doen tijdens Koningsdag 2026 in Haarlem en omgeving

    Dansproject op Coornhert Lyceum over grensoverschrijdend gedrag: ‘Hoop dat we iemand kunnen helpen’

    Dansproject op Coornhert Lyceum over grensoverschrijdend gedrag: ‘Hoop dat we iemand kunnen helpen’

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Houtfestival werkt achter de schermen aan nieuwe toekomst: ‘We willen vastere culturele waarde in de stad worden’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Nieuwe audiowandeling laat bezoekers waterleidingduinen anders beleven: ‘Mooiste natuurgebied van Nederland’

    Bijzondere oorlogsverhalen in de stad: ‘Het hadden je buren kunnen zijn’

    Veteraan uit Haarlem over Srebrenica en nasleep: ‘Je vraagt je af hoe het met hen is’

    De Muggenbult #23 – Zien en gezien worden

    De Muggenbult #24 – De plaskloof

    Auto slaat over de kop bij ongeluk op de Randweg

    Bloemendalers brengen ambulance naar Oekraïne en organiseren inzamelingsactie

    Kerkelijke noodklok tegen uitzetting gewortelde kinderen: ‘Ruim 800 kerken doen mee’

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Vertrekkend Haarlems wethouder Jur Botter: “Het is tijd om ruimte te maken voor nieuwe, jonge mensen”

Door Ton de Groot
18 juni 2022
-DUBBEL-Vertrekkend Haarlems wethouder Jur Botter: “Het is tijd om ruimte te maken voor de jonge garde”

Nu Haarlem het nieuwe coalitie-akkoord heeft gepresenteerd, is het aftellen begonnen voor wethouder Jur Botter. Nog even en dan neemt hij na ruim zes jaar wethouderschap definitief afscheid van het gemeentebestuur. De voormalig wethouder blikte tijdens de uitzending van Haarlem Vandaag tevreden terug op vele mooie en tevens constructieve jaren.

Enige bedenktijd heeft hij wel genomen voordat hij besloot dat anderhalve zittingsperiode in Haarlem genoeg is en dat hij niet nog een termijn van vier jaar het wethouderschap zal vervullen. “Nog een termijn erbij zou betekenen dat ik bijna tien jaar wethouder zou zijn in Haarlem”, aldus Botter, die de portefeuille jeugd, onderwijs, vastgoed, bedrijfsvoering, dienstverlening en nieuwe democratie onder zich had. “Het is ook tijd om ruimte te maken voor nieuwe, jonge mensen van D66.”

“Ik ga begin augustus eerst drie weken met mijn vrouw op vakantie, daarna ga ik mij op mijn gemak oriënteren”

Wethouder Jur Botter (D66)

Botter kiest voor een nieuwe uitdaging, zo vertelt hij, hoewel hij nog niet precies weet wat dat zal zijn. Recent nog zou hij misschien als wethouder in Alkmaar aan de slag gaan, maar doordat D66 daar uiteindelijk geen onderdeel van de coalitie uit gaat maken, ging dat niet door. “Ik ga begin augustus eerst drie weken met mijn vrouw op vakantie en daarna ga ik op mijn gemak bekijken wat er op mij afkomt, en wat bij mij past.” Zo noemt Botter onderwijs, maar zegt ook dat hij woningdecoratie erg leuk vindt om te doen.

Tekst gaat door onder de de video van het volledige radio interview tijdens Haarlem Vandaag

Botter noemt zichzelf ‘een politieke junk’ maar zegt tegelijkertijd dat hij  iets heel anders kan gaan doen in de toekomst. “Ik zie heel veel kansen op mijn pad. Zo weten niet veel mensen dat ik naast mijn werkzaamheden als bestuurder en ambtenaar ook ondernemer ben geweest,”, vertelt Botter. “Ik hield mij bezig met ondersteuning en advisering in de keten van wonen, welzijn en zorg.”

Als wethouder heeft hij veel werk gehad aan de decentralisatie van de jeugdzorg. In dat werkveld is nog genoeg een hoop te doen, legt Botter uit. “Ik zie met name op dat vlak van samenwerken binnen de jeugdzorg nog heel veel kansen voor mijzelf om daar actief te worden. Maar het kan ook zijn op een universiteit of een hogeschool”, vertelt Botter. “Ik heb heel veel affiniteit met onderwijs.”

Wij hebben Jeugdzorg als een omgekieperde schoenendoos van de provincie overgedragen gekregen

Demissionair wethouder Jur Botter (D66)

Terugkijkend op zijn wethouderschap blikt hij terug op het moment dat de jeugdzorg overgedragen werd naar de gemeentes. “Wij hebben het als een omgekieperde schoenendoos van de provincie overgedragen gekregen. Het was eigenlijk helemaal niet duidelijk wie er jeugdzorg kreeg en waar de jongeren naartoe gingen, hoe de contracten waren samengesteld”, aldus de Haarlemmer. “Dat heeft in de eerste periode best veel tijd gekost om te zorgen dat we dat goed in beeld gingen krijgen.”

Botter praat openlijk over de mentaal moeilijke tijd die hij had tijdens de coronaperiode. “Voor mij was het op een gegeven moment heel zwaar, ik vond het helemaal niets meer wat ik deed. Ik vond het vreselijk om alleen nog maar achter een schermpje te zitten. Ik heb in die periode heel erg veel last gehad van het feit dat ik niet meer onder de mensen was”, vertelt hij. “Ik vond het echt verschrikkelijk.”

Veel voldoening haalde hij uit het thema ‘nieuwe democratie’, een instrument om ervoor te zorgen dat de gemeente en inwoners beter met elkaar gingen communiceren en samenwerken. “Dat heeft echt een positief effect gegeven, kijk bijvoorbeeld naar Schalkwijk aan Zet”, zegt Botter.

‘Laat duizend bloemen bloeien’

Op de vraag wat hij vindt dat in de nieuwe gemeenteraad bestaat uit 16 partijen, geeft Botter aan het lastig te vinden om een eenduidig antwoord te geven. “Aan de ene kant voel ik mij een democraat in hart en nieren, en heb ook echt het gevoel van ‘laat duizend bloemen bloeien’. Maar als we kijken naar het systeem van zoals we dat met elkaar hebben ingericht is dat nog best een lastige opgave”, stelt Botter. “Want nu krijg je 16 keer hetzelfde verhaal, want bij welk onderwerp dan ook, iedereen wil toch zijn zegje doen.”

“Wat ik zo ontzettend graag hoop en ook wens voor de toekomst van Haarlem is dat je een situatie creëert dat het college en de gemeenteraad weer echt gezamenlijk het stadsbestuur zijn”, zo vertelt Botter verder tijdens het radio-interview. “Dan mag je natuurlijk verschillen van mening en natuurlijk is het goed dat er ook andere geluiden te horen zijn vanuit het college. Maar ik heb me altijd als wethouder opgesteld als iemand namens de hele gemeenteraad en het is wel heel erg ingewikkeld wanneer je je als college namens alle zestien partijen zou moeten voegen.”

“De betrokkenheid die ik heb is soms ook een valkuil geweest”

Jur Botter

Op de laatste vraag of hij straks de politiek niet ontzettend gaat missen, antwoordt Botter met een volmondige ‘nee’. “Aan de ene kant misschien wel, maar aan de andere kant ben ik mij er altijd bewust van geweest dat ik een rol vervul. Dus dat betekent dat ik heel erg goed weet dat de betrokkenheid die ik heb, die soms ook een valkuil is geweest, heel erg bij mij past. Maar op het moment dat het voorbij is, is het ook aan iemand anders.”

Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem!
ADVERTENTIE

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Bevrijdingspop beter voorbereid op grote drukte en dit jaar pinbetalingen mogelijk: ‘We gaan met onze tijd mee’

Door Noémi Prent
3 mei 2026

Aanstaande dinsdag is het 5 mei en dat betekent Bevrijdingspop in de Haarlemmerhout. Met grote namen als Di-Rect, S10 en...

Nieuwe audiowandeling laat bezoekers waterleidingduinen anders beleven: ‘Mooiste natuurgebied van Nederland’

Door Maurice Blaauw
3 mei 2026

De Amsterdamse waterleidingduinen krijgen er een bijzondere beleving bij. Bij ingang De Oase in Vogelenzang is een nieuwe podwalk gelanceerd,...

Alleen winkels op begane grond en eerste etage V&D pand

Medewerker rechtbank Haarlem ontslagen na fraude van 150.000 euro

Door Wessel van Opstal
2 mei 2026

Een financieel medewerker van de rechtbank in Haarlem is ontslagen omdat hij jarenlang geld van de rechtbank verduisterde. Het gaat...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Bevrijdingspop beter voorbereid op grote drukte en dit jaar pinbetalingen mogelijk: ‘We gaan met onze tijd mee’

3 mei 2026

Nieuwe audiowandeling laat bezoekers waterleidingduinen anders beleven: ‘Mooiste natuurgebied van Nederland’

3 mei 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!