• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Miljoenste groentelunch op basisschool: “Veel lekkerder dan brood”

    TommyTomato vraagt faillissement aan: ‘Onderzoeken mogelijke doorstart’

    Live: uitslagenavond gemeenteraadsverkiezingen vanuit het stadhuis in Haarlem

    Verkenning Haarlem afgerond: GL-PvdA, D66 en CDA gaan onderhandelen over coalitie

    Gewonde bij woningbrand aan Prins Bernhardlaan Haarlem

    Gewonde bij woningbrand aan Prins Bernhardlaan Haarlem

    Cruquiusbruggen na ruim 2,5 jaar werk weer open voor verkeer

    Gemeente Bloemendaal grijpt niet in bij bouw luxe vakantiewoningen op Marinaparken: ‘Verschrikkelijk’

    Gemeente Bloemendaal grijpt niet in bij bouw luxe vakantiewoningen op Marinaparken: ‘Verschrikkelijk’

    Nieuwe regels moeten zorgen voor minder reclame in Zandvoort: ‘Kwaliteit moet beter’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Gratis Martial Arts Festival moet jongeren in Schalkwijk in beweging krijgen

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Pride Haarlem krijgt eigen papiergeld: ‘Nog nooit eerder gedaan voor een pride’

    Karsu op Bevrijdingspop 2023

    Karsu per helikopter naar Bevrijdingspop als Ambassadeur van de Vrijheid

    Bevrijdingspop maakt eerste namen bekend: DI-RECT, Bankzitters, S10 en meer

    Skaband Eskalatie eerste finalist Rob Acda Award 2026

    Volg de finale van de Rob Acda Award in Patronaat vanavond live bij Haarlem105

    Achterkleinzoon over documentaire familiegeschiedenis ‘De kinderen van de Jodenboerderij’

    Achterkleinzoon over documentaire familiegeschiedenis ‘De kinderen van de Jodenboerderij’

    Roel wint laatste voorronde en plaatst zich voor finale Rob Acda Award 2026

    Roel wint laatste voorronde en plaatst zich voor finale Rob Acda Award 2026

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Cruquiusbruggen na ruim 2,5 jaar werk weer open voor verkeer

    GR 2026 live radiodebat Haarlem: OPHaarlem, ChristenUnie en de Piratenpartij over polyamorie, de woningmarkt en de menselijke maat

    Luister terug: Joyce Jacobzs (OPHaarlem) stopt en geeft zetel aan Eloy Aerssens

    Beau Bezoekt

    Hooikoortsseizoen in volle gang: ‘Overweeg immunotherapie als niets werkt’

    Luister terug: Ruben Terlou over theatershow ‘Langs de nieuwe Zijderoute’: “Veel meer dan de televisieserie”

    Ruben Terlou met theatercollege in Stadsschouwburg Haarlem: ‘Waarom reizen we?’

    Jazz or No

    Jazz or No 12.11 (22-03-2026)

    Luister terug: Kees van Beijnum over zijn autobiografische roman ‘Hier komt de zon’

    Luister terug: Kees van Beijnum over zijn autobiografische roman ‘Hier komt de zon’

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Wist je dat? Deel 2: Jacqueline van den Broek is kandidaat raadslid in Haarlem

Door Ton de Groot
14 maart 2022 - Updated on 14 september 2023
Wist je dat? Deel 2: Jacqueline van den Broek is kandidaat raadslid in Haarlem

Jacqueline van den Broek is kandidaat voor de PvdD bij de gemeenteraadsverkiezingen 2022

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezing op 16 maart 2022, kijkt Haarlem105 naar de (kandidaat)raadsleden in de regio. Hoe deden ze het toen. Hoe doen ze het nu en hoe willen ze het straks aanpakken.
Door Ton de Groot

In sneltreinvaart aan de slag, dat wil Jacqueline van den Broek, lijsttrekker van de Partij Voor De Dieren in Haarlem. Als het aan haar ligt zal Haarlem straks een stuk vriendelijker, groener en energiezuiniger zijn.

De in Ooijpolder bij Nijmegen geboren Jacqueline studeert Sociale Geografie aan de Rijksuniversiteit in Groningen en gaat aan de slag met de duurzame ontwikkeling van toerisme en recreatie. Eerst internationaal en sinds ruim een jaar in haar eigen woonomgeving als Beleidsadviseur Toerisme en Recreatie bij de Provincie Noord-Holland. “We woonden drie hoog met twee kinderen en ik had echt behoefte aan een meer groene omgeving. Haarlem kende ik al een beetje en het stond hoog op mijn lijstje om hier te gaan wonen.” Nu woont Jacqueline met man en drie kinderen van zes, acht en tien alweer acht jaar in Haarlem-Noord. Een erg fijne stad waar zij zich heel erg thuis voelt, zij geniet nog elke dag van de stad en de omgeving.

Jong heeft Jacqueline al belangstelling voor politiek en geïnteresseerd volgt ze de Tweede Kamer debatten. De partijen die daar aan het woord komen stellen haar teleur. Over de klimaat- en biodiversiteit crisis maakt zij zich zorgen en ze heeft niet het idee dat daar in de Tweede Kamer voldoende aandacht voor is. De Partij voor de Dieren valt op, die houdt vast aan idealen en sluit daarover geen compromissen. Op basis van wetenschappelijke rapporten concluderen zij dat op een aantal punten ons het water al aan de lippen staat, het is vijf voor twaalf.

Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem!
ADVERTENTIE

Al langer stemt Jacqueline op de PvdD en volgt hen actief. Met de verkiezingen voor de deur is het nu tijd om politiek actief te worden. Succesvol solliciteert ze naar een plaats op de lijst. In een enthousiast team gaat ze aan de slag en als haar wordt gevraagd om lijsttrekker te worden durft ze dat met dit team wel aan.

“Verbeter de wereld begin in Haarlem” is de titel van het verkiezingsprogramma waarmee de PvdD de stad veel groener, duurzamer en diervriendelijker wil maken. Willen we voorbereid zijn op langere hete en droge perioden en hevige regenbuien dan moeten we dingen anders gaan doen.
Vervuilende en dieronvriendelijke bedrijven worden geweerd en groene ondernemers verwelkomd voor een circulaire economie.
Door grootschalig te gaan isoleren verminderen we het energieverbruik. Samen met het inzetten van duurzame energiebronnen maken we de stad klimaatneutraal. De gemeente geeft het goede voorbeeld door zonnepanelen te plaatsen op alle gemeentelijke daken.
De biodiversiteit verbeteren we door pleinen, kale grasvelden, bermen , steile kades en versteende tuinen zoveel mogelijk te beplanten. Vogels en andere dieren krijgen dan weer meer leefruimte in de stad.
De gemeente doet er alles aan om wonen prettig en betaalbaar te maken. Huisjesmelkers pakken we aan en we nemen maatregelen om energiearmoede te voorkomen.

De vraag is hoe we tot een goede ecologische structuur kunnen komen om de stad gezonder en leefbaarder te maken. Dat is dan het denkraam voor het beleid. In het Groenbeleidsplan staat nu bijvoorbeeld ‘groen waar het kan’ en dat wordt dan ‘groen waar het moet om aan de doelstellingen te voldoen’. Een ander voorbeeld is hoe we omgaan met een tweehonderdjaar oude omgewaaide beuk. De reactie nu is verzagen, weghalen en netjes aanharken. Maar er zit al een nest in en welke functie kan de boom nog meer hebben voor andere vogels of vissen. Het op een andere manier leren kijken is bij uitstek een rol die de PvdD op zich neemt.

Het verschil maken is waarom Jacqueline zich kandidaat stelt.

Kijk hier naar het interview
Jacqueline van den Broek, Partij voor de Dieren in Haarlem: “De partijen die zich groen presenteren, daar gaan we het niet mee redden” – Haarlem105

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Miljoenste groentelunch op basisschool: “Veel lekkerder dan brood”

TommyTomato vraagt faillissement aan: ‘Onderzoeken mogelijke doorstart’

Door Kimberley Luske
1 april 2026

Na zes jaar valt het doek voor TommyTomato, een Haarlemse onderneming die gezonde lunches op basisscholen verzorgd. Het bedrijf heeft...

Live: uitslagenavond gemeenteraadsverkiezingen vanuit het stadhuis in Haarlem

Verkenning Haarlem afgerond: GL-PvdA, D66 en CDA gaan onderhandelen over coalitie

Door Kimberley Luske
1 april 2026

De verkennende gesprekken over de formatie in de gemeente Haarlem zijn afgerond. GL-PvdA, D66 en CDA zien voldoende basis voor...

Gewonde bij woningbrand aan Prins Bernhardlaan Haarlem

Gewonde bij woningbrand aan Prins Bernhardlaan Haarlem

Door Kimberley Luske
1 april 2026

Bij een woningbrand aan de Prins Bernhardlaan in Haarlem is vanmorgen iemand gewond geraakt. De brand brak rond 07.10 uur...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Miljoenste groentelunch op basisschool: “Veel lekkerder dan brood”

TommyTomato vraagt faillissement aan: ‘Onderzoeken mogelijke doorstart’

1 april 2026
Live: uitslagenavond gemeenteraadsverkiezingen vanuit het stadhuis in Haarlem

Verkenning Haarlem afgerond: GL-PvdA, D66 en CDA gaan onderhandelen over coalitie

1 april 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!