De Oranjevrouwen hebben de laatste wedstrijd in poule A gelijkgespeeld tegen gastland Canada. In Montreal werd het 1-1.
Om 01.30 uur Nederlandse tijd trapten de leeuwinnen af tegen een tot dusver sterk presterend Canadees voetbalelftal. De Canadese dames kwamen na tien minuten al op voorsprong via een treffer van Lawrence. Telstar-speelster Stephanie van der Gragt kreeg de bal ongelukkig op haar linkervoet, waardoor de Canadese spits kon uithalen en scoorde.
Na de openingstreffer kreeg Nederland meer vat op het spel. Dit resulteerde vlak voor tijd in een treffer van invalster Kirsten van de Ven. De andere wedstrijd in poule A tussen China en Nieuw-Zeeland werd eveneens 1-1.
Poulewinnaar, en zeker van de volgende ronde, is Canada. China mag met vier punten ook door naar de volgende ronde. Nederland eindigt op basis van onderling resultaat als derde met vier punten. Nieuw-Zeeland is vierde geworden met slechts twee punten.
Ondanks de derde plaats in de poule, maakt Oranje nog steeds kans om door te gaan naar de volgende ronde. Van alle poules mogen de beste nummers 3 door naar de achtste finales. Hoogstwaarschijnlijk weet Oranje dinsdag of woensdag of het zich alsnog mag opmaken voor een volgende wedstrijd.
foto: Chris Wieland