• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

    Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

    Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

    Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

    Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

    Nieuwe bushaltes op de Gedempte Oostersingelgracht en het Kennemerplein

    Nieuwe bushaltes op de Gedempte Oostersingelgracht en het Kennemerplein

    Attiya Gamri lijsttrekker voor GroenLinks-PvdA Bloemendaal: ‘Kijk enorm uit naar dit nieuwe hoofdstuk’

    Reacties raad op plannen burgemeester reclameverbod voor alcohol: ‘Bescherming of betutteling?’

    Reacties raad op plannen burgemeester reclameverbod voor alcohol: ‘Bescherming of betutteling?’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

    Kijk terug: Samenvatting live uitzending Sinterklaas intocht Haarlem 2025

    Sinterklaas tijdens de intocht in Haarlem

    Waar wordt Sinterklaas in de regio gevierd?

    Vacature ervaren redacteur (36 uur)

    Haarlem105 niet ‘noodlijdend’, financiële steun nodig om continuïteit en kwaliteit te waarborgen

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Nieuwe jongerenclub bij Patronaat laat pubers meedenken over muziek en events

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

    Tien genomineerden Lieven de Key-penning bekend: ‘Hele diverse projecten’

    Luister terug: Winnend architect Dennis van Veen over restauratie Bakenessertoren

    Stem Harry Mulisch nog één keer te horen op de Grote Markt door AI

    Stem Harry Mulisch nog één keer te horen op de Grote Markt door AI

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

    Kijk terug: Samenvatting live uitzending Sinterklaas intocht Haarlem 2025

    Jazz or No

    Jazz or No 11.40 (16-11-2025)

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105

Alpaca, zoenposters en een rode stip

Door Rody
21 december 2018 - Updated on 16 januari 2020

Haarlem105 blikt terug op de meest memorabele gebeurtenissen van 2018.

Op 3 januari deed de politie in Haarlem een wel heel bijzondere vondst. Er stond een alpaca aan een stuk touw vastgebonden in het centrum. Er belden heel veel mensen die zich wel wilden ontfermen over alpaca Teddy, maar de eigenaar werd niet gevonden.

In april was het zover: Het Frans Hals Museum en De Hallen Haarlem stapten in het huwelijksbootje. Vanaf eind maart gaan de getrouwde musea door het leven als Frans Hals Museum locatie Hal en locatie Hof.

ADVERTENTIE

Nadat de V&D-vestiging aan de Grote Houtstraat in 2016 definitief haar deuren sloot, openden de deuren opnieuw op 5 april onder de naam Hudson’s Bay. Acht maanden later zijn er bij de directie al grote zorgen over achterblijvende omzet.

Voor de gemeenteraadsverkiezingen hing de Haarlemse VVD ‘zoenposters’ op. De poster toonde twee zoenende mannen met de tekst ‘In ons Haarlem mag je je jezelf zijn – intolerant tegen intolerantie’. De Haarlemse VVD startte de actie om de gemeente Haarlem aan te sporen om verantwoordelijkheid te nemen en een campagne te starten die duidelijk maakt dat je in Nederland je eigen partner kiest.

Haarlem scoorde dit jaar een zesde plek in de top 10 populairste gemeenten om in te wonen. Haarlem deed een stapje terug ten opzichte van 2017, maar blijft populair.

Haarlemmermeer, Haarlemmerliede en Spaarnwoude zijn officieel samen. De wet over het samenvoegen van de gemeentes werd eind april aangenomen door de Tweede Kamer.

Burgemeester Jos Wienen heeft in april het onderkomen van motorclub No Surrender directe sluiting opgelegd. Het clubhuis staat op gemeentegrond en clubhuizen van motorclubs zijn in Haarlem niet toegestaan.

In oktober werd bekend dat Wienen tijdelijk niet op zijn eigen adres woont. Dat heeft alles te maken met bedreigingen aan het adres van Wienen. Vermoed werd dat het de Hells Angels waren, maar zij namen afstand van de bedreigingen. De bedreigde burgemeester liet zich onverwachts zien op een manifestatie. Op de bijeenkomst op de Grote Markt kwamen honderden Haarlemmers af om hun steun te betuigen aan hun burgemeester.

Elsevier Weekblad heeft ‘de burgemeester’ tot Nederlander van het Jaar 2018 gekozen. De reden is dat er geen publieke ambtsdrager is die ‘letterlijk zo onder vuur ligt als de burgemeester’, meldt het blad. Volgens hoofdredacteur Joustra verdienen burgemeesters juist de steun van hun burgers.

Sinds dit jaar zijn er deelfietsen in Haarlem. Er ontstond commotie in Haarlem na de plaatsing van tweehonderd huurfietsen. Sommige Haarlemmers vinden dat de fietsen de stallingen te vol maken. De gemeenteraad staat positief tegenover de deelfietsen.

Bloemendaal had deze zomer een primeur. Het is de eerste gemeente in Noord-Holland die bamboe verkeersborden gaat gebruiken. Bloemendaal kiest vanwege duurzaamheid tegenwoordig bij hun verkeersborden voor de bamboe variant. De borden zijn iets duurder dan de traditionele aluminium borden maar beter voor het milieu en bovendien ijzersterk.

In juli liep een hert de zee in bij het strand van Zandvoort. “Diverse honden zaten het hert achterna en uit angst zwom het dier de zee in”, vertelt Zandvoorter John Dalhuijsen aan NH Nieuws. Badgasten wisten het dier te redden.

Bij het evenement Bubbles & Bites in Bloemendaal konden mensen een rode stip op hun hoofd plakken, als ze niet herkenbaar wilden worden vastgelegd. De organisatie van het culinaire festival bedacht de maatregel naar aanleiding van de nieuwe privacywet, die in mei van kracht is geworden. Daarin staat onder meer dat bedrijven foto’s van personen niet zomaar online mogen zetten. “Vroeger kon je foto’s gewoon publiceren”, zegt de organisator van het festival. “Maar nu ben je nog vijf weken bezig als je iedereen moet vragen of een foto of video op de website mag worden gezet.”

Swim to Fight Cancer Haarlem heeft dit jaar bijna een half miljoen euro opgehaald voor Stichting Fight cancer. Dankzij de 757 deelnemers en vele sponsoren doneert Haarlem dit bedrag voor kankeronderzoek aan jonge talentvolle onderzoekers van Fight cancer/ KWF.

Ter ere van het 100-jarig bestaan van de Stadsschouwburg Haarlem is er een tentoonstelling in het Gasthuis van Museum Haarlem. De expositie geeft een prachtig beeld over de geschiedenis van de Schouwburg in diverse tijdsperioden en is aangevuld met bijzondere objecten. Ook al is de expositie 100 Jaar Stadsschouwburg Haarlem bescheiden van omvang, zij is een absolute must voor iedereen die van cultuur, theater, stadsgeschiedenis en musea houdt. De expositie is verlengd tot het einde van het jaar.

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

Door Brecht van Groen
21 november 2025

De provincie Noord-Holland onderzoekt of er vanaf 2027 zelfrijdende pendelbussen kunnen gaan rijden tussen station Hoofddorp en Schiphol Tradepark. Het...

Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

Door Noémi Prent
21 november 2025

De gemeente Zandvoort zegt nog voor de kerst de eerste maatregelen tegen de parkeeroverlast in Bentveld te nemen. Aan de...

Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

Door Brecht van Groen
21 november 2025

Ruim 200 gemeenten deden mee aan de zesde editie van het NK Tegelwippen, en ook Haarlem trok vol enthousiasme tegels...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

21 november 2025
Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

21 november 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!