• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Volt waagt straks nieuwe poging bij raadsverkiezingen in Haarlem: ‘Denk dat zetel er wel in zit’

    Gemeente Haarlem zet rem op extra geld voor Kerstmarkt 2026

    Houtfestival trekt ruim twintigduizend bezoekers, toch bijven er zorgen over de toekomst

    Voortbestaan Houtfestival bedreigd na stopzetten subsidie: ‘Loze belofte van burgemeester’

    Haarlemse scholen doen mee aan Paarse Vrijdag

    Paarse Vrijdag op middelbare scholen in de regio: ‘Zouden er elke dag bij stil moeten staan’

    Kerstmarkt Haarlem weer van start: ‘Dit organiseren is het mooiste dat er is’

    Wilders: “Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen, Zandvoort wel tien keer”

    Marco Deen reageert op zijn ‘prominente positie’ op kieslijst PVV Zandvoort: ‘Wat als-vragen zijn ingewikkeld’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Houtfestival trekt ruim twintigduizend bezoekers, toch bijven er zorgen over de toekomst

    Voortbestaan Houtfestival bedreigd na stopzetten subsidie: ‘Loze belofte van burgemeester’

    Organisatie Kerstnachtzang stopt na 50 jaar op het Nieuwe Kerksplein: ‘Niemand wil het overnemen’

    Organisatie Kerstnachtzang stopt na 50 jaar op het Nieuwe Kerksplein: ‘Niemand wil het overnemen’

    Theater De Krocht opent in januari na grote renovatie: ‘Een historisch moment’

    Theater De Krocht opent in januari na grote renovatie: ‘Een historisch moment’

    Nieuwe realityserie De Huiskamer van Oost start zondag op Haarlem105

    Recordaantal deelnemers bij Haarlemse Lichtjeswandeling

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Luister terug: Auteur Wouter de Jong over zijn nieuwste boek Full Body Thinking

    Luister terug: Auteur Wouter de Jong over zijn nieuwste boek Full Body Thinking

    Volt waagt straks nieuwe poging bij raadsverkiezingen in Haarlem: ‘Denk dat zetel er wel in zit’

    105WeekendMIX 14-06-2025

    105WeekendMIX 06-12-2025

    Een kijkje in het Raadhuis van Zandvoort: ‘Monument moeten we in ere herstellen’

    Een kijkje in het Raadhuis van Zandvoort: ‘Monument moeten we in ere herstellen’

    Italiaanse keuken op de Werelderfgoedlijst, volgt de Hollandse stamppot?

    Tijdelijk Dinopark voor 2 jaar in Zandvoort: ‘Verwachten jaarlijks z’n 65.000 bezoekers’

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Sport Formule 1

Blijdschap in Zandvoort maar toeschouwerskwestie ‘heel vervelend’

Door Marieke Pijlman
14 augustus 2021
Blijdschap in Zandvoort maar toeschouwerskwestie ‘heel vervelend’

Nu de Formule 1 zo goed als zeker terugkeert naar Zandvoort, overheerst blijdschap in het dorp. De meeste inwoners zijn opgelucht dat het door kan gaan. Hoewel corona er wel aan de andere kant voor zorgt dat er van de honderdduizend toeschouwers, iets meer dan dertigduizend niet mogen komen. En dat betekent straks toch nog een grote teleurstelling voor vele racefans. 

Bij de lokale supermarkt in Nieuw Noord reageren bewoners uitgelaten op het Formule 1 nieuws van vrijdagavond. Maar het gaat ook over de kaartjes, want het zal je maar gebeuren dat je alsnog te horen krijgt dat je niet mag gaan. “In mijn vriendengroep zijn er al jongens die hun kaartjes verder verkopen, omdat ze geen zin hebben dat ze niet samen kunnen gaan”, vertelt een jongen die liever anoniem blijft.

Een dame die net haar boodschappen heeft gedaan vreest voor haar zoon. “Hij heeft er erg naar uit gekeken en het zou heel vervelend zijn als hij niet mag komen.” Ook in de racewinkel in de Kerkstraat is het, het gesprek van de dag. “Iedereen heeft het erover”, vertelt de man achter de kassa. “Want hoe gaan ze dat nu bepalen wie er wel of niet mag komen?”, vraagt ook hij zich af.

ADVERTENTIE

Lastige kwestie

DGP, de organisator van de Formule 1 in Zandvoort heeft vandaag geen tijd om uitgebreid te reageren. Maar dat het een lastige kwestie is, wil directeur Jan Lammers wel beamen. “Er zijn zoveel vragen waar we ons mee bezig houden. Ik wil er nu niet op vooruit lopen, maar we gaan ons erover buigen deze komende dagen en laten het de kaarthouders woensdag weten.”

 

Gevolgen voor horeca

Dat er minder bezoekers mogen komen, heeft mogelijk ook gevolgen voor de winkeliers, horeca, campings, appartementhouders en hotelhouders.

Zo vertelt Suzanne Jansen van het Amsterdam Beachhotel dat de hotelkamers al lange tijd volgeboekt zijn in het raceweekend. Sommige boekingen zijn meegenomen van vorig jaar, toen de Formule 1 niet door kon gaan. Het is nog onzeker of er afzeggingen zullen komen, omdat het niet duidelijk is welke mensen hun kaartje mogen houden. “Een groot deel van de kamers is geboekt door de organisatie, daar maak ik mij niet druk over. Een aantal andere kamers gaat naar particulieren dus dat zou nog weg kunnen vallen.”

Voor de evenementenbranche vindt ze het heel erg. Voor hen veranderen de regels niet, er mogen nog steeds maximaal 750 mensen op een festival komen. Dat is even wat anders dan de 70.000 bij de Formule 1. “Je zou verwachten dat ze een beetje een lijn houden, maar voor de evenementenindustrie is het heel krom. Dat is niet eerlijk.”

Geen festival 

Naast het racen stonden er ook andere evenementen op de planning onder de naam Zandvoort Beyond. “Nu zijn we drie weken voor het evenement en sinds gisteren hebben we eindelijk duidelijkheid. Er is publiek aanwezig, maar wel met veel beperkingen”, schrijft directeur Sander ten Bosch. Naast verschillende kunstexposities, zijn er ook een reuzenrad en een kartbaan op het Badhuisplein. “Zodat het echt een evenement voor jong en oud is.”

“Helaas zullen er mensen teleurgesteld gaan worden. Ook het grote dorpsfeest zoals Zandvoort Beyond dat heeft voorbereid kan grotendeels niet doorgaan. Er zullen bijvoorbeeld geen podia met artiesten zijn”, schrijft burgemeester David Moolenburg in een brief aan de inwoners van Zandvoort. Hij is blij dat het door kan gaan. “Honderden miljoenen mensen zullen de beelden van ons dorp, de kustlijn en het circuit zien.”

Vreugdedansje met zwart randje

Marcel van racecafé Rabbel vindt het wel jammer dat de evenementen niet door kunnen gaan. Hij heeft een dubbel gevoel over de situatie. “Ik doe een vreugdedansje met een zwart randje, een rubber randje.” Voor zijn zaak maakt het verschil niet uit. “Met 100 man zitten wij toch vol.” Maar hij vindt het heel erg dat mensen teleurgesteld moeten worden.

Hij vindt het misschien wel nog erger voor de mensen die moeten beslissen wie wel en niet mag komen. “Dat zal ze niet in dank worden afgenomen en lijkt mij een hele moeilijke beslissing.” Er is nog iets wat hij lastig vindt. “We zijn met handen en voeten gebonden en mogen de race niet op schermen laten zien. Ik had zo graag gezien dat F1-fans zonder kaartje dan bij ons konden komen kijken, maar het mag niet.”

Niet allemaal tegelijk naar huis

Nu er wat evenementen wegvallen, is Marcel bang dat het publiek meteen naar huis gaat na de race. “Ga niet allemaal direct de overvolle trein in, maar loop nog even langs het strand of langs het dorp. Ga lekker op een terrasje zitten. Gebruik ook daarin je coronaverstand.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Volt waagt straks nieuwe poging bij raadsverkiezingen in Haarlem: ‘Denk dat zetel er wel in zit’

Door Noémi Prent
12 december 2025

Volt doet bij de komende gemeenteraadsverkiezingen opnieuw een poging om in de Haarlemse raad te komen. In 2022 blies de...

Gemeente Haarlem zet rem op extra geld voor Kerstmarkt 2026

Door Noémi Prent
12 december 2025

De gemeente Haarlem gaat niet mee in het verzoek om extra geld voor de Kerstmarkt in 2026. Een verhoging van...

Houtfestival trekt ruim twintigduizend bezoekers, toch bijven er zorgen over de toekomst

Voortbestaan Houtfestival bedreigd na stopzetten subsidie: ‘Loze belofte van burgemeester’

Door Redactie
12 december 2025

Na veertig jaar dreigt het Houtfestival in het water te vallen nadat de gemeente besloot de benodigde subsidie in te...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Luister terug: Auteur Wouter de Jong over zijn nieuwste boek Full Body Thinking

Luister terug: Auteur Wouter de Jong over zijn nieuwste boek Full Body Thinking

13 december 2025

Volt waagt straks nieuwe poging bij raadsverkiezingen in Haarlem: ‘Denk dat zetel er wel in zit’

12 december 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!