• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    P+R-sluiting in Amsterdam: zorgen in Haarlem, maar ook kansen

    Miljoenen van het Rijk voor fietsbrug en woningen bij station Spaarnwoude

    Steekincident op Stationsplein in Haarlem, drie verdachten aangehouden in Amsterdam

    Steekincident op Stationsplein in Haarlem, drie verdachten aangehouden in Amsterdam

    Docent Chantal Traas doorbreekt online taboes: ‘Een boek voor jongeren over porno wekt interesse’

    Docent Chantal Traas doorbreekt online taboes: ‘Een boek voor jongeren over porno wekt interesse’

    Kijken: Haarlemse straat viert Sint-Maarten met versierde tent, cadeautjes en caravan vol snoep

    Tieners met skeletmaskers beroven kinderen in Haarlem tijdens Sint-Maarten

    Tieners met skeletmaskers beroven kinderen in Haarlem tijdens Sint-Maarten

    Vacature ervaren redacteur (36 uur)

    Haarlem105 niet ‘noodlijdend’, financiële steun nodig om continuïteit en kwaliteit te waarborgen

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

    Grote Markt verandert in basketbalarena voor 3×3 PRO League: ‘De eredivisie van het straatbasketbal’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Vacature ervaren redacteur (36 uur)

    Haarlem105 niet ‘noodlijdend’, financiële steun nodig om continuïteit en kwaliteit te waarborgen

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Nieuwe jongerenclub bij Patronaat laat pubers meedenken over muziek en events

    Pleegzorg door de jaren heen: expositie in Haarlem werpt blik op toen en nu

    023 viert 15 jaar met 23 uur live-radio op Haarlem105 – volg het jubileum live

    15 jaar 023: jubileum gevierd met 23 uur live-radio op Haarlem105

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Een haai, een 70-jarig marktjubilieum en volop gezelligheid op de Haarlemse Botermarkt – bekijk hier de samenvatting

    Luister terug: Schrijver Jozua Douglas over het geheim van een goed prankboek

    Luister terug: Schrijver Jozua Douglas over het geheim van een goed prankboek

    Kijk terug: Rudy Nicola deelt tips over het maken van een podcast die blijft hangen

    Kijk terug: Rudy Nicola deelt tips over het maken van een podcast die blijft hangen

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Nieuwe jongerenclub bij Patronaat laat pubers meedenken over muziek en events

    Jazz or No

    Jazz or No 11.39 ( 09-11-2025)

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws

D66 Bloemendaal trekt stekker uit beoogde coalitie: “Niet langer vertrouwen in Slewe als wethouder”

Door Redactie
12 juni 2022 - Updated on 13 juni 2022
D66 Bloemendaal trekt stekker uit beoogde coalitie: “Niet langer vertrouwen in Slewe als wethouder”

Vincent Verheij (links, D66) heeft geen vertrouwen meer in Rob Slewe (Zelfstandig Bloemendaal) als wethouder

De soap rond de nieuwe coalitievorming in Bloemendaal lijkt compleet. Gisteravond heeft D66 de stekker uit de beoogde coalitie getrokken. De reden is het rapport waaruit blijkt dat een aantal (oud) raadsleden niet integer heeft gehandeld, waaronder kandidaat wethouder Rob Slewe (Zelfstandig Bloemendaal). Juist hij is de reden dat D66 dit besluit heeft genomen. “We zijn niet over één nacht ijs gegaan, maar dit gaat ons te ver”, aldus Vincent Verheij, fractievoorzitter van D66 Bloemendaal.

Begin juni werd in de gemeenteraad een rapport openbaar gemaakt over integriteitsmeldingen bij de gemeente Bloemendaal, waarbij vijf raadsleden van lokale partijen op de vingers zijn getikt. Dat ging om Leonard Heukels (Liberaal Bloemendaal), Martin van de Bunt (schaduwraadslid Liberaal Bloemendaal), Marielys Roos (Hart voor Bloemendaal), Mark Doorn (oud-raadslid Vrijzinnig Democratisch Bloemendaal) en Rob Slewe (Zelfstandig Bloemendaal). Juist de laatste, die in het nieuwe college wethouder zou worden, blijkt nu de oorzaak te zijn dat D66 niet verder gaat met deze beoogde coalitie.

“Door de conclusies van de Commissie Integriteit kan D66 de door Zelfstandig Bloemendaal voorgestelde wethouder niet ondersteunen”

D66 Bloemendaal

“De conclusies van de Commissie Integriteit, in combinatie met de negatieve wijze waarop de fractie van Zelfstandig Bloemendaal op deze conclusies reageert, leiden ertoe dat de raadsfractie van D66 de kandidatuur van de door Zelfstandig Bloemendaal voorgestelde wethouder niet kan ondersteunen”, zo schrijft Verheij in het persbericht dat zojuist naar buiten is gebracht. 

“Ik ben er vrij rustig onder, maar dit is een geplande actie van burgemeester Elbert Roest”

Rob Slewe, Zelfstandig Bloemendaal

“Een wethouder die zich schuldig heeft gemaakt aan schending van de bestuurlijke integriteit én daar niet op reflecteert past niet bij de bestuurscultuur en de bestuurlijke vernieuwing die wij voorstaan. Zelfstandig Bloemendaal heeft inmiddels ondubbelzinnig aangegeven vast te houden aan de betrokken kandidaat. Voor D66 rest daarom geen andere conclusie dan dat we ons losmaken van de vorming van de beoogde coalitie”, zo staat in het persbericht.

‘Geplande actie’

“Ik ben er vrij rustig onder, maar dit is een geplande actie van burgemeester Elbert Roest”, zo zegt Slewe tegen Haarlem105. “De integriteitsmelding gaat om een per abuis verkeerd ingevuld e-mailadres van een niet vertrouwelijke mail van twee jaar geleden. Het stelt weinig voor en is stom geweest, maar niet meer dan dat. Het is overduidelijk een bewuste keuze geweest van burgemeester Roest om dit juist nu op te voeren en gigantisch op te blazen. Simpelweg omdat hij niet op mij zit te wachten”, stelt Slewe.

“Mensen die als politiek lastig worden gezien, worden monddood gemaakt”

Rob Slewe

“De Commissie Integriteit is ingesteld door de Raad zelf en als die constateert dat iemand niet integer is, is dat al zeer kwalijk”, zo laat Verheij weten aan Haarlem105. “Maar wanneer die persoon het niet wil erkennen en zich er niet voor wil verontschuldigen, druist dat in tegen alles waar een coalitie voor zou moeten staan.”

Slewe heeft een duidelijke visie op het waarom van deze kwestie. “Wat hier is gebeurd is pure karaktermoord  en een hele doelbewuste keuze om mij buitenspel te zetten. Mensen die als politiek lastig worden gezien, worden monddood gemaakt.”

Terug naar de tekentafel

Eerder leek de coalitie rond nadat D66 had aangegeven een nieuwe coalitie te willen vormen met GroenLinks, PvdA, CDA en Zelfstandig Bloemendaal. De VVD was voor die tijd al op een zijspoor gezet na hun harde uitspraken tijdens een commissievergadering over Oldenhove. Marielys Roos, fractievoorzitter Hart voor Bloemendaal, wier naam ook wordt genoemd in het integriteitsrapport, liet eerder al weten geen onderdeel uit te willen maken van de coalitie. Met het besluit van D66 zal Verheij nu terug naar de tekentafel moeten. 

ADVERTENTIE

“Mensen begrijpen dit niet meer. Ik kan dit simpelweg niet rechtbreien”

Vincent Verheij, fractievoorzitter D66 Bloemendaal

“Ik ben de politiek in gegaan om het vertrouwen in de gemeentepolitiek terug te krijgen bij de bewoners en op deze manier gaat het niet lukken”, zegt Verheij. “En of dat nou een beetje linksom of rechtsom is, dat maakt uiteindelijk niet uit. Een solide bestuurscultuur is uiteindelijk het allerbelangrijkste. Ik wil het vertrouwen terugkrijgen van onze  bewoners, maar mensen begrijpen dit niet meer. Ik kan dit simpelweg niet rechtbreien.”

Of de kans nu zeer waarschijnlijk is dat de VVD alsnog in de coalitie komt, wil Verheij nog niet teveel kwijt. Eerder liet raadslid Eelke van Tienhoven tijdens een radio-interview met Haarlem105 weten ‘het heel jammer te vinden geen deel uit te maken van de coalitie’. Het zou namelijk voor het eerst zijn sinds 1946 dat de VVD niet meeregeert in Bloemendaal.

‘Unieke kans’

Slewe vraagt zich af of een coalitie waarbij VVD alsnog instapt ook daadwerkelijk gaat gebeuren. “D66 heeft zich vrij onmogelijk gemaakt bij de VVD. Hoe dit uitpakt is nog maar de vraag, dat ligt uiteindelijk bij GroenLinks. Ik vind het vooral zonde, we hebben een unieke kans laten lopen.”

“Het is allemaal even heel vervelend, maar uiteindelijk komen we er wel”, concludeert Verheij. “Het vertrouwen in de lokale politiek moet echt de basis zijn en daarbij is betrouwbaar overkomen heel belangrijk, zonder allemaal gedoe er omheen. Ik heb het volste vertrouwen erin dat door deze stap te nemen we er beter uitkomen.”

Reactie burgemeester Elbert Roest

“Een burgemeester heeft geen rol in de coalitievorming. Dit is een aangelegenheid van de politieke partijen. De aantijgingen in de diverse media aan mijn adres en de rol die mij wordt toegedicht zijn pertinent onjuist en ik neem daar met klem afstand van.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

P+R-sluiting in Amsterdam: zorgen in Haarlem, maar ook kansen

Miljoenen van het Rijk voor fietsbrug en woningen bij station Spaarnwoude

Door Noémi Prent
12 november 2025

Haarlem krijgt ruim 7,5 miljoen euro van het Rijk om de ontwikkeling van het gebied Oostpoort in Haarlem te versnellen....

Steekincident op Stationsplein in Haarlem, drie verdachten aangehouden in Amsterdam

Steekincident op Stationsplein in Haarlem, drie verdachten aangehouden in Amsterdam

Door Noémi Prent
12 november 2025

Rond 15.45 uur kreeg de politie melding van een steekincident op het Stationsplein in Haarlem. Eén man raakte hierbij lichtgewond,...

Docent Chantal Traas doorbreekt online taboes: ‘Een boek voor jongeren over porno wekt interesse’

Docent Chantal Traas doorbreekt online taboes: ‘Een boek voor jongeren over porno wekt interesse’

Door Noémi Prent
12 november 2025

Docent Nederlands Chantal Traas van het Kennemer Lyceum schreef de roman Gesnapt om onderwerpen zoals social media, online porno en...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

P+R-sluiting in Amsterdam: zorgen in Haarlem, maar ook kansen

Miljoenen van het Rijk voor fietsbrug en woningen bij station Spaarnwoude

12 november 2025
Steekincident op Stationsplein in Haarlem, drie verdachten aangehouden in Amsterdam

Steekincident op Stationsplein in Haarlem, drie verdachten aangehouden in Amsterdam

12 november 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!