Slachthuis-directeur Demian de Rooij is opgelucht nu het ernaar uitziet dat de Haarlemse politiek bereid is financieel bij te dragen aan het poppodium. Voor het voortbestaan van het Slachthuis is 250.000 euro nodig van de gemeente. Hoewel het definitieve besluit hierover later dit jaar wordt genomen, lijkt er brede steun te zijn in de gemeenteraad.
Volgens De Rooij is dit een veelbelovende ontwikkeling: “Deze raadsvergadering was de belangrijkste drempel die genomen moest worden. Ik heb er vertrouwen in dat de 250.000 euro goedgekeurd zal worden”, vertelt hij. “Na de vergadering hebben we dit met het hele team gevierd en geproost. Het was een opluchting en een fijne avond.”
In 2023 werd het Slachthuis van faillissement gered, en in februari diende het poppodium een subsidieaanvraag in bij de gemeente. Zonder structurele steun zal het Slachthuis het niet redden, benadrukt De Rooij. “We hebben hier twee jaar lang voor gestreden en ik heb het gevoel dat de politiek ons nu heeft gehoord.”
Hogere ticketprijzen
Er werden ook kritische vragen gesteld over de financiële zelfstandigheid van het poppodium op lange termijn. “Rond de zomer willen we ‘Vrienden van het Slachthuis’ introduceren. Op die manier willen we meer mensen betrekken, in ruil voor een kleine financiële bijdrage.”
Vanuit de raad werd ook geopperd om de ticketprijzen te verhogen. “Daar is ons antwoord nee op. Wij willen ons richten op een breed publiek: jong en oud, arm en rijk. Een ticket van 24 euro past daar niet bij, en daarvoor zijn er andere podia.”
Er wordt verder gekeken naar het verruimen van de openingstijden, maar dat biedt financieel weinig soelaas. “We zijn geen club, en als we langer open blijven, moet er weer geïnvesteerd worden in de programmering.”
Terrasvergunning
De directeur staat wel open voor de mogelijkheid van een terrasvergunning: “Dat zou zeker wat kunnen opleveren en het zou ook een aanvulling zijn voor de buurt.” Toch benadrukt hij dat zelfs met extra inkomsten, het poppodium niet in zijn eentje financieel zelfstandig zal kunnen opereren in de toekomst.
De verwachting is dat wethouder Diana van Loenen de komende maanden uitsluitsel zal geven over de subsidie.
Lees ook: Na vertraging gaat verbouwing in Slachthuis in december van start: ‘Veel belangstelling van horeca’