• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Geen klachten meer van bezoekers abortuskliniek door demonstratievak op 25 meter afstand

    Bloemenhove-directeur over uitspraak abortusdemonstraties: ‘Vrouwen hebben respect nodig, geen publieke vernedering’

    Onderzoek naar vissen in Veerplas: ‘Weinig kleine vissen, veel grote’

    Oekraïense vluchtelingen in Zandvoort mogelijk van Curiedex naar de Keesomstraat

    Zandvoort zoekt verder naar opvangplek Oekraïners: ‘Waarom niet richting centrum?’

    SP doet voor het eerst mee aan verkiezingen Bloemendaal: ‘Hoop op meer sociale kiezers’

    SP doet voor het eerst mee aan verkiezingen Bloemendaal: ‘Hoop op meer sociale kiezers’

    Meer vraag naar chocoladeletters in de regio, melksmaak favoriet

    Meer vraag naar chocoladeletters in de regio, melksmaak favoriet

    Sint-Bavokerk grote markt fietsen

    Klok Grote of Sint-Bavokerk slaat op ongebruikelijke tijden door technische storing

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Nieuwe realityserie De Huiskamer van Oost start zondag op Haarlem105

    Recordaantal deelnemers bij Haarlemse Lichtjeswandeling

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

    Kijk terug: Samenvatting live uitzending Sinterklaas intocht Haarlem 2025

    Sinterklaas tijdens de intocht in Haarlem

    Waar wordt Sinterklaas in de regio gevierd?

    Vacature ervaren redacteur (36 uur)

    Haarlem105 niet ‘noodlijdend’, financiële steun nodig om continuïteit en kwaliteit te waarborgen

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Geen klachten meer van bezoekers abortuskliniek door demonstratievak op 25 meter afstand

    Bloemenhove-directeur over uitspraak abortusdemonstraties: ‘Vrouwen hebben respect nodig, geen publieke vernedering’

    Luister terug: Kleinkunstenaar Mylou Frencken steekt Schuberts Winterreise in nieuw jasje

    Luister terug: Kleinkunstenaar Mylou Frencken steekt Schuberts Winterreise in nieuw jasje

    Oekraïense vluchtelingen in Zandvoort mogelijk van Curiedex naar de Keesomstraat

    Zandvoort zoekt verder naar opvangplek Oekraïners: ‘Waarom niet richting centrum?’

    Luister terug: Saskia Troccoli over nieuwe podcast De Amateurdetective

    Luister terug: Saskia Troccoli over nieuwe podcast De Amateurdetective

    SP doet voor het eerst mee aan verkiezingen Bloemendaal: ‘Hoop op meer sociale kiezers’

    SP doet voor het eerst mee aan verkiezingen Bloemendaal: ‘Hoop op meer sociale kiezers’

    Youssef ondersteunt LHBTQ-vluchtelingen na eigen ervaringen in de opvang

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Zandvoort

“Er zal een stevig gesprek met de organisatie van de Supercar Sunday gevoerd worden”

Update na vorige publicatie!

Door Daphne Keislair
21 september 2020
“Er zal een stevig gesprek met de organisatie van de Supercar Sunday gevoerd worden”

Foto via Twitter: Martijn Kalse @Adelaar76

SuperCarSunday, het evenement in Zandvoort dat gisteren plaatsvond, trok naast de 4000 betaalde bezoekers nog veel meer nieuwsgierigen naar de badplaats. Door de drukte op en rondom het evenemententerrein en doordat bezoekers zich niet voldoende aan de coronaregels hielden, werd het evenement voortijdig stilgelegd.

Dit werd in samenspraak met de gemeente Zandvoort, het circuit en de veiligheidsregio Kennemerland gedaan. Haarlem105 heeft meermaals de betrokken instanties benaderd, maar geen van allen was bereikbaar voor commentaar. Inmiddels heeft Kees Koning, woordvoerder van circuit Zandvoort wel gereageerd. Koning gaf aan dat toen het handhaven lastiger werd, er in overleg is besloten de toegangspoorten van Circuit Zandvoort te sluiten. “Verdere toestroom van bezoekers werd ook niet meer toegestaan. Aansluitend is ook het programma vroegtijdig stopgezet.”

Ingrijpen
Op de website van de organisatie Cars & Businesses van SuperCarSunday staat dat het haalbaar is om met 4000 bezoekers op het circuit van Zandvoort voldoende afstand te houden en volgens Koning klopt dit ook: “Het evenemententerrein van CM.com Circuit Zandvoort is groot genoeg om daar meer dan 4000 mensen te ontvangen. Op punten waar bezoekers toch gingen clusteren, is het publiek aangesproken, maar dan dienen bezoekers deze aanwijzingen wel op te volgen.”

De organisatie Cars & Businesses had maatregelen getroffen om ervoor te zorgen dat dit ook zou gebeuren. Op verschillende plekken waren informatieborden geplaatst die bezoekers op de RIVM regels wezen. Medewerkers waren ingezet om ervoor te zorgen dat mensen zich aan die regels hielden. Ook werd er door de luidsprekers op het circuit meermaals omgeroepen dat mensen zich aan de 1,5 meter moesten houden.

Stevig gesprek
Helaas bleek op het evenement zelf dat bezoekers zich maar moeilijk aan de oproep hielden en volgens de gemeente was de bezoekersstroom niet meer te handhaven. Bij eerdere evenementen bleek dit geen probleem. Doordat de SuperCarSunday jongere bezoekers aantrok, die zich minder aan de regels hielden, bleek het nu moeilijker te handhaven.

Koning laat weten dat er maar een oplossing resteerde en dat was het stoppen van het evenement. Verder is het daarmee nog niet beklonken voor de organisatoren: “Vanzelfsprekend zal er een stevig gesprek met de organisatie van de Supercar Sunday gevoerd worden en zullen wij ook andere organisatoren extra informeren over hun verantwoordelijkheden met het oog op publiek en publieksstromen.”

Kans
De evenementenorganisator van de SuperCarSunday was blij dat ze na maanden van onzekerheid weer voorzichtig aan evenementen mochten organiseren. “Deze kans pakken we met beide handen aan.” Zo schreven ze op de website. Helaas bleek tijdens het evenement dat de regels niet goed werden nageleefd.

ADVERTENTIE

Twitter
Op Twitter regent het klaagberichten van mensen die hun geld terug willen tot mensen die de verantwoordelijkheid ook bij het publiek leggen die geen gehoor aan de oproepen gaven om de 1,5 meter te hanteren. Ook bij onderstaande reacties klinkt de teleurstelling door:

Ook zo’n geweldige dag op #Supercarsunday in Zandvoort gehad? Eerst laten ze veel te veel mensen toe, die een leuk bedrag betalen om mooie auto’s te zien racen…blazen ze om 15.30 uur het programma af omdat ze geen verkeersinfarct willen. SCHANDALIG!

— Inez van Gils (@ienebientje) September 20, 2020

Het was inderdaad een geweldige dag. Mijn zoon en ik hebben genoten van de mooie auto’s en het weer. Het was inderdaad druk maar het grootste probleem zit bij de bezoekers zelf die niet de 1.5 meter respecteren.

— Martijn Kalse (@Adelaar76) September 20, 2020

Ferrari’s, Buggati’s..
Niet alleen het circuit trok veel bezoekers, maar ook het mooie weer bracht veel mensen naar Zandvoort. Al vroeg stroomde de badplaats vol. Rond 11:00 uur meldde Google Maps al een vertraging van 45 minuten. De weg naar Zandvoort was verder een grote modeshow. De mooiste kleurrijke auto’s kwamen voorbij, zoals Ferrari’s, Buggati’s, Ashton Martins. Aan de kant van de weg stonden groepen jongeren gewapend met camera om al dat moois vast te leggen.

Corona rood
De regio Kennemerland heeft als risicogebied code rood gekregen en als consequentie mogen groepen uit niet meer dan vijftig man bestaan. Het volgende evenement, de GT World Challenge Europe op circuit Zandvoort vindt plaats van 25 tot 27 september en is zonder publiek. Het evenement zal wel via een livestream te volgen zijn. De burgemeester zei in een reactie aan NH Nieuws dat dit het laatste grootschalige evenement is voor circuit Zandvoort.

Bron: NH Nieuws

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Geen klachten meer van bezoekers abortuskliniek door demonstratievak op 25 meter afstand

Bloemenhove-directeur over uitspraak abortusdemonstraties: ‘Vrouwen hebben respect nodig, geen publieke vernedering’

Door Noémi Prent
6 december 2025

In Haarlem Vandaag reageert abortuskliniek Bloemenhove in Heemstede op de uitspraak van de Raad van State. Die bepaalde woensdag dat...

Onderzoek naar vissen in Veerplas: ‘Weinig kleine vissen, veel grote’

Door Maurice Blaauw
6 december 2025

Afgelopen week is de Veerplas door professionele vissers bijna volledig leeggevist. “Door de ongelijkmatige bodem pakken de netten niet alles...

Oekraïense vluchtelingen in Zandvoort mogelijk van Curiedex naar de Keesomstraat

Zandvoort zoekt verder naar opvangplek Oekraïners: ‘Waarom niet richting centrum?’

Door Noémi Prent
6 december 2025

De gemeente Zandvoort gaat opnieuw mogelijke locaties onderzoeken voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat besloot wethouder Gert-Jan Bluijs op...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Geen klachten meer van bezoekers abortuskliniek door demonstratievak op 25 meter afstand

Bloemenhove-directeur over uitspraak abortusdemonstraties: ‘Vrouwen hebben respect nodig, geen publieke vernedering’

6 december 2025

Onderzoek naar vissen in Veerplas: ‘Weinig kleine vissen, veel grote’

6 december 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!