• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Steeds meer scholen in regio Haarlem beperken oudertoegang tot Magister

    Steeds meer scholen in regio Haarlem beperken oudertoegang tot Magister

    Vermiste man uit Haarlem voor het laatst gezien op Amerikaweg

    Discussie over doorstroomtoets laait op: hoe gaan scholen in Zuid-Kennemerland ermee om?

    Doorstroomtoets basisscholen blijft discussiepunt: ‘Houden vast aan systeem dat niet werkt’

    Flinke schade na botsing op Heemsteedse Dreef, weg tijdelijk afgesloten

    Flinke schade na botsing op Heemsteedse Dreef, weg tijdelijk afgesloten

    Parkeergarage Raaks deels heropend: ‘Vooral op zaterdagen is dat een opluchting’

    Voormalig organisator Marleen Klooswijk stopt na 37 jaar bij Houtfestival: ‘Echt niet blij met nieuw evenementenbeleid’

    Voormalig organisator Marleen Klooswijk stopt na 37 jaar bij Houtfestival: ‘Echt niet blij met nieuw evenementenbeleid’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    Recordaantal deelnemers bij zonnige 29e editie van de Grachtenloop

    Recordaantal deelnemers bij zonnige 29e editie van de Grachtenloop

    Wandeltocht door Haarlem voor goed doel: ‘Positieve draai aan iets verdrietigs’

    Softbalscheidsrechter Serge Meijer over zijn vak: ‘Je moet tegen een stootje kunnen’

    Softbalscheidsrechter Serge Meijer over zijn vak: ‘Je moet tegen een stootje kunnen’

    Haarlemse zeilster Jorien Hin hoopt op olympische deelname

    Haarlemse zeilster Jorien Hin hoopt op olympische deelname

    Telstar stap dichter bij Eredivisie, directeur Leon Annokkée nuchter maar strijdlustig: ‘We gaan er volle bak voor’

    Telstar viert én plant toekomst in Eredivisie: ‘Hulp is nodig voor de veranderingen’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Voormalig organisator Marleen Klooswijk stopt na 37 jaar bij Houtfestival: ‘Echt niet blij met nieuw evenementenbeleid’

    Voormalig organisator Marleen Klooswijk stopt na 37 jaar bij Houtfestival: ‘Echt niet blij met nieuw evenementenbeleid’

    Feest in Huiskamer van Oost bij lancering single Oscar Harris en Dick Treesie: ‘Ik schrik er een beetje van’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    25 jaar Dansstudio Jolein: ‘Ik was vier toen ik begon met dansen’

    Haarlemse studenten bedenken creatief uitgaansaanbod voor jongeren onder de 18

    Zon, beats en een wereldrecordpoging bij Veerplas Festival: ‘Deze gaat de boeken in’

    Zon, beats en een wereldrecordpoging bij Veerplas Festival: ‘Deze gaat de boeken in’

    Buurtfestival Zomer in de Zaanen gaat niet door: ‘We moeten het met z’n allen doen’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Parkeergarage Raaks deels heropend: ‘Vooral op zaterdagen is dat een opluchting’

    Luister terug: RVO-subsidie voor recyclebedrijf in tweedehands maatpakken

    Luister terug: RVO-subsidie voor recyclebedrijf in tweedehands maatpakken

    Jazz or No

    Jazz or No 2026-06-22 11.21

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 2025-06-22

    Irene Moors opent boekenmarkt voor Hospice Haarlem: ‘20.000 boeken gedoneerd’

    105WeekendMIX 14-06-2025

    105Weekendmix 21-06-2025 (DJ Crown & Max van Vulpen)

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Gemeente overtuigd dat project voor ‘onaangepasten’ in Haarlem slaagt, ondanks mislukken Velserbroek: VVD minder overtuigd en stelt raadsvragen

Door Ton de Groot
19 februari 2023 - Updated on 20 februari 2023
Gemeente overtuigd dat project voor ‘onaangepasten’ in Haarlem slaagt, ondanks mislukken Velserbroek: VVD minder overtuigd en stelt raadsvragen

Foto: Gemeente Velsen

Ondanks dat het Skaeve Huese-project in Velserbroek volledig mislukte, is de gemeente Haarlem overtuigd dat het project in Haarlem-Noord wél zal slagen. Best een stoere uitspraak, gezien het feit dat in onze gemeente twee keer zoveel huisjes zullen komen, in een buurt met veel bewoners. De gemeente is misschien optimistisch, VVD-raadslid Nienke Klazinga is minder overtuigd en heeft het college vragen gesteld om meer inzicht te krijgen in het voorgenomen plan.

Een Skaeve Huese is een kleine, eenvoudige en zelfstandige woning, bedoeld voor onaangepaste mensen die het in de samenleving niet redden. In een aantal gemeenten in Nederland zijn al projecten opgezet waarbij dit soort woningen in kleine aantallen zijn geplaatst, waaronder Rotterdam en Velserbroek.

“De burgemeester zegt dat we gaan leren van de ervaringen in Velserbroek. Maar wat ze dan precies anders gaan doen is mij uit de antwoorden niet helemaal duidelijk geworden”

Nienke Klazinga, gemeenteraadslid VVD Haarlem

In Velserbroek (gemeente Velsen) ging in november 2020 het project met drie woningen van start, maar de bewoners zorgden vanaf het prille begin al voor overlast. Twee van de drie ’asowoningen’ in Velserbroek zijn dichtgespijkerd, de zonnepanelen zijn gestolen en de onderkomens zijn verloederd. Twee bewoners kregen al vrij snel onderling ruzie, waarna de een dreigde de woning van de ander in brand te steken. Ook werd een hennepplantage ontmanteld.

De gebeurtenissen in Velserbroek zorgen voor twijfel en vragen binnen de Haarlemse gemeenteraad. Want wie garandeert dat het project in Haarlem wel zal slagen?

Luister hieronder het hele interview terug met Nienke Klazinga tijdens Haarlem Vandaag. Tekst gaat verder onder het fragment

Haarlem105 · Nienke Klazinga, raadslid VVD Haarlem over het Skaeve Huse project In Haarlem-Noord

Haarlem wil een voorbeeld nemen aan Rotterdam en zich niet laten afschrikken door Velserbroek. Klazinga vindt het wel prettig dat het project in Rotterdam goed gaat. Maar, zo stelt het raadslid, er zijn wel verschillen. “In Rotterdam zijn de huisjes gesitueerd bij het vliegveld op zevenhonderd meter afstand van woningen. In Haarlem is die afstand ongeveer de helft.” In Haarlem zullen in totaal zes woningen komen.

“Tussen de regels wordt gezegd dat ze ‘in eerste instantie volledige beveiliging en begeleiding gaan doen’. Daar lees ik ook in dat het de bedoeling is om het op een gegeven moment af te schalen”

Nienke Klazinga

Het project in Rotterdam is veel groter, daar wonen 15 mensen in een Skaeve Huese. De begeleiding vindt op eenzelfde manier plaats als de bedoeling is in Haarlem, maar de kosten worden verdeeld over een groter aantal bewoners. Maar er viel Klazinga nog iets op wat betreft de beveiliging. “Tussen de regels wordt gezegd dat ze ‘in eerste instantie volledige beveiliging en begeleiding gaan doen’. Daar lees ik ook in dat het de bedoeling is om het op een gegeven moment af te schalen.”

Permanent verblijven

Haarlem is van plan om in 2025 aan de Vergierdeweg, tegenover de begraafplaats, zes huisjes te bouwen. Deze komen te staan bij een boerderij naast het crematorium. Daar zal ook het kantoor van de beheerder komen. Van de toekomstige bewoners van de Skaeve Huese wordt niet verwacht dat zij ooit in staat zijn om in een gewone wijk te wonen. Zij zullen hier dus permanent blijven.

Uit het voorlopig veiligheidsplan wordt duidelijk dat er 24/7 begeleiding en toezicht zal zijn. Er komen huisregels en als er ongeregeldheden zijn, kunnen sancties worden opgelegd. Klazinga vraagt zich af of dat gaat werken. “De burgemeester zegt dat we gaan leren van de ervaringen in Velserbroek. Maar wat ze dan precies anders gaan doen, is mij uit de antwoorden niet helemaal duidelijk geworden”, vertelt ze.

“In de komende periode moeten naar aanleiding van de voorstellen van het college door de raad nog meerdere beslissingen genomen worden. Daar zullen we natuurlijk ook wel op gefocust zijn”

Nienke Klazinga

“Van de oppositie hoor je dat zij vindt dat het college te weinig rekening houdt met omwonenden. Dat is ook wat de omwonenden in Velserbroek zeiden”, zegt Klazinga. Of de impact op de directe omgeving wordt onderschat, weet Klazinga niet. Er worden groepen gecreëerd om input van de omwonenden te krijgen. “Maar uiteindelijk zeggen ze ‘ja we zien dat het in Rotterdam goed gaat, zo gaan wij het ook doen’. In de komende periode moeten naar aanleiding van de voorstellen van het college meer beslissingen door de raad genomen worden. Daar zullen we natuurlijk ook wel op gefocust zijn”, aldus het raadslid.

ADVERTENTIE

In gesprek met Velsen

De gemeenteraad wint zelf informatie in over het project en krijgt informatiebrieven en stukken. Naar aanleiding daarvan worden vragen gesteld aan het college en aan het ambtelijk apparaat. Er is ook de mogelijkheid om te praten met de gemeente Velsen over het Skaeve Huese-debacle in Velserbroek. Klazinga wil duidelijkheid hebben over wat er daar verkeerd is gegaan en wat Haarlem precies anders gaat doen.

De volgende stappen in het proces komen aan de orde in de commissie Samenleving. Er komen meerdere momenten waarop raadsleden hun invloed kunnen uitoefenen. En daar zal Klazinga namens de VVD dankbaar gebruik van maken. “Er moet eerst nog wel wat water door de Rijn voordat de woningen er komen”, zegt ze gedecideerd.

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Steeds meer scholen in regio Haarlem beperken oudertoegang tot Magister

Steeds meer scholen in regio Haarlem beperken oudertoegang tot Magister

Door Noémi Prent
25 juni 2025

Na het besluit van het Stedelijk Gymnasium Haarlem om ouders pas later inzage te geven in het digitale leerlingvolgsysteem Magister,...

Vermiste man uit Haarlem voor het laatst gezien op Amerikaweg

Door Kimberley Luske
25 juni 2025

De politie is op zoek naar de 40-jarige Niels. Hij wordt sinds zaterdagmiddag vermist. Toen vertrok hij rond 17:00 lopend...

Parkeergarage Raaks deels heropend: ‘Vooral op zaterdagen is dat een opluchting’

Door Maurice Blaauw
24 juni 2025 - Updated on 25 juni 2025

Sinds afgelopen zaterdag is parkeergarage Raaks weer gedeeltelijk geopend. Bij binnenkomst is niets te zien van de brandschade die de...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Steeds meer scholen in regio Haarlem beperken oudertoegang tot Magister

Steeds meer scholen in regio Haarlem beperken oudertoegang tot Magister

25 juni 2025

Vermiste man uit Haarlem voor het laatst gezien op Amerikaweg

25 juni 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!