• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Burgemeester Noordwijk benadrukt zorgen college over mogelijke komst AZC Vogelenzang: ‘Maar ze zijn wel goed bezig’

    Omwonenden geïnformeerd over plannen voor asielopvang in Vogelenzang

    Wethouder Bloemendaal over mogelijke komst opvang Tiltenberg: ‘Kans heel groot dat het doorgaat’

    PVV-Statenlid erkent dat hij klimaatactivist aanreed, fractie wijzigt vergadertijd

    Zandvoortse PVV-politicus krijgt taakstraf voor aanrijding XR-demonstrante

    Ondanks meerdere oproepen tot protest tegen mogelijke komst AZC Tiltenberg, avond zeer rustig verlopen

    Rugbyclub Haarlem wint titel Sportaccommodatie van het jaar: ‘Laatste wens kan in vervulling gaan’

    Rugbyclub Haarlem wint titel Sportaccommodatie van het jaar: ‘Laatste wens kan in vervulling gaan’

    Overleden persoon aangetroffen bij Molenplas, identiteit nog niet bevestigd

    Overleden persoon aangetroffen bij Molenplas, identiteit nog niet bevestigd

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Blijft Telstar in de Eredivisie? Volg morgen de speciale live-uitzending op Haarlem105

    Blijft Telstar in de Eredivisie? Volg morgen de speciale live-uitzending op Haarlem105

    Telstar-directeur Leon Annokkée blikt terug op promotiejaar: ‘Iedereen wilde dat we er goed op zouden staan’

    Telstar strijdt komende weken voor behoud plek Eredivisie: ‘Je moet een beetje geluk hebben’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Inbreker op heterdaad betrapt in Bloemendaal

    Inbreker op heterdaad betrapt in Bloemendaal

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Haarlem trekt 15.000 euro uit voor nachtcultuur voor jongeren onder 18: ‘Weinig initiatieven’

    Van kritiek op het bier naar een eigen stage: zo ontstond de Veteranenbar op het Veerplas Festival

    Van kunstproject tot stadsfestival: Haarlem viert 100 jaar Marilyn Monroe

    Nieuwe voorzitter Bevrijdingspop ziet grote uitdagingen: ‘Als je een slecht jaar hebt, kan festival wankelen’

    Nieuwe voorzitter Bevrijdingspop ziet grote uitdagingen: ‘Als je een slecht jaar hebt, kan festival wankelen’

    Libris-winnaar Bert Natter zaterdag in boekhandel Blokker: ‘Iedereen in het boek vreest voor zijn leven’

    Libris-winnaar Bert Natter zaterdag in boekhandel Blokker: ‘Iedereen in het boek vreest voor zijn leven’

    Pim van Strien nieuwe voorzitter Bevrijdingspop: ‘Mooie en eervolle uitdaging’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

    Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

    Van kritiek op het bier naar een eigen stage: zo ontstond de Veteranenbar op het Veerplas Festival

    Jazz or No

    Jazz or No 12.17 ( 07-06-2026 )

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling (06-06-2026)

    Omwonenden geïnformeerd over plannen voor asielopvang in Vogelenzang

    De Muggenbult #21 – Altijd bereikbaar, zelden verbonden

    De Muggenbult #29 – Het openbare vervoer

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws

Maakt Heemstedenaar Leon de Graaff straks na 20 jaar een comeback in de Top 2000?

Door Redactie
3 december 2021
Maakt Heemstedenaar Leon de Graaff straks na 20 jaar een comeback in de Top 2000?

Het is vandaag de laatste dag dat je kan stemmen voor de Top 2000. En als het aan Haarlemmer Alain Timmers ligt, stemt iedereen massaal op de single ‘Pittsburgh in the rain’ van Leon de Graaff. Timmers is al sinds 1971 fan van het liedje en bizar genoeg kwam hij er pas onlangs achter dat de zanger achter deze hit gewoon in zijn eigen voetbalteam speelt!

Al zeven jaar lang, twee keer per week trappen ze een balletje op een veld van voetbalclub Koninklijke HFC in Haarlem. “We noemen het ook wel het ‘ouwe lullenteam'”, zegt Timmers. Hij staat in de verdediging, Heemstedenaar Leon de Graaff in de voorhoede. Sinds Timmers weet dat De Graaff vroeger een hit heeft gescoord, voelt het samenspelen toch anders. “Zodra ik de bal krijg, speel ik ‘m nu meteen door naar Leon”, zegt hij lachend.

Tekst loopt verder na video.

Timmers luistert sinds zijn tienerjaren al naar het liedje ‘Pittsburgh in the rain’. “Mijn gedachten gaan dan altijd terug naar de Maria Mavo aan de Koningstraat, klas 1A bij juffrouw Kortekaas met wie ik altijd in de clinch lag. Het is het nummer van mijn middelbare schoolperiode.”

De Haarlemmer is zelf ook muzikant en raakt altijd ontroerd als hij het nummer hoort. “Ik ben niet echt een man van de teksten, maar meer van de melodieën. Ik kan helemaal in vervoering raken van wisselende tempo’s en onverwachte wendingen. ‘Pittsburgh in the rain’ heeft het allemaal. En het is oprecht heel erg mooi gezongen.” Door een Amerikaanse zanger, dacht Timmers altijd. Totdat hij op een dag bij een teamlid op bezoek gaat.

Tekst loopt door na video.

“Weet jij dat we een hele goede muzikant in ons team hebben?”, zegt dat teamlid ineens tegen Timmers. Zijn oren beginnen te klapperen. “Hij zet ‘Pittsburgh in the rain’ op en zegt: ‘Dit is Leon’. Ik was helemaal sprakeloos.”

In het clubhuis van Koninklijke HFC heeft Leon de Graaff ondertussen zijn synthesizer klaargezet. Kopje koffie, de vingers even los spelen en dan laat hij de klanken horen van de single waar hij in 1971 in één klap succes mee kreeg. “Ik speelde altijd al gitaar, werkte in een platenwinkel in Schalkwijk en speelde met mijn coverband vooral op feesten en partijen. En toen gaf mijn vrouw, zonder dat ik het wist, mij op voor een talentenjacht in Warmond.” De Graaff mocht door naar de finale en kreeg van jurylid Boudewijn de Groot de tip dat hij meer kansen had als hij een eigen nummer zou schrijven.

Ontstaan Pittsburgh in de rain

Samen met jeugdvriend Alan Parfitt, die ook voor The Cats schreef, schrijft Leon ‘Pittsburgh in the rain’. “Ik had wel een gitaarriffje en zong wat Engelse klanken, maar dat hield niet veel in. Alan was Engelstalig opgevoed en wist de juiste klanken bij de muziek te vinden. En zo is het ontstaan.”

Kortom, de songtekst van de singel draait meer om de klanken dan om de inhoud. In het kort: een meisje uit Albuquerque vertrekt per trein naar industriestad Pittsburgh, ontmoet daar een jongen en hij vraagt haar om met hem te trouwen. Dat wil ze wel, maar dan wel in Albuquerque. That’s it. “Nee, we zijn daar niet echt de diepte mee in gegaan”, lacht Leon. “We waren ook allebei nooit in Pittsburgh geweest.”

‘Voelde me niet thuis in de muziekbusiness’

Goede tekst of niet, de single wordt opgepikt door een platenmaatschappij. Leon treedt daarna regelmatig op, maar voelt zich ondanks het succes niet op zijn gemak. “Ik paste niet binnen die wereld. De manier van musiceren, de muziekbusiness; het was allemaal te vluchtig. Je moest jezelf natuurlijk verkopen en ik moest daardoor veel van mijn karakter verloochenen. Ik ben eigenlijk liever op de achtergrond en af en toe een klein beetje op de voorgrond. Begeleiden past meer bij me dan in het middelpunt staan.”

Top 2000

Voetbalmaatje Alain vindt dat ‘Pittsburgh in the rain’ een nieuw podium verdient. En wel in de lijst van de komende Top 2000. “In 1999 en 2001 stond deze single ook in de Top 2000. En het is nu precies 50 jaar geleden dat hij is uitgebracht. Het zou dan natuurlijk een fantastisch cadeau aan Leon zijn. Dus mensen, stemmen!”

Leon vindt het allemaal maar mooi dat Alain nu vol gas zijn single op de lijst probeert te krijgen. “Het is fantastisch natuurlijk. Iedereen bij de club doet mee en ik krijg veel appjes van mensen die op me gestemd hebben.” Misschien mag hij wel weer ‘on tour’ straks. “Nou, nee hoor, ik ben inmiddels 76, dan is dat op een gegeven moment wel mooi geweest.”

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Burgemeester Noordwijk benadrukt zorgen college over mogelijke komst AZC Vogelenzang: ‘Maar ze zijn wel goed bezig’

Door Kimberley Luske
11 juni 2026

Bernt Schneiders, waarnemend burgemeester van de gemeente Noordwijk, benadrukt bij Haarlem Vandaag de zorgen over de mogelijke komst van een...

Omwonenden geïnformeerd over plannen voor asielopvang in Vogelenzang

Wethouder Bloemendaal over mogelijke komst opvang Tiltenberg: ‘Kans heel groot dat het doorgaat’

Door Kimberley Luske
11 juni 2026

Rob Scholte, wethouder in Bloemendaal, acht de kans ‘heel groot’ dat er in De Tiltenburg in Vogelenzang een asielzoekerscentrum komt....

PVV-Statenlid erkent dat hij klimaatactivist aanreed, fractie wijzigt vergadertijd

Zandvoortse PVV-politicus krijgt taakstraf voor aanrijding XR-demonstrante

Door Kimberley Luske
11 juni 2026

PPV-Statenlid Ronald van Tiggelen krijgt 200 uur taakstraf voor het aanrijden van een Extinction Rebellion-demonstrante vorig jaar. De rechtbank Noord-Holland...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

Luister terug: Schrijver Mark Stokmans volgende week op bezoek in Haarlem

11 juni 2026

Burgemeester Noordwijk benadrukt zorgen college over mogelijke komst AZC Vogelenzang: ‘Maar ze zijn wel goed bezig’

11 juni 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!