Bureau Discriminatiezaken brengt woensdag officieel alle cijfers over meldingen in 2017 naar buiten.
Deze dag is bewust gekozen, omdat het op 21 maart internationale dag tegen racisme en discriminatie is.
In de regio Kennemerland daalde het aantal meldingen zeven procent vergeleken met 2016. De teller kwam uit op 195 discriminatieklachten. Er wordt het meeste gediscrimineerd op achtereenvolgens ras/afkomst, handicap of chronische ziekte en seksuele geaardheid. Opvallend genoeg verdwenen discriminatie op godsdienst en geslacht uit de top drie.
De meeste klachten gaan opnieuw over rassendiscriminatie, vooral gerelateerd aan etniciteit of afkomst (70%), of belediging vanwege huidskleur (20%). Antisemitisme werd weinig gemeld (zes klachten). Er kwamen in 2017 ook zes klachten binnen over bekladdingen met hakenkruisen.
Opvallend is de sterke toename van klachten over handicap en chronische ziekte. De meeste op terreinen als commerciële dienstverlening, onderwijs en arbeidsmarkt. Het aantal discriminatieklachten van homoseksuelen steeg weer naar het niveau van 2015. Klachten over godsdienst gaan bijna altijd om moslimdiscriminatie.