• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Gerard Metselaar verlaat Hart voor Bloemendaal, neemt zetel mee

    Conrector Coornhert Lyceum tijdelijk op non-actief, mag gebouw niet meer in: ‘In het belang van de school’

    Onderzoek woningoverval Haarlem in beweging na tonen beelden

    Charles Groenhuijsen geeft lezing in Haarlem: ‘Iedereen moet dezelfde kansen krijgen’

    Charles Groenhuijsen geeft lezing in Haarlem: ‘Iedereen moet dezelfde kansen krijgen’

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    Werkzaamheden Prins Bernhardlaan verplaatst naar andere kant van de straat

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Gratis Martial Arts Festival moet jongeren in Schalkwijk in beweging krijgen

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Houtfestival werkt achter de schermen aan nieuwe toekomst: ‘We willen vastere culturele waarde in de stad worden’

    Pride Haarlem krijgt eigen papiergeld: ‘Nog nooit eerder gedaan voor een pride’

    Karsu op Bevrijdingspop 2023

    Karsu per helikopter naar Bevrijdingspop als Ambassadeur van de Vrijheid

    Bevrijdingspop maakt eerste namen bekend: DI-RECT, Bankzitters, S10 en meer

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    Luister terug: Koningsdag preparty met Jay El, Timo de Reuver en Out of Words

    Luister terug: Koningsdag preparty met Jay El, Timo de Reuver en Out of Words

    Charles Groenhuijsen geeft lezing in Haarlem: ‘Iedereen moet dezelfde kansen krijgen’

    Charles Groenhuijsen geeft lezing in Haarlem: ‘Iedereen moet dezelfde kansen krijgen’

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    105WeekendMIX 14-06-2025

    105WeekendMIX 11-04-2026

    Rotonde Europaweg nog in aanbouw, maar zorgt nu al voor twijfels: ‘Ik fiets liever om’

    Winkeliers zetten ondanks opkomst kerst nog steeds vol in op Sinterklaasversiering: ‘Het is een mooie Nederlandse traditie’

    Luister terug: Schrijver Berend Sommer over zijn nieuwe roman en auteursbezoek aan Heemstede

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Timo start petitie tegen vuurwerkverbod: “Ik sta in een lange rij om het te kopen, mensen gaan gewoon vuurwerk afsteken”

Door Maurice Blaauw
29 december 2022 - Updated on 30 december 2022

Vandaag begint de vuurwerkverkoop en zo staan donderdagochtend ook Timo la Fleur en zijn vader te popelen om eindelijk weer vuurwerk te kopen. “Het is traditie”, vertelt Timo die teleurgesteld is dat in Haarlem een vuurwerkverbod op afsteken is. “Ik vind niet dat ze ons deze traditie mogen afpakken en daarom ben ik een petitie gestart.”

In de winkel aan de Noorder Emmakade in Haarlem is het druk met mensen die vuurwerk willen kopen. “Ik geloof niet dat al deze klanten Haarlem uitreizen om het af te steken”, vertelt eigenaar André Tertsch. Hij noemt de regels ‘verwarrend’. “Haarlem heeft het naar buiten gebracht als zijnde een vuurwerk verbod, maar het is een afsteekverbod.  Dit houdt in dat mensen vuurwerk mogen kopen en het bij zich mogen hebben, maar ze mogen het niet afsteken”, licht Tertsch toe.

“Vuurwerk is niet zonder gevaar, maar legaal vuurwerk op een normale manier afsteken draagt bij aan de veiligheid”

André Tertsch, eigenaar Mister Vuurwerk

Hij en andere vuurwerkverkopers willen graag met de gemeente in gesprek. “Vuurwerk is niet zonder gevaar, maar legaal vuurwerk op een normale manier afsteken draagt bij aan de veiligheid. Er gebeuren ook ongelukken, maar zwaargewond op de IC zal je niet snel terecht komen. Dat komt van het illegale vuurwerk, daar moeten ze op handhaven en niet dit,” stelt Tertsch.

Kijk hieronder de volledige reportage van verslaggever Maurice Blaauw

Timo waant zich voor dit jaar geen illusie. “De petitie zal dit jaar geen verandering meer brengen in het vuurwerkverbod, maar ik hoop dat er volgend jaar geen verbod is”, zegt de twintiger. Landelijk zijn er twaalf gemeenten die een vuurwerkverbod hanteren. Een kwart van die gemeentes bevindt zich in Zuid-Kennemerland.

Zandvoort

Naast Haarlem geldt ook in Heemstede en Bloemendaal een vuurwerkverbod. Zandvoort is daarmee de enige gemeente in Zuid-Kennemerland waar vuurwerk mag worden afgestoken. Jongerenwerkers in Zandvoort vinden het daarom extra belangrijk om er voor de jeugd te zijn. “Wij zijn een actie begonnen waarbij we jongeren inlichten over de gevaren van vuurwerk, zowel legaal als illegaal vuurwerk”, vertelt Marieke Lowiesen van Pluspunt Zandvoort.

Tijdens de actie genaamd ‘Ben ’n ster in jouw wijk!’ gaan jongerenwerkers op oudjaarsdag met jongeren pannenkoeken bakken. “Dit deden wij vorig jaar ook, toen waren er ongeveer vijftig jongeren tot 18 jaar oud. Het zou dit jaar zomaar drukker kunnen worden omdat er ook jongeren uit omliggende gemeenten  zouden kunnen”, vermoedt Marieke. “Ik weet het echt niet.”

“Wij hebben niet de illusie dat er geen vuurwerk zal worden afgestoken, maar hopen vooral dat het veiliger gebeurt”

Marieke Lowiesen , Pluspunt Zandvoort

Naast pannenkoeken bakken gaan ze ook in gesprek met de jongeren. “Wij hebben niet de illusie dat er geen vuurwerk zal worden afgestoken, maar hopen vooral dat het veiliger gebeurt”, zegt Marieke. Met de actie hopen ze bewustwording te creëren bij jongeren. “Veel van hen weten niet wat de gevolgen zijn van het bezitten van illegaal vuurwerk, zo kan je bijvoorbeeld een strafblad krijgen met alle gevolgen van dien.”

Met een ludieke karikatuur van de Zandvoortse jongerenwerkers zelf, inclusief verbodsbord met een vuurpijl erop proberen ze online de aandacht te trekken.

Tijdens de straatvraag van Haarlem105 over het vuurwerkverbod komt er een gemengd beeld naar voren. Sommigen zijn het met het verbod eens omdat vuurwerk gevaarlijk is, anderen vinden dat het gewoon moet kunnen. De optie tot een grote centrale vuurwerkshow wordt positief ontvangen. “Het is beter als het gewoon in professionele handen is”, stelt een voorbijganger. “Naast een vuurwerkshow moet iedereen ook kunnen blijven afsteken”, vindt een ander.

Bekijk hieronder de straatvraag van verslaggever Stefan Broesder

Nog twee dagen te gaan en dan kan Timo eindelijk samen met zijn vader het gekochte vuurwerk afsteken. “De voorpret begint al bij het uitzoeken wat ik ga kopen en de pret gaat door tot het afgestoken is”, zegt Timo enthousiast. “Voor mij is er geen leukere traditie dan vuurwerk afsteken tijdens oud en nieuw.” Dat hij daarmee het verbod overtreedt, lijkt hem niet te deren.

Politiek

Inmiddels voelt Timo zich al meer gesterkt in zijn visie en beginnen ook mensen uit de politiek zijn petitie te ondertekenen. “Sander van den Raadt (Trots Haarlem, red) heeft de petitie getekend en ook Wybren van Haga (Tweede Kamerlid BVNL)”, vertelt Timo trots. “Op Facebook waar ik een pagina ben begonnen tegen het vuurwerkverbod krijg ik ook veel leuke reacties van mensen.”

Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem!
ADVERTENTIE

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Gerard Metselaar verlaat Hart voor Bloemendaal, neemt zetel mee

Door Kimberley Luske
14 april 2026

Gerard Metselaar van Hart voor Bloemendaal verlaat de partij en neemt zijn zetel mee. Metselaar was de tweede man op...

Conrector Coornhert Lyceum tijdelijk op non-actief, mag gebouw niet meer in: ‘In het belang van de school’

Door Kimberley Luske
14 april 2026

Anja Schoots, conrector bij het Coornhert Lyceum, is tijdelijk op non-actief gesteld. Dat heeft het bestuur van onderwijskoepel Dunamare via...

Onderzoek woningoverval Haarlem in beweging na tonen beelden

Door Wessel van Opstal
14 april 2026

Na het tonen van herkenbare beelden gisteravond in het televisieprogramma Opsporing Verzocht lijkt het onderzoek naar de poging tot woningoverval...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Luister terug: Koningsdag preparty met Jay El, Timo de Reuver en Out of Words

Luister terug: Koningsdag preparty met Jay El, Timo de Reuver en Out of Words

14 april 2026

Gerard Metselaar verlaat Hart voor Bloemendaal, neemt zetel mee

14 april 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!