• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Wilders: “Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen, Zandvoort wel tien keer”

    Marco Deen reageert op zijn ‘prominente positie’ op kieslijst PVV Zandvoort: ‘Wat als-vragen zijn ingewikkeld’

    PVV-Statenlid erkent dat hij klimaatactivist aanreed, fractie wijzigt vergadertijd

    Zandvoortse PVV-politicus wordt vervolgd voor aanrijding XR-demonstrante

    PVV doet tóch mee aan gemeenteraadsverkiezingen Zandvoort

    PVV doet tóch mee aan gemeenteraadsverkiezingen Zandvoort

    Prijzen koopwoningen blijven stijgen in regio: Heemstede aan kop, Haarlem onder gemiddelde

    Haarlem deelt pas vanaf 1 maart 2026 boetes uit in nul-emissiezone

    Een kijkje in het Raadhuis van Zandvoort: ‘Monument moeten we in ere herstellen’

    Een kijkje in het Raadhuis van Zandvoort: ‘Monument moeten we in ere herstellen’

    Noord aan Zet: dit zijn de plannen waar bewoners uit kunnen kiezen

    Noord aan Zet: dit zijn de plannen waar bewoners uit kunnen kiezen

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Organisatie Kerstnachtzang stopt na 50 jaar op het Nieuwe Kerksplein: ‘Niemand wil het overnemen’

    Organisatie Kerstnachtzang stopt na 50 jaar op het Nieuwe Kerksplein: ‘Niemand wil het overnemen’

    Theater De Krocht opent in januari na grote renovatie: ‘Een historisch moment’

    Theater De Krocht opent in januari na grote renovatie: ‘Een historisch moment’

    Nieuwe realityserie De Huiskamer van Oost start zondag op Haarlem105

    Recordaantal deelnemers bij Haarlemse Lichtjeswandeling

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

    Kijk terug: Samenvatting live uitzending Sinterklaas intocht Haarlem 2025

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    105WeekendMIX 14-06-2025

    105WeekendMIX 06-12-2025

    Een kijkje in het Raadhuis van Zandvoort: ‘Monument moeten we in ere herstellen’

    Een kijkje in het Raadhuis van Zandvoort: ‘Monument moeten we in ere herstellen’

    Italiaanse keuken op de Werelderfgoedlijst, volgt de Hollandse stamppot?

    Tijdelijk Dinopark voor 2 jaar in Zandvoort: ‘Verwachten jaarlijks z’n 65.000 bezoekers’

    Theater De Krocht opent in januari na grote renovatie: ‘Een historisch moment’

    Theater De Krocht opent in januari na grote renovatie: ‘Een historisch moment’

    Kijk terug: De Lido – Aflevering 1 | Fabian’s Filmexpeditie

    Kijk terug: De Lido – Aflevering 1 | Fabian’s Filmexpeditie

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Timo start petitie tegen vuurwerkverbod: “Ik sta in een lange rij om het te kopen, mensen gaan gewoon vuurwerk afsteken”

Door Maurice Blaauw
29 december 2022 - Updated on 30 december 2022

Vandaag begint de vuurwerkverkoop en zo staan donderdagochtend ook Timo la Fleur en zijn vader te popelen om eindelijk weer vuurwerk te kopen. “Het is traditie”, vertelt Timo die teleurgesteld is dat in Haarlem een vuurwerkverbod op afsteken is. “Ik vind niet dat ze ons deze traditie mogen afpakken en daarom ben ik een petitie gestart.”

In de winkel aan de Noorder Emmakade in Haarlem is het druk met mensen die vuurwerk willen kopen. “Ik geloof niet dat al deze klanten Haarlem uitreizen om het af te steken”, vertelt eigenaar André Tertsch. Hij noemt de regels ‘verwarrend’. “Haarlem heeft het naar buiten gebracht als zijnde een vuurwerk verbod, maar het is een afsteekverbod.  Dit houdt in dat mensen vuurwerk mogen kopen en het bij zich mogen hebben, maar ze mogen het niet afsteken”, licht Tertsch toe.

“Vuurwerk is niet zonder gevaar, maar legaal vuurwerk op een normale manier afsteken draagt bij aan de veiligheid”

André Tertsch, eigenaar Mister Vuurwerk

Hij en andere vuurwerkverkopers willen graag met de gemeente in gesprek. “Vuurwerk is niet zonder gevaar, maar legaal vuurwerk op een normale manier afsteken draagt bij aan de veiligheid. Er gebeuren ook ongelukken, maar zwaargewond op de IC zal je niet snel terecht komen. Dat komt van het illegale vuurwerk, daar moeten ze op handhaven en niet dit,” stelt Tertsch.

Kijk hieronder de volledige reportage van verslaggever Maurice Blaauw

Timo waant zich voor dit jaar geen illusie. “De petitie zal dit jaar geen verandering meer brengen in het vuurwerkverbod, maar ik hoop dat er volgend jaar geen verbod is”, zegt de twintiger. Landelijk zijn er twaalf gemeenten die een vuurwerkverbod hanteren. Een kwart van die gemeentes bevindt zich in Zuid-Kennemerland.

Zandvoort

Naast Haarlem geldt ook in Heemstede en Bloemendaal een vuurwerkverbod. Zandvoort is daarmee de enige gemeente in Zuid-Kennemerland waar vuurwerk mag worden afgestoken. Jongerenwerkers in Zandvoort vinden het daarom extra belangrijk om er voor de jeugd te zijn. “Wij zijn een actie begonnen waarbij we jongeren inlichten over de gevaren van vuurwerk, zowel legaal als illegaal vuurwerk”, vertelt Marieke Lowiesen van Pluspunt Zandvoort.

Tijdens de actie genaamd ‘Ben ’n ster in jouw wijk!’ gaan jongerenwerkers op oudjaarsdag met jongeren pannenkoeken bakken. “Dit deden wij vorig jaar ook, toen waren er ongeveer vijftig jongeren tot 18 jaar oud. Het zou dit jaar zomaar drukker kunnen worden omdat er ook jongeren uit omliggende gemeenten  zouden kunnen”, vermoedt Marieke. “Ik weet het echt niet.”

“Wij hebben niet de illusie dat er geen vuurwerk zal worden afgestoken, maar hopen vooral dat het veiliger gebeurt”

Marieke Lowiesen , Pluspunt Zandvoort

Naast pannenkoeken bakken gaan ze ook in gesprek met de jongeren. “Wij hebben niet de illusie dat er geen vuurwerk zal worden afgestoken, maar hopen vooral dat het veiliger gebeurt”, zegt Marieke. Met de actie hopen ze bewustwording te creëren bij jongeren. “Veel van hen weten niet wat de gevolgen zijn van het bezitten van illegaal vuurwerk, zo kan je bijvoorbeeld een strafblad krijgen met alle gevolgen van dien.”

Met een ludieke karikatuur van de Zandvoortse jongerenwerkers zelf, inclusief verbodsbord met een vuurpijl erop proberen ze online de aandacht te trekken.

Tijdens de straatvraag van Haarlem105 over het vuurwerkverbod komt er een gemengd beeld naar voren. Sommigen zijn het met het verbod eens omdat vuurwerk gevaarlijk is, anderen vinden dat het gewoon moet kunnen. De optie tot een grote centrale vuurwerkshow wordt positief ontvangen. “Het is beter als het gewoon in professionele handen is”, stelt een voorbijganger. “Naast een vuurwerkshow moet iedereen ook kunnen blijven afsteken”, vindt een ander.

Bekijk hieronder de straatvraag van verslaggever Stefan Broesder

Nog twee dagen te gaan en dan kan Timo eindelijk samen met zijn vader het gekochte vuurwerk afsteken. “De voorpret begint al bij het uitzoeken wat ik ga kopen en de pret gaat door tot het afgestoken is”, zegt Timo enthousiast. “Voor mij is er geen leukere traditie dan vuurwerk afsteken tijdens oud en nieuw.” Dat hij daarmee het verbod overtreedt, lijkt hem niet te deren.

Politiek

Inmiddels voelt Timo zich al meer gesterkt in zijn visie en beginnen ook mensen uit de politiek zijn petitie te ondertekenen. “Sander van den Raadt (Trots Haarlem, red) heeft de petitie getekend en ook Wybren van Haga (Tweede Kamerlid BVNL)”, vertelt Timo trots. “Op Facebook waar ik een pagina ben begonnen tegen het vuurwerkverbod krijg ik ook veel leuke reacties van mensen.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Wilders: “Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen, Zandvoort wel tien keer”

Marco Deen reageert op zijn ‘prominente positie’ op kieslijst PVV Zandvoort: ‘Wat als-vragen zijn ingewikkeld’

Door Noémi Prent
11 december 2025

De PVV doet in maart tóch mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zandvoort, zo liet Geert Wilders vanmiddag op X weten....

PVV-Statenlid erkent dat hij klimaatactivist aanreed, fractie wijzigt vergadertijd

Zandvoortse PVV-politicus wordt vervolgd voor aanrijding XR-demonstrante

Door Noémi Prent
11 december 2025

Het Openbaar Ministerie gaat PVV’er Ronald van Tiggelen vervolgen voor het aanrijden van een Extinction Rebellion-demonstrante op 3 maart, meldt...

PVV doet tóch mee aan gemeenteraadsverkiezingen Zandvoort

PVV doet tóch mee aan gemeenteraadsverkiezingen Zandvoort

Door Noémi Prent
11 december 2025

De PVV doet in maart toch mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zandvoort. Dat is opvallend, omdat de partij eerder juist...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

105WeekendMIX 14-06-2025

105WeekendMIX 06-12-2025

11 december 2025
Wilders: “Een ezel stoot zich geen twee keer aan dezelfde steen, Zandvoort wel tien keer”

Marco Deen reageert op zijn ‘prominente positie’ op kieslijst PVV Zandvoort: ‘Wat als-vragen zijn ingewikkeld’

11 december 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!