• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Vrienden maken app voor mentale gezondheid tijdens pelgrimstocht Camino: ‘Hopelijk eind dit jaar online’

    Bewoners reageren op plannen vernieuwing Spaarneboog: ‘Het duurt erg lang’

    Bus rijdt twee voetgangers aan bij zebrapad in Haarlem

    Bus rijdt twee voetgangers aan bij zebrapad in Haarlem

    El-Dardiry duikt in familiegeschiedenis voor nieuwste boek: ‘Serieuze ondertoon met humor’

    El-Dardiry duikt in familiegeschiedenis voor nieuwste boek: ‘Serieuze ondertoon met humor’

    Fietser gewond na botsing met auto in Haarlem

    Fietser gewond na botsing met auto in Haarlem

    Auto vliegt uit de bocht op Prinsenbrug en komt tegen hekwerk tot stilstand

    Auto vliegt uit de bocht op Prinsenbrug en komt tegen hekwerk tot stilstand

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Racefestival Zandvoort trekt recordaantal van 80.000 bezoekers

    Racefestival Zandvoort trekt recordaantal van 80.000 bezoekers

    Rondje Zandvoort met burgemeester en wethouder tijdens F1-weekend: ‘De sfeer is geweldig’

    Rondje Zandvoort met burgemeester en wethouder tijdens F1-weekend: ‘De sfeer is geweldig’

    Vrijwilliger Paul Eldering blikt terug op zijn jaren bij Circuit Zandvoort

    Vrijwilliger Paul Eldering blikt terug op zijn jaren bij Circuit Zandvoort

    Formule 1 in Zandvoort: extra drukte en maatregelen in de regio

    Afscheid van Formule 1 in Zandvoort: ‘We kijken hier met weemoed op terug’

    Met de auto naar Zandvoort tijdens de Formule 1? Dit moet je weten over de doorlaatbewijzen

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Lex Paleaux over zijn nieuwste boek: ‘Ik voel verdriet en schaamte bij het inspreken’

    Lex Paleaux over zijn nieuwste boek: ‘Ik voel verdriet en schaamte bij het inspreken’

    Opening cultuurhuis ‘De Volharding’ in Haarlem-Noord groot succes. Maar komen mensen ook terug?

    Opening cultuurhuis ‘De Volharding’ in Haarlem-Noord groot succes. Maar komen mensen ook terug?

    Gemeente verstrekt geen extra subsidies, Slachthuis vraagt faillissement aan

    Vleeshal getest als restaurant en club: ‘Haarlem heeft dit nodig’

    Vleeshal getest als restaurant en club: ‘Haarlem heeft dit nodig’

    Tentoonstelling Mannen van Michelangelo genomineerd voor prijs Museumtijdschrift

    Foodtruckfestival Proefpark morgen van start: ‘Hopelijk vallen de buien ’s nachts’

    Foodtruckfestival Proefpark morgen van start: ‘Hopelijk vallen de buien ’s nachts’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Bewoners reageren op plannen vernieuwing Spaarneboog: ‘Het duurt erg lang’

    De Muggenbult #23 – Zien en gezien worden

    De Muggenbult #34 – ADHD

    Opening cultuurhuis ‘De Volharding’ in Haarlem-Noord groot succes. Maar komen mensen ook terug?

    Opening cultuurhuis ‘De Volharding’ in Haarlem-Noord groot succes. Maar komen mensen ook terug?

    Jazz or No

    Jazz or No 12.30 (13-09-2026)

    Hong Kong Calling

    Hong Kong Calling 13-09-2026

    Eerste Haarlem Horror Film Festival: van stomme film uit 1922 tot The Rocky Horror Picture Show

    Eerste Haarlem Horror Film Festival: van stomme film uit 1922 tot The Rocky Horror Picture Show

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Politiek

Uitslag verkiezingen nog niet zeker: lokale politici reageren op spannende verkiezingen

Door Noémi Prent
30 oktober 2025

Foto: Erwin B. Bartman

ADVERTENTIE

De voorlopige verkiezingsuitslag laat een nek-aan-nek race zien tussen D66 en PVV. Terwijl de definitieve uitslag nog op zich laat wachten, reageren lokale politici uit Haarlem, Bloemendaal, Zandvoort en Heemstede op de voorlopige uitslag.

Zowel D66 als PVV komen nu uit op ongeveer 26 zetels. De VVD volgt met 22 zetels, terwijl de gezamenlijke GroenLinks-PvdA op ongeveer 20 zetels uitkomt. Het CDA is flink gestegen tijdens deze verkiezingen met 18 zetels. SP verloor twee zetels en komt uit op drie zetels, Partij voor de Dieren en ChristenUnie behouden hun drie zetels. JA21 steeg van een naar negen zetels en ook Forum voor Democratie steeg, zij sleepten zeven zetels binnen. BVNL, de partij van de Haarlemmer Wybren van Haga behaalde net als tijdens de verkiezingen in 2023 nul zetels.

Lees ook: Dit zijn de voorlopige uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen in de regio

D66: ‘Vertrouwen en verantwoordelijkheid’

D66 kan volgens de laatste peilingen de grootste partij van het land worden. In Bloemendaal reageert fractievoorzitter Bart Vernooij verheugd: “Wij zijn uiteraard erg blij met de uitslag. Ook als je naar Bloemendaal kijkt, daar zijn we de grootste geworden. Het geeft ons veel vertrouwen, maar ook een grote verantwoordelijkheid om de verwachtingen waar te maken, zowel landelijk als lokaal.”

In Haarlem klinkt bij fractieleider Steven Jonker eenzelfde euforie: “Nederland heeft gekozen voor het positieve verhaal van D66 vol vooruitgang en gaat het hoofdstuk-Wilders vol haat en onkunde afsluiten.”

PVV: ‘Nog ongelooflijk spannend’

Bij de PVV overheerst spanning en voorzichtig optimisme. Zandvoorter Marco Deen, Tweede Kamerlid namens PVV wil nog niet te vroeg juichen: “Laten we eerst de uitslag eens precies afwachten. Het is nog ongelooflijk spannend. We hadden uiteraard op meer zetels gehoopt, maar zetten sowieso weer een heel goed resultaat neer.” Voor Deen is de uitslag minder feestelijk, want het lijkt erop dat hij met plek 28 niet naar Den Haag gaat. “Wie weet komen er nog wat zetels bij.” Op de vraag of hij bij een gedwongen vertrek uit Den Haag terugkeert in de Zandvoortse gemeenteraad, antwoordt hij ‘dat hij dat allemaal nog niet weet’.

VVD: ‘Vrijheid, verantwoordelijkheid en vooruitgang’

Hoewel de VVD met 22 zetels kiezers is verloren, blijft het een van de grootste partijen. De Bloemendaalse fractieleider Rolf Harder: “We zijn blij dat de VVD zich heeft weten te handhaven als een van de grootste partijen om met elkaar het verschil te kunnen blijven maken.”

Ook Nienke Klazinga, fractievoorzitter van VVD Haarlem reageert positief op de voorlopige uitslag, waarbij VVD uiteindelijk maar twee zetels is verloren ten opzichten van de verkiezingen in 2023. “Wij zijn tevreden met de voorlopige uitslag van de verkiezingen. Nederland heeft gekozen voor rust. Het ligt naar onze mening voor de hand dat er een centrumrechts kabinet tot stand zal worden gebracht.”

Met 23,1 procent van de stemmen is de VVD in Zandvoort de grootste partij geworden. “De uitslag laat zien dat Zandvoort kiest voor vrijheid, verantwoordelijkheid en vooruitgang. Dat vertrouwen nemen we mee richting de gemeenteraadsverkiezingen van 2026″, zegt partijleider Sven Drommel.

Fractievoorzitter John Wulfers van de VVD in Heemstede feliciteert D66 en is ondanks de daling tevreden met de uitslag. “De VVD heeft zich in korte tijd herpakt en behoort bij de vier grootste partijen van Nederland. Super dat veel mensen toch op het laatste moment weer op de VVD hebben gestemd.”

GroenLinks-PvdA: ‘Uitslag doet pijn’

De combinatie GroenLinks-PvdA komt in de voorlopige telling uit op zo’n twintig zetels, fors minder dan waarop was gehoopt. Maaike Koper (PvdA Zandvoort) reageert sportief: “ Ik feliciteer D66 en ook CDA. Twee bestuurderspartijen die aan zet zijn om Nederland weer vooruit te helpen. Voor ons doet de uitslag pijn, we hadden op meer gehoopt. We zijn wel blij dat we in Zandvoort bijna gelijk gebleven zijn.”

Ook voor Maarten Wiedemeijer van de PvdA in Haarlem is het een bittere pil: “Aan ons de taak het vertrouwen van de kiezer weer terug te winnen. De noodzaak voor een socialer en eerlijker Nederland blijft groot.” In Haarlem ziet Jasper Drost (GroenLinks) vooral motivatie om door te gaan: “We zijn trots dat meer dan honderd vrijwilligers zich voor GL-PvdA in Haarlem hebben ingezet. Dat heeft geleid tot het vertrouwen van meer dan twintigduizend Haarlemmers. Tegelijkertijd was dit niet de uitslag waar we op hoopten. Kortom, werk aan de winkel richting maart.”

CDA: ‘Terug in het politieke midden’

Met 19 zetels lijkt het CDA flink omhoog te zijn geklommen. Ton Bruggeman (CDA Bloemendaal) is daar tevreden mee. “Ik ben vooral blij dat we met deze uitslag onze plaats in het politieke midden weer terug hebben. Dat is de plek waar we onze ervaring als politieke bestuurders het beste kunnen inzetten.”

In Heemstede benadrukt fractievoorzitter Oscar Boeder de waarde van verbinding: “Juist in tijden waarin het vertrouwen in de politiek onder druk staat, is het belangrijk om eerlijke standpunten te verdedigen en dicht bij de mensen te blijven staan. Alleen zo kunnen we stap voor stap werken aan herstel van vertrouwen in het bestuur.”

Partij voor de Dieren: ‘Ons geluid blijft hard nodig’

De Partij voor de Dieren blijft volgens de voorlopige stand nipt stabiel. De Haarlemse fractievoorzitter Jacqueline van den Broek reageert opgelucht: “We zijn blij dat we stevig zijn blijven staan in deze campagne en dat is maar goed ook. Want het geluid van de Partij voor de Dieren blijft heel hard nodig, we zien dat radicaal-rechtse partijen groot blijven en niet bereid zijn om de natuur te herstellen of grootvervuilers aan te pakken. Wij gaan met sterk gemoed en heel veel energie op naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart 2026.”

SP: ‘Uitslag is hard en duidelijk’

Voor de SP, die in de voorlopige telling terugvalt van vijf naar drie zetels, is de uitslag even slikken. Haarlemse fractievoorzitter Ruud Kuin: “De uitslag is hard en duidelijk, en daar gaan we goed over nadenken. Maar wel aan de hand van onderzoek en feiten, en daarvoor is wat meer tijd nodig. De relativering is dat onze invloed niet alleen afhangt van het aantal zetels, maar juist ook van wat we buiten het parlement doen. En daarmee gaan we uiteraard door: voor zeggenschap, betere zorg en tegen ongelijkheid.”

D66 is in de gemeenten Haarlem, Heemstede en Bloemendaal de grootste partij geworden. In Zandvoort stemden de meeste mensen VVD.

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Vrienden maken app voor mentale gezondheid tijdens pelgrimstocht Camino: ‘Hopelijk eind dit jaar online’

Door Kimberley Luske
12 september 2026

De app voor Stichting MIND die Max Helmantel, Caesar Schoorl en Stijn Smit hebben gebouwd tijdens de Camino de Santiago...

Bewoners reageren op plannen vernieuwing Spaarneboog: ‘Het duurt erg lang’

Door Bas de la Rie
11 september 2026 - Updated on 13 september 2026

Bewoners kunnen reageren op de plannen van de gemeente voor de herontwikkeling van de omgeving van Spaarneboog in Haarlem-Noord. Het...

Bus rijdt twee voetgangers aan bij zebrapad in Haarlem

Bus rijdt twee voetgangers aan bij zebrapad in Haarlem

Door Martijn Baak
11 september 2026

Twee voetgangers zijn vanmiddag door een bus aangereden bij een zebrapad op de Tempelierstraat in de Konningebuurt. Het ongeluk gebeurde...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Vrienden maken app voor mentale gezondheid tijdens pelgrimstocht Camino: ‘Hopelijk eind dit jaar online’

12 september 2026

Bewoners reageren op plannen vernieuwing Spaarneboog: ‘Het duurt erg lang’

11 september 2026 - Updated on 13 september 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!