• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Reddingsbrigade: ‘duik niet het water in op 1 januari’

    Nieuwjaarsduiken op het strand afgelast vanwege te harde wind: ‘Het is te gevaarlijk, doe het niet’

    Thomas Woolthuis voorspelt onrust: oorlogsdreiging, koning in het gips en een grote verrassing

    Vroege start oliebollenverkoop in Haarlem: ‘Verstand op nul en doorgaan’

    Vroege start oliebollenverkoop in Haarlem: ‘Verstand op nul en doorgaan’

    Haarlem105 zendt jaarwisseling weer live uit: laatste keer vuurwerk kijken

    Dit was 2025 volgens Haarlem105: de meest opvallende verhalen uit de regio

    Streep door nieuwjaarsduik Heemstede: ‘Rukwinden te risicovol’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Haarlem105 zendt jaarwisseling weer live uit: laatste keer vuurwerk kijken

    Aangepaste opzet SantaRun: ‘1850 deelnemers en 40.000 euro opgehaald’

    Duizenden Haarlemmers trokken naar Haarlemmerhout voor 37e Houtfestival

    Wienen reageert op ophef over subsidieweigering Houtfestival: ‘Moeten ons houden aan spelregels’

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Haarlem105 zondag live vanaf WinterFair Heemstede

    Houtfestival roept op tot actie na afwijzen subsidie

    Een kolkende Bakenessergracht tijdens het Spaarnestad concert

    Spaarnestad concert stopt na tien jaar, EcoFest en bibliotheek grijpen ook naast subsidie: ‘Zwaktebod van de gemeente’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Kijk terug: oud 25 en nieuw 26 webcam op de skyline van Haarlem

    Kijk terug: Aflevering 4 van Fabian’s Filmexpeditie – Bioscoop Atlanta

    Kijk terug: Aflevering 4 van Fabian’s Filmexpeditie – Bioscoop Atlanta

    Laatste vuurwerkverkoop voor verbod: grotere potten vliegen het hardst over de toonbank

    Kijk terug: Aflevering 5 van De Huiskamer van Oost – Oscar Harris kookt en Solance lanceert haar boek

    Kijk terug: WinterFair Heemstede 2025

    Kijk terug: WinterFair Heemstede 2025

    Kijk terug: Samenvatting Haarlemse Kerstmarkt 2025

    Kijk terug: Samenvatting Haarlemse Kerstmarkt 2025

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Bloemendaal

Vertrek Bloemendaalse wethouder waarschijnlijk om meer dan gezondheid: “Er zijn inderdaad fouten gemaakt”

Door Redactie
30 mei 2024
Vertrek Bloemendaalse wethouder waarschijnlijk om meer dan gezondheid: “Er zijn inderdaad fouten gemaakt”

Het vertrek van wethouder Nico Heijink lijkt nu steeds meer een direct gevolg van een intern politiek conflict. Dinsdag maakte de gemeente Bloemendaal het vertrek van VVD-wethouder Nico Heijink bekend omdat hij ‘kampt met gezondheidsproblemen’. 

Dit onverwachte vertrek komt een week nadat D66-wethouder Henk Wijkhuisen afscheid nam na jarenlange trouwe dienst. Bij hem zou het ook om gezondheidsredenen gaan, zo schreef hij een maand eerder in zijn verklaring. Het vertrek van beide heren betekent dat Bloemendaal nog maar een wethouder heeft, Attiya Gamri (PvdA).

Hoewel het volgens de verklaring dus zou gaan om gezondheidsredenen, gonst het inmiddels van de geruchten dat er iets heel anders speelt. Heijink zou voorbarig steun hebben uitgesproken voor het initiatiefvoorstel voor de splitsing van villa’s van GroenLinks, Zelfstandig Bloemendaal en Hart voor Bloemendaal. Doel van het initiatiefvoorstel is om woningsplitsing in villa’s en landhuizen te versoepelen, al langere tijd punt van discussie binnen de Bloemendaalse gemeenteraad.

‘Jammer dat het zo eindigt’

Het voorlopig advies van Heijink ging in tegen onder meer zijn eigen partij, die tegen woningsplitsing is. ‘Er zijn door de wethouder helaas fouten gemaakt, hij heeft daar zelf consequenties en conclusies aan verbonden met zijn eigen motivatie in zijn ontslagbrief’, zegt Rolf Harder, VVD-fractievoorzitter en partijgenoot. “Erg jammer dat zijn inzet voor de gemeente Bloemendaal na negen jaar zo eindigt. Wij hebben alle begrip voor deze afweging en zijn motivatie.” Harder geeft aan dat de zoektocht naar een nieuwe wethouder is gestart en dat ze nog voor het zomerreces een kandidaat willen presenteren.

GroenLinks, voorstander van woningsplitsing, zegt het vertrek van de wethouder te betreuren. “Er was een verschil van mening tussen Heijink en de VVD-fractie over woningsplitsing”, zegt raadslid Adrie van der Rest (GL). “De VVD toonde zich in de vergadering van de Commissie Grondgebied ontstemd over het pre-advies van het college. Wij hebben geen zicht op hetgeen zich sinds die vergadering achter de schermen heeft afgespeeld tussen de VVD, de burgemeester en de wethouder.”

Volgens VVD-fractievoorzitter Harder is er helemaal geen sprake geweest van frictie tussen de VVD en Heijink, zoals Van der Rest beweert. “Een broodje-aap-verhaal”, zegt Harder.

“Ankie is heel duidelijk en discreet. Daar geloof ik echt in”

Leonard Heukels, Liberaal Bloemendaal

Rob Slewe, fractievoorzitter van Zelfstandig Bloemendaal, is ervan overtuigd dat Heijink opstapt wegens ‘grote druk vanuit de VVD en burgemeester Ankie Broekers-Knol’. “Nu wordt er iemand opgeofferd om het van de agenda te krijgen”, zegt hij. 

Fractievoorzitter Leonard Heukels van Liberaal Bloemendaal is het daar niet mee eens. “Zij pikt het gewoon niet dat een coalitielid iets zegt dat niet waar is”, denkt hij. “Ankie is heel duidelijk en discreet. Daar geloof ik echt in.”

Voorstel staat onder druk

Burgemeester Ankie Broekers-Knol zal vanavond tijdens de raadsvergadering reageren op het vertrek van Heijink. Ook staat het initiatiefvoorstel voor woningsplitsing op de agenda. Of het voorstel een meerderheid krijgt, is nog maar de vraag. “De vooruitzichten zijn niet gunstig”, denkt initiatiefnemer Van der Rest (GL). “Bij de behandeling in de raadscommissie was er een meerderheid voor dit voorstel, onder andere door steun van de PvdA en van D66. Maar ik denk dat deze partijen onder druk van de VVD hun mening herzien. Dan is het voorstel van de baan”, zegt Van der Rest.

Reactie wethouder Heijink

Haarlem105 heeft meermaals geprobeerd in contact te komen met vertrekkend wethouder Nico Heijink, maar hij heeft tot nog toe niet gereageerd.

Reactie gemeente Bloemendaal

De woordvoerder van de gemeente laat weten voor nu niets toe te kunnen voegen aan het eerder gemaakte statement over Heijinks vertrek door ziekte en verwijst naar de mededeling die de burgemeester vanavond zal doen.

Reactie provincie Noord-Holland

De woordvoerder van Arthur van Dijk, Commissaris van de Koning laat weten hier kennis van genomen te hebben en vindt het verder ‘een lokale aangelegenheid’.

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Reddingsbrigade: ‘duik niet het water in op 1 januari’

Nieuwjaarsduiken op het strand afgelast vanwege te harde wind: ‘Het is te gevaarlijk, doe het niet’

Door Kimberley Luske
1 januari 2026

Voor het tweede jaar op rij gaan de nieuwjaarsduiken op het strand in Zandvoort en Bloemendaal niet door. De slechte...

Streep door nieuwjaarsduik Heemstede: ‘Rukwinden te risicovol’

Door Kimberley Luske
30 december 2025

De nieuwjaarsduik in de haven van Heemstede op 1 januari 2026 gaat niet door. De organisatie heeft dit besluit genomen...

Manpadslaan

Manpadslaangebied stap verder: raad Heemstede stemt in met uitwerking plannen

Door Amélie Vlaar
22 december 2025 - Updated on 23 december 2025

De gemeenteraad van Heemstede heeft ingestemd met de plannen voor het Manpadslaangebied. Daarmee is een belangrijke stap gezet in een...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Kijk terug: oud 25 en nieuw 26 webcam op de skyline van Haarlem

2 januari 2026
Reddingsbrigade: ‘duik niet het water in op 1 januari’

Nieuwjaarsduiken op het strand afgelast vanwege te harde wind: ‘Het is te gevaarlijk, doe het niet’

1 januari 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!