• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Koster (Pro) gefrustreerd over formatieproces Bloemendaal: ‘Met ons is eigenlijk niet gesproken’

    Miljoenste groentelunch op basisschool: “Veel lekkerder dan brood”

    TommyTomato maakt doorstart in afgeslankte vorm en wil na meivakantie weer leveren aan scholen: ‘Het wordt uitdagend’

    Harder (VVD) over ophef rond alcoholbeschuldigingen raadslid: ‘Dit is de bloody limit’

    Stichting Leergeld ziet groeiende hulpvraag in Haarlem en Zandvoort: ‘4000 aanvragen in een jaar’

    Stichting Leergeld ziet groeiende hulpvraag in Haarlem en Zandvoort: ‘4000 aanvragen in een jaar’

    Synagoge Heemstede krijgt tijdelijke camerabewaking na verijdelde aanslag

    Omleidingen in het centrum van Haarlem tijdens Bloemencorso dit weekend

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Gratis Martial Arts Festival moet jongeren in Schalkwijk in beweging krijgen

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Houtfestival werkt achter de schermen aan nieuwe toekomst: ‘We willen vastere culturele waarde in de stad worden’

    Pride Haarlem krijgt eigen papiergeld: ‘Nog nooit eerder gedaan voor een pride’

    Karsu op Bevrijdingspop 2023

    Karsu per helikopter naar Bevrijdingspop als Ambassadeur van de Vrijheid

    Bevrijdingspop maakt eerste namen bekend: DI-RECT, Bankzitters, S10 en meer

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video
    De Muggenbult #21 – Altijd bereikbaar, zelden verbonden

    De Muggenbult #22 – Efficiëntie

    Stichting Leergeld ziet groeiende hulpvraag in Haarlem en Zandvoort: ‘4000 aanvragen in een jaar’

    Stichting Leergeld ziet groeiende hulpvraag in Haarlem en Zandvoort: ‘4000 aanvragen in een jaar’

    Luister terug: Koningsdag preparty met Jay El, Timo de Reuver en Out of Words

    Luister terug: Koningsdag preparty met Jay El, Timo de Reuver en Out of Words

    Charles Groenhuijsen geeft lezing in Haarlem: ‘Iedereen moet dezelfde kansen krijgen’

    Charles Groenhuijsen geeft lezing in Haarlem: ‘Iedereen moet dezelfde kansen krijgen’

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    105WeekendMIX 14-06-2025

    105WeekendMIX 11-04-2026

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Politiek

Wethouder Martijn Hendriks: “Het plan is dat je tot vier ton je huis niet zomaar mag verhuren”

Door Ton de Groot
5 augustus 2022
Wethouder Martijn Hendriks: “Het plan is dat je tot vier ton je huis niet zomaar mag verhuren”

Het tekort aan betaalbare woningen is ook in onze regio een probleem. Haarlem105 gaat op zoek naar de plannen die gemeenten in Zuid-Kennemerland hebben gemaakt om de wooncrisis te lijf te gaan. Wethouder Martijn Hendriks vertelt over de plannen voor Zandvoort

De gemeenteraad van Zandvoort heeft op 21 juni 2022 het coalitieprogramma “Voor Zandvoort” aangenomen. Daarin staan de ambities en afspraken die de coalitiepartijen gemaakt hebben.

“Het tekort helemaal wegwerken zal niet lukken,
maar er komt perspectief voor
Zandvoorters die een woning zoeken” 

Martijn Hendriks, wethouder Zandvoort

Ook in Zandvoort is een tekort aan woningen. De badplaats ligt ingesloten tussen de duinen en het strand. Prachtig om te wonen maar de bouwmogelijkheden zijn daardoor beperkt. “Het tekort helemaal wegwerken zal niet lukken, maar er komt perspectief voor Zandvoorters die een woning zoeken”, vertelt de kersverse wethouder van volkshuisvesting en wonen.  

Organisatie
Het motto: waar het kan bouwen, bouwen, bouwen. Alle grote projecten voor gebiedsontwikkeling & vastgoedtransformatie en renovatie zijn ondergebracht bij projectwethouder Peter Kramer. “Geen versnipperde aandacht meer en een toegewijde wethouder die waar nodig projecten lostrekt. Hij zorgt dat de schop in de grond komt voor een groot aantal woningen dat de komende jaren beschikbaar komt,” legt de wethouder uit. Zandvoort heeft een bouwopgave van 630 woningen tot 2025, lezen we in een artikel van de directeur van het fysiek domein, Jaap Meindersma. 

Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem!
ADVERTENTIE

“Je mag straks niet zomaar je huis aan iemand verhuren,
dat is best wel stevig
ingrijpen in het privaat eigendom van iemand” 

Martijn Hendriks, wethouder Zandvoort 

Strakker sturen
De behoefte om in te grijpen is vooral groot voor de middeninkomens en starters.
De woningmarkt is geen markt die zichzelf reguleert, daarom stelt het nieuwe college voor ingrijpende maatregelen te nemen. “Dat moet ervoor zorgen dat woningen ook echt terecht komen bij wie je wilt dat ze terecht komen”, licht de pasbenoemde bestuurder toe. De verhuur van koopwoningen met een waarde tot iets minder dan €400.000 wordt straks vergunning-plichtig. Daarmee wil de gemeente voorkomen dat investeerders op de huizenmarkt kunnen concurreren met starters. Torenhoge huren vragen en verhuur aan toeristen is dan voor investeerders niet meer mogelijk, stelt Hendriks. “Je mag straks niet zomaar je huis aan iemand verhuren, dat is best wel stevig ingrijpen in het privaat eigendom van iemand. Maar we durven het aan”, spreekt hij namens het college. Bij nieuwbouw is het al verplicht om er ook zelf in te gaan wonen als je het koopt. 

Bij alle nieuwe projecten wil het college ook een andere verdeling maken. Waar er eerst 30 procent sociale huur, 40 procent middeninkomens en nog eens 30 procent voor de hogere inkomens gebouwd moest worden, moet voortaan minimaal de helft voor middeninkomens gebouwd worden. Ten koste van woningen in het duurste segment. “De bestaande ondergrens van tien woningen willen we nog bekijken, wat mij betreft wordt deze naar beneden bijgesteld waardoor deze verdeling ook gaat gelden voor kleine projecten. Daar gaan we als gemeente veel strakker op zitten dan dat we ooit hebben gedaan”, aldus Hendriks. 

Toewijzing aan Zandvoorters
Bij nieuwbouwprojecten maakt de gemeente afspraken met de projectontwikkelaar over het toewijzen van huur- en koopwoningen aan voornamelijk Zandvoorters. Toewijzen van sociale huurwoningen aan inwoners van de eigen gemeente is voor een bepaald percentage toegestaan. Landelijk speelt er een discussie om dit percentage aan te passen. De gemeente ziet erop toe dat dat binnen de regels wordt uitgevoerd. Met de woningbouwvereniging is de gemeente in gesprek, de woningcorporatie heeft onderzoek gedaan naar de staat van het onderhoud van hun huizen. “Het is natuurlijk aan hen om te bepalen welke maatregelen getroffen worden. Wij steunen in elk geval initiatieven die woningen opleveren. Als dat nodig is gaan we met de buurt daarover in gesprek,” verklaart Hendriks. 

Uitvoeringsagenda
Alle voornemens uit het coalitieprogramma worden op dit moment uitgewerkt in concrete maatregelen. Ook wordt onderzoek gedaan naar plekken waar tijdelijk of permanent nog woningen gebouwd kunnen worden. Na de zomer spreekt het college met de gemeenteraad hierover. 

Bestuurder
Martijn Hendriks is nu een maand wethouder en al volop aan de slag. Hij voelt zich als een vis in het water, maar de vraag om wethouder te worden kwam voor hem als een totale verrassing. “Ik had net in maart afscheid genomen als raadslid en was van plan wat meer tijd te steken in het klushuis dat ik met mijn vriendin heb gekocht. Maar het is heel leuk dat ik het vertrouwen heb gekregen. Met het college zal ik mijn best doen om de kansen op een passende woning voor Zandvoorters te vergroten. En de woningmarkt voor sociale en middenklasse woningen in Zandvoort te beschermen.” Voor het beschikbaar houden en toevoegen van sociale huurwoningen heeft Zandvoort meerjarige prestatieafspraken met Pré Wonen gemaakt. Zo worden de komende jaren 200 sociale huurwoningen toegevoegd. 

“We lossen de woningnood hiermee niet op, daarvoor groeit de bevolking te snel en het speelt ook mee dat er steeds minder mensen in één woning leven. Maar er komt perspectief voor Zandvoorters die een woning zoeken,” besluit de wethouder het gesprek.  

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Koster (Pro) gefrustreerd over formatieproces Bloemendaal: ‘Met ons is eigenlijk niet gesproken’

Door Noémi Prent
17 april 2026

In Haarlem Vandaag reageert fractievoorzitter Harold Koster (Pro) op het vervolg van de formatie in Bloemendaal. Die gaat door volgens...

Stichting Leergeld ziet groeiende hulpvraag in Haarlem en Zandvoort: ‘4000 aanvragen in een jaar’

Stichting Leergeld ziet groeiende hulpvraag in Haarlem en Zandvoort: ‘4000 aanvragen in een jaar’

Door Noémi Prent
17 april 2026

Op de Dag van de Kinderarmoede vraagt Stichting Leergeld Haarlem-Zandvoort aandacht voor de groeiende groep gezinnen die moeite heeft om...

Gerard Metselaar verlaat Hart voor Bloemendaal, neemt zetel mee

Door Kimberley Luske
14 april 2026

Gerard Metselaar van Hart voor Bloemendaal verlaat de partij en neemt zijn zetel mee. Metselaar was de tweede man op...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Koster (Pro) gefrustreerd over formatieproces Bloemendaal: ‘Met ons is eigenlijk niet gesproken’

17 april 2026
Miljoenste groentelunch op basisschool: “Veel lekkerder dan brood”

TommyTomato maakt doorstart in afgeslankte vorm en wil na meivakantie weer leveren aan scholen: ‘Het wordt uitdagend’

17 april 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!