• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Volg de herdenking op de Dreef hier live

    Speciale live-uitzending Dodenherdenking vanavond bij Haarlem105

    Haarlemse veteraan blikt terug op missies: ‘Soms wist je wat er ging komen’

    Kranslegging bij Eerebegraafplaats in Overveen: ‘Herdenken juist nu belangrijk’

    Kranslegging bij Eerebegraafplaats in Overveen: ‘Herdenken juist nu belangrijk’

    Bedrijfswagen verwoest door brand op parkeerterrein Engelandlaan

    Bedrijfswagen verwoest door brand op parkeerterrein Engelandlaan

    Auto slaat over de kop na botsing met wegafscheiding in Haarlem

    Auto slaat over de kop na botsing met wegafscheiding in Haarlem

    Bevrijdingspop beter voorbereid op grote drukte en dit jaar pinbetalingen mogelijk: ‘We gaan met onze tijd mee’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Inbreker op heterdaad betrapt in Bloemendaal

    Inbreker op heterdaad betrapt in Bloemendaal

    Gratis Martial Arts Festival moet jongeren in Schalkwijk in beweging krijgen

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Bevrijdingspop beter voorbereid op grote drukte en dit jaar pinbetalingen mogelijk: ‘We gaan met onze tijd mee’

    Koningsdag in Haarlem druk en vooral gezellig verlopen: “Het was een drukke dag, maar alles is goed beheersbaar gebleven”

    Dit is er te doen tijdens Koningsdag 2026 in Haarlem en omgeving

    Dansproject op Coornhert Lyceum over grensoverschrijdend gedrag: ‘Hoop dat we iemand kunnen helpen’

    Dansproject op Coornhert Lyceum over grensoverschrijdend gedrag: ‘Hoop dat we iemand kunnen helpen’

    Opbouw kermis Haarlem trekt al volop bekijks: morgen start het feest op de Grote Markt

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Houtfestival werkt achter de schermen aan nieuwe toekomst: ‘We willen vastere culturele waarde in de stad worden’

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Haarlemse veteraan blikt terug op missies: ‘Soms wist je wat er ging komen’

    Jazz or No

    Jazz or No 12.14 (03-05-2026)

    Nieuwe audiowandeling laat bezoekers waterleidingduinen anders beleven: ‘Mooiste natuurgebied van Nederland’

    Bijzondere oorlogsverhalen in de stad: ‘Het hadden je buren kunnen zijn’

    Veteraan uit Haarlem over Srebrenica en nasleep: ‘Je vraagt je af hoe het met hen is’

    De Muggenbult #23 – Zien en gezien worden

    De Muggenbult #24 – De plaskloof

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Bloemendaal

Wist je dat? Deel 2: Tine van Heerikhuize is kandidaat raadslid in Bloemendaal

Door Ton de Groot
15 maart 2022
Wist je dat? Deel 2: Tine van Heerikhuize is kandidaat raadslid in Bloemendaal

Tine van Heerikhuize is kandidaat voor het CDA bij de gemeenteraadsverkiezingen 2022 

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezing op 16 maart 2022, kijkt Haarlem105 naar de (kandidaat)raadsleden in de regio. Hoe deden ze het toen. Hoe doen ze het nu en hoe willen ze het straks aanpakken.
Door Ton de Groot 

“Ik heb het nog nooit gedaan dus ik denk dat ik het wel kan”, is een wereldberoemde uitspraak uit de kinderserie Pippi Langkous. Maar het is ook het antwoord op de vraag of zij zich kandidaat wil stellen voor de gemeenteraad van Bloemendaal. Nummer vier op de lijst van het CDA in Bloemendaal is Tine van Heerikhuize, ondernemer en trotse moeder van vier studerende kinderen. 

Bekend met de regio is Tine zeker want voordat zij in Bloemendaal-Dorp komt wonen heeft ze gewoond in Overveen, Haarlem en Amsterdam. Aan de Vrije Universiteit van Amsterdam studeerde ze Bewegingswetenschappen. Nu helpt ze als strategisch adviseur bedrijven om zich verder te ontwikkelen. In haar rol van media- en marketingconsultant heeft zij verschillende opdrachtgevers. De nieuwe CDA-politica heeft wel altijd interesse gehad in politiek maar nooit de stap gezet om daar een actieve rol in te spelen. Wel is zij samen met zo’n honderdvijftig andere bedrijven lid van de CDA-businessclub. Een aantal keren per jaar spreken de ondernemers daar met leden van het kabinet over actuele en specifieke ondernemerszaken.  

Het is voor Tine dus een verrassing als haar gevraagd wordt om zich kandidaat te stellen voor de gemeenteraad. Maar ze zegt er overtuigd ja tegen, het is eervol en het gaat over je eigen leefomgeving. Het is hier prettig wonen in een mooi dorp en een prachtige omgeving, de moeite waard om je ervoor in te zetten om het zo door te geven aan de volgende generatie.   

De christen democraten van het CDA laten zich leiden door de vier uitgangspunten: solidariteit, gedeelde verantwoordelijkheid, rentmeesterschap en publieke gerechtigheid. Het verkiezingsprogramma 2022-2026 is gebaseerd op deze vier uitgangspunten. In Bloemendaal staat het CDA voor respectvol en integer bestuur, vitale en veilige dorpskernen en inclusieve en duurzame gemeente. 

In de gemeente Bloemendaal maakt het CDA deel uit van een coalitie met de VVD en D66. Het CDA heeft een wethouder in het college. In de gemeenteraad heeft het CDA drie zetels. Met een vierde plaats op de kieslijst is het dus denkbaar dat Tine van Heerikhuize wordt gekozen in de raad. De CDA-basisgedachten vertaalt Tine naar “Iedereen telt mee, van jong tot oud.” Verder zal zij luisteren naar wat er speelt in de gemeente en welke problemen er zijn. Regeren is vooruit zien, als je weet wat er speelt kan je daar bij je plannen rekening mee houden. Het gaat gelukkig goed in Bloemendaal maar het gebrek aan geschikte en betaalbare huisvesting is een groot probleem. Hoofdzakelijk twee groepen worden daardoor getroffen. Aan de ene kant een groep ouderen die een grote woning willen verruilen voor een kleinere betaalbare woning met zorg erbij. Aan de andere kant een groep jongeren die op zoek zijn naar betaalbare huisvesting en die in Bloemendaal niet kunnen vinden.  

Alle gemeenten in Nederland hebben de opdracht gekregen om woningen te bouwen. In Bloemendaal is nauwelijks ruimte om te bouwen dus we moeten, met betrokkenen, creatief nadenken over oplossingen. Bij lege gebouwen en panden die leeg komen moeten we bekijken of die voor woningbouw geschikt te maken zijn.  

Het forensendorp Bloemendaal heeft een ondernemersmentaliteit. Dat is niet vreemd want er wonen veel ondernemers. Veel ondernemingen zijn gevestigd in Amsterdam, de verbindingen zijn goed maar de regio Haarlem staat bekend om het grote aantal files. Met de buurgemeenten moeten we op zoek naar het terugdringen van de verkeersdruk.  

Na de verkiezingen is bekend met hoeveel zetels het CDA in de raad komt en worden de portefeuilles in de fractie verdeeld. De afwegingen worden gemaakt op kennis en ervaring dus dat is even afwachten maar voor de inclusieve samenleving (niemand uitsluiten) heeft Tine belangstelling. 

Het christen democratische gedachtegoed heeft Tine van huis uit meegekregen. Haar vader had geen politieke ambitie maar wilde wel lijstduwer zijn voor het CDA in zijn dorp.
 

Kijk hier naar het interview
Tine van Heerikhuize, CDA Bloemendaal: “Iedereen doet mee, telt mee” – Haarlem105 

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Kranslegging bij Eerebegraafplaats in Overveen: ‘Herdenken juist nu belangrijk’

Kranslegging bij Eerebegraafplaats in Overveen: ‘Herdenken juist nu belangrijk’

Door Kimberley Luske
4 mei 2026

Bij de jaarlijkse herdenkingsceremonie hebben burgemeesters uit de regio, samen met stichting 1940-1945 en de Koninklijke Landmacht, vanmorgen een krans...

Nieuwe audiowandeling laat bezoekers waterleidingduinen anders beleven: ‘Mooiste natuurgebied van Nederland’

Door Maurice Blaauw
3 mei 2026

De Amsterdamse waterleidingduinen krijgen er een bijzondere beleving bij. Bij ingang De Oase in Vogelenzang is een nieuwe podwalk gelanceerd,...

Auto slaat over de kop bij ongeluk op de Randweg

Bloemendalers brengen ambulance naar Oekraïne en organiseren inzamelingsactie

Door Noémi Prent
1 mei 2026

Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne zet Bloemendaler Steven Le Poole zich actief in voor hulp aan het...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Volg de herdenking op de Dreef hier live

Speciale live-uitzending Dodenherdenking vanavond bij Haarlem105

4 mei 2026

Haarlemse veteraan blikt terug op missies: ‘Soms wist je wat er ging komen’

4 mei 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!