• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio

    Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

    Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

    Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

    Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

    Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

    Nieuwe bushaltes op de Gedempte Oostersingelgracht en het Kennemerplein

    Nieuwe bushaltes op de Gedempte Oostersingelgracht en het Kennemerplein

    Attiya Gamri lijsttrekker voor GroenLinks-PvdA Bloemendaal: ‘Kijk enorm uit naar dit nieuwe hoofdstuk’

    Reacties raad op plannen burgemeester reclameverbod voor alcohol: ‘Bescherming of betutteling?’

    Reacties raad op plannen burgemeester reclameverbod voor alcohol: ‘Bescherming of betutteling?’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

    Vernieuwde Haarlemse ijsbaan biedt kansen voor onbekendere sporten

    EDO_Voetbal_in_Haarlem

    EDO wint topper bij Reiger Boys

    F1-weekend Zandvoort rustig verlopen: ‘Recordaantal reizigers vervoerd’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    NS voorbereid op druk F1-weekend: ‘We verwachten 50.000 reizigers per dag’

    Zandvoort maakt zich op voor F1: ‘In september is het weer lekker rustig’

    Evaluatierapport Formule 1: verspreiding bezoekers in Zandvoort moet dit jaar beter

    Doorlaatpassen F1-weekend kunnen vanaf volgende week worden aangevraagd

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

    Kijk terug: Samenvatting live uitzending Sinterklaas intocht Haarlem 2025

    Sinterklaas tijdens de intocht in Haarlem

    Waar wordt Sinterklaas in de regio gevierd?

    Vacature ervaren redacteur (36 uur)

    Haarlem105 niet ‘noodlijdend’, financiële steun nodig om continuïteit en kwaliteit te waarborgen

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Hannes Kuiper (79) overleden: kunstenaar, muzikant en markant Haarlems gezicht

    Nieuwe jongerenclub bij Patronaat laat pubers meedenken over muziek en events

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

    Tien genomineerden Lieven de Key-penning bekend: ‘Hele diverse projecten’

    Luister terug: Winnend architect Dennis van Veen over restauratie Bakenessertoren

    Stem Harry Mulisch nog één keer te horen op de Grote Markt door AI

    Stem Harry Mulisch nog één keer te horen op de Grote Markt door AI

    Renovatie Bakenessertoren bekroond met Haarlemse architectuurprijs

    Kijk terug: Samenvatting live uitzending Sinterklaas intocht Haarlem 2025

    Jazz or No

    Jazz or No 11.40 (16-11-2025)

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws Regio Haarlem

Woningen en Ibizatrips: Haarlemse horeca haalt alles uit de kast tegen personeelstekort

Door Michael van der Putten
31 maart 2022
Woningen en Ibizatrips: Haarlemse horeca haalt alles uit de kast tegen personeelstekort

Ook zonder Ibizatrip heeft Barman Ruben van der Horst heeft zijn baan gevonden - Michael van der Putten/NH Media/Haarlem105

Overal in de straat zie je ze hangen: bordjes met ‘personeel gezocht’. Vooral de horeca is hard getroffen door de personeelstekorten. Veel horecawerknemers hebben, vrijwillig of door ontslag, tijdens de lockdowns ander werk gevonden. Horecaondernemers proberen nu uit alle macht ’taptalent’ aan te trekken en dat doen ze, in deze tijd van woningnood, ook met woonruimte.

Pim Serne met vijf horecazaken in onder andere Haarlem en Zandvoort heeft een bijzondere manier om personeel te werven. “Wij hebben onze zaken in een holding zitten en met die holding hebben we woonruimtes boven de zaken aangetrokken.”

Serne heeft zes appartementen, onder andere op de Botermarkt en boven het nieuwe restaurant Diga in Zandvoort. Vier van de woonruimtes zijn bewoond door personeel.

“In het appartement op de Botermarkt woont een jongen uit Spanje die bij ons werkt”, vervolgt de ondernemer. “De twee woningen die we nog over hebben zijn beschikbaar voor iemand die bij ons komt werken. Zo hopen we mensen te werven.”

ADVERTENTIE

Vooruitziende blik

Iemand die al in april vorig jaar zag dat er personeelstekort zou komen, is Hildo Makkes van der Deijl. Deze eigenaar van onder ander In den Uiver startte toen De Haarlemse Horeca Academie. Dit deed hij samen met andere ondernemers en de Kansacademie. Helaas is dit initiatief niet van de grond gekomen.

“Het is niet echt een succes geworden”, vertelt Makkes van der Deijl. “De mensen zijn er gewoon niet. Dat speelt overigens niet alleen in de horeca maar ook in winkels.”

“Mensen zien horeca als bijbaantje, maar het vak mag meer aandacht krijgen”

Hildo Makkes van der Deijl, horecaondernemer

Makkes van der Deijl kan geen woningen aanbieden of wervingsacties bedenken omdat ‘het budget er simpelweg niet is’. Wel vindt hij dat je iets aan het imago van horeca kan doen. “Mensen zien het nu als bijbaan, maar het vak mag wat meer aandacht krijgen.”

Van sneeuwpret naar bierfeest

Ruben van der Horst heeft zijn snowboard aan de wilgen gehangen en is volledig overgegaan naar de horeca. Deze 27-jarige ski- en snowboardleraar heeft de afgelopen zeven winters in skigebieden gezeten om les te geven.

“Afgelopen vier jaar werkte ik al zomers in de Haarlemse horeca met een nulurencontract. Sinds oktober ben ik in vaste dienst bij café de Vijfhoek. Ik heb zeker overwogen om mijn CIOS-diploma te gebruiken en les te gaan geven in Nederland. Maar ik vind het werk in de bar gewoon zo leuk en haal er veel voldoening uit. Hier wil ik in doorgroeien.”

Minder gretig

Volgens Van der Horst zijn vooral jongeren minder ‘gretig’ om in de horeca te gaan werken. Hoe dat precies komt, weet hij niet, maar de ‘onzekerheid van het openen en sluiten van de horeca heeft er waarschijnlijk iets mee te maken.’

Tekst gaat door onder de foto’s.

Personeelstekort horeca


Hildo Makkes van der Deijl hoopt bartalent te trekken door het vak een serieuzer imago te geven. “Als je het gevoel geeft dat horeca een serieus vak is, hoop je sneller mensen te trekken. Het kan voor studenten goed zijn om hun mensenkennis en sociale vaardigheden te ontwikkelen in een bar. Dat besef moet er weer komen”, aldus Makkes van der Deijl

Makkes van der Deijl hoopt dan ook samen met de gemeente Haarlem een wervingsactie op te kunnen zetten. “Die gesprekken lopen nu en de gemeente wil meedenken”, aldus de ondernemer.

Naar Ibiza

Andere horeca-ondernemers is het gelukt om zoveel mogelijk personeel te behouden.”Bij ons is vrijwel iedereen gebleven, op een enkeling na die een vervolgstap in zijn carrière heeft gemaakt die aansluit bij zijn studie”, zegt Gijs Brands van Van Beinum.

Ook bij de Café de Lange Heer hebben ze geen last van een tekort. “Ik doe niet aan acties om te werven en zit zelf niet met een tekort. Ik heb een groot netwerk en via via komen er altijd wel nieuwe mensen”, aldus eigenaar Twan Stoelman.

“Het is mooi om in deze tijd je personeel extra te belonen”

Gijs Brands, Brasserie Van Beinum

Of deze zaken geen tekort hebben door hun jaarlijkse tripje naar Ibiza durft Brands niet te zeggen. “We doen het voor de teambuilding en het is goed voor vriendschappen. Het is ook mooi om in deze tijd je personeel extra te belonen”, aldus Brands.

Voor Twan Sloeman is de trip naar Ibiza ook nier per se voor het behoud, al speelt dat wel mee. “Maar het is vooral voor de gezelligheid en het is om elkaar eens in een andere omgeving te zien.”

Dit delen:

  • Klik om te delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Klik om op Pinterest te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Klik om te delen op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Klik om te delen op Telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
Dit is een bericht van de gemeenschappelijke nieuwsredactie

ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

Door Brecht van Groen
21 november 2025

De provincie Noord-Holland onderzoekt of er vanaf 2027 zelfrijdende pendelbussen kunnen gaan rijden tussen station Hoofddorp en Schiphol Tradepark. Het...

Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

Door Noémi Prent
21 november 2025

De gemeente Zandvoort zegt nog voor de kerst de eerste maatregelen tegen de parkeeroverlast in Bentveld te nemen. Aan de...

Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

Wethouder Robbert Berkhout is blij met het Haarlemse resultaat tijdens het NK Tegelwippen

Door Brecht van Groen
21 november 2025

Ruim 200 gemeenten deden mee aan de zesde editie van het NK Tegelwippen, en ook Haarlem trok vol enthousiasme tegels...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Zelfrijdende pendelbussen mogelijk tussen Hoofddorp en Tradepark Schiphol: ‘In San Francisco rijden al taxi’s zonder chauffeur’

21 november 2025
Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

Wethouder start pilot tegen parkeeroverlast Bentveld, voor kerst nieuwe borden geplaatst: ‘Proef van een jaar’

21 november 2025
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!