Ondanks de bezwaren van een groep omwonenden is woensdag het asielzoekerscentrum (AZC) aan de Meesterlottelaan en de Dreef in Haarlem volgens planning geopend. Buurtbewoner Eelco Coevoet en voorzitter van stichting Haarlemmerhoutkwartier Yvonne Boot lichten deze zorgen toe bij Haarlem Vandaag.
“Het was een intense dag”, begint Boot. “Vandaag zijn 210 bewoners ingetrokken in het pand dat het COA een jaar geleden kocht. Het is een rustige buurt en als er dan bussen komen die mensen afzetten, is dat best confronterend voor beide partijen. Het is een rustige woonwijk waar ze terechtkomen, niet op een industrieterrein.”
Bekijk hieronder het hele interview met Eelco Coevoet en Yvonne Boot terug. Tekst loopt door onder de video.
Volgens Boot heeft de gemeente geen veiligheidsplan voor de omgeving opgesteld. “We hebben twee weken geleden een petitie overhandigd aan de burgemeester waarin we vragen om stil te staan bij de consequenties. Op de locatie is voor de bewoners niets te doen dus dan gaan ze hangen in de buurt, en daar wordt niks voor gedaan. Daar maak ik mij zorgen over.”
Jos Wienen, burgemeester van Haarlem, gaf eerder aan dat samen met de klankbordgroep uit de wijk en het COA een veiligheidsplan is opgesteld. “Hierin staat wat te doen bij calamiteiten en wie waar verantwoordelijk voor is. Dit biedt handvatten, maar biedt geen garanties. Dat kan ook niet, want die garanties zijn er nooit.”
“Als vader van twee dochters maak ik mij zorgen”
– Eelco Coevoet, omwonende
Ook Coevoet uit zijn zorgen over de komst van de asielzoekers. “Naar mijn mening zijn de garanties naar omwonenden wat betreft de veiligheid niet gehaald. Als je op deze plek zoveel mensen wil plaatsen, dan moet je dat ook handhaven en zorgen dat het goed geregeld is. Daar heb ik niks van gemerkt en als vader van twee dochters maak ik mij zorgen.”
Lees ook: AZC Meesterlottelaan opent woensdag, deel buurtbewoners teleurgesteld: ‘Voelen ons niet gehoord’





















