De bloemenzee die na de vliegramp in Oekraïne ontstond bij vertrekhal 3 op Schiphol, is daar weg. Zondagnacht waren de tienduizenden boeketten, brieven en knuffels verplaatst.
De luchthaven heeft een nieuwe locatie ingericht voor de spullen. Niet alle bloemen zijn naar de voetgangersverbinding onder het World Trade Center op de luchthaven verplaatst. Alleen verse bloemen keren daar terug. Van de bloemen die er al langer liggen, worden de kaartjes afgehaald. Dat gaat de hele nacht door, zei een woordvoerster van Schiphol. De kaartjes worden ook in de nieuwe ruimte gelegd.
De nieuwe plek in de zogeheten Traverse is een afgesloten ruimte en ligt op ongeveer 250 meter loopafstand van de huidige locatie. Omdat het overdekt is, hebben de bloemen daar niet te lijden onder het weer. Bij vertrekhal 3 was dat wel zo. Als de nieuwe locatie open is, kunnen mensen er terecht tussen 07.00 uur ‘s ochtends en 19.00 uur ’s avonds. Op de andere plek blijft het mogelijk om condoleanceboeken tekenen.