• Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
    • Privacy- en Cookiebeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
Geen resultaat
Toon alle resultaten
Haarlem105
  • Radio
    • Programmering
    • Haarlem105 - Kijk live
    • Haarlem105 - Luister live
  • Televisie
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
    Haarlemse ‘Puzzelpoezen’ weer naar NK-finale legpuzzelen: ‘De concurrentie is moordend’

    Haarlemse ‘Puzzelpoezen’ weer naar NK-finale legpuzzelen: ‘De concurrentie is moordend’

    Rotonde Europaweg nog in aanbouw, maar zorgt nu al voor twijfels: ‘Ik fiets liever om’

    Amerikaanse in Haarlem helpt landgenoten met emigratiebedrijf: ‘Zag geen toekomst in de VS’

    Pro Haarlem presenteert wethouderskandidaten, maar coalitie is nog niet rond

    Twee informateurs onderzoeken bredere coalitie in Bloemendaal

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Houtfestival werkt achter de schermen aan nieuwe toekomst: ‘We willen vastere culturele waarde in de stad worden’

  • Sport
    • Overzicht
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal
    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Haarlemse rugbyclub genomineerd voor Sportaccommodatie 2026: ‘Helemaal van het gas af’

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Zeepkistenrace ook dit jaar op de agenda in aanloop naar laatste Dutch Grand Prix

    Nu al tienduizenden mensen in Zandvoort, burgemeester Moolenburgh in zijn nopjes: “We zijn een klein dorp maar met een enorme uitstraling”

    Weekendtickets laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort uitverkocht: ‘Vrijdag gaat ook snel’

    Gratis Martial Arts Festival moet jongeren in Schalkwijk in beweging krijgen

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Haarlemse rugbytalenten Max en Bink trainen vijf maanden in Zuid-Afrika

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

    Sportjournalist Paul Onkenhout met pensioen: ‘Ik wil iets doen om mensen te helpen’

  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Nieuwe programmeur PHIL trapt af met ‘48 uur Spaanse Klassiekers’: ‘Het wordt heel spannend dit weekend’

    Houtfestival werkt achter de schermen aan nieuwe toekomst: ‘We willen vastere culturele waarde in de stad worden’

    Pride Haarlem krijgt eigen papiergeld: ‘Nog nooit eerder gedaan voor een pride’

    Karsu op Bevrijdingspop 2023

    Karsu per helikopter naar Bevrijdingspop als Ambassadeur van de Vrijheid

    Bevrijdingspop maakt eerste namen bekend: DI-RECT, Bankzitters, S10 en meer

    Skaband Eskalatie eerste finalist Rob Acda Award 2026

    Volg de finale van de Rob Acda Award in Patronaat vanavond live bij Haarlem105

  • Gemist
    • Overzicht
    • Radio
    • Video

    Rotonde Europaweg nog in aanbouw, maar zorgt nu al voor twijfels: ‘Ik fiets liever om’

    Winkeliers zetten ondanks opkomst kerst nog steeds vol in op Sinterklaasversiering: ‘Het is een mooie Nederlandse traditie’

    Luister terug: Schrijver Berend Sommer over zijn nieuwe roman en auteursbezoek aan Heemstede

    Luister terug: van salsa cubana tot een urban dance route door de stad tijdens Dansdagen Haarlem

    Luister terug: van salsa cubana tot een urban dance route door de stad tijdens Dansdagen Haarlem

    De Muggenbult #21 – Altijd bereikbaar, zelden verbonden

    De Muggenbult #21 – Altijd bereikbaar, zelden verbonden

    Gemist: curator Stefan de Groot duikt in archieven voor tentoonstelling over 200 jaar Zandvoort

    Gemist: curator Stefan de Groot duikt in archieven voor tentoonstelling over 200 jaar Zandvoort

    Rattenoverlast in Haarlem: ‘Ze lopen overal overheen, maar vallen ontwijken ze’

    • Radio
    • Hele uren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
Haarlem105
Home Nieuws

Burgemeesters Haarlem, Bloemendaal en Heemstede: “Het beeld van een jeugdbende herkennen wij zeker niet”

Door Elvis Horn
4 november 2023 - Updated on 6 november 2023
Burgemeesters Haarlem, Bloemendaal en Heemstede: “Het beeld van een jeugdbende herkennen wij zeker niet”

In Haarlem, Bloemendaal en Heemstede is overlast door een groep jongeren op fatbikes al een aantal weken het gesprek van de dag en dat zorgt voor veel onrust in de regio.  Zo wordt in sommige media gesproken van een heuse ‘fatbikebende’ die verantwoordelijk zou zijn voor verschillende incidenten. Door de aandacht is ook een negatief beeld ontstaan over jongeren op een fatbike in het algemeen, en neemt de onrust onder inwoners toe. Daarom komen de drie gemeenten met een statement om het beeld dat is ontstaan in perspectief te plaatsen.

In de statements zeggen burgemeester Jos Wienen van Haarlem, burgemeester Astrid Nienhuis van Heemstede van en waarnemend burgemeester van Bloemendaal Ankie Broekers-Knol dat de jongerenoverlast wordt overschat en dat er voor de groepen die wel overlast geven, maatregelen zijn genomen. “De gemeente en politie krijgen veel vragen over de jeugdoverlast. Ook spreken inwoners hun angst uit over jeugdcriminaliteit en het ontstaan van een jeugdbende. Dat beeld willen we graag nuanceren”, zo staat in het statement.

“De fatbike is een symbool voor jeugdoverlast geworden en dat voedt het beeld dat er één grote bende is die verantwoordelijk is voor een reeks aan overtredingen in de regio”

Burgemeester Jos Wienen in zijn statement namens de gemeente Haarlem

De gemeenten Bloemendaal en  Heemstede zeggen in hun gezamenlijke statement dat er volgens hen geen sprake is van een fatbike-bende. “Het beeld van een jeugdbende herkennen wij zeker niet, er zijn geen gegevens in Heemstede of Bloemendaal die erop wijzen dat er één grote bende actief is.”

Ook in Haarlem is geen sprake van een fatbike-bende, zo blijkt uit het statement van burgemeester Wienen. “Bij verschillende incidenten reden de jongeren die betrokken waren op fatbikes. De fatbike is een symbool voor jeugdoverlast geworden en dat voedt het beeld dat er één grote bende is die verantwoordelijk is voor een reeks aan overtredingen in de regio. Er zijn geen gegevens bij de politie of de gemeente bekend die dat beeld in Haarlem onderbouwen. Er is niets dat daarop wijst.”

Langer in beeld

In deze statements zeggen de gemeenten dat de herrieschoppers slechts kleine groepjes jongeren zijn. “Kijkend naar jeugdoverlast/jeugdproblematiek gaat het in de gemeente Heemstede om acht jongeren en in de gemeente Bloemendaal om ongeveer tien jongeren. Deze jongeren zijn al langer in beeld, ook al voordat er gesproken werd over de huidige problematiek. De jongeren krijgen al een persoonsgebonden- of groepsaanpak.”

De gemeenten Bloemendaal en Heemstede geven aan dat ze strenge maatregels nemen tegen de jongeren die wel voor overlast zorgen. “Er geldt een samenscholingsverbod op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening in zowel de gemeente Heemstede als Bloemendaal. Politie en BOA’s zien daar streng op toe. Jongeren die meedoen kunnen een hoge boete tegemoet zien. Dit kan al snel oplopen tot enkele honderden euro’s. De burgemeesters zetten gerichte middelen in tegen recidivisten, en leggen waar nodig een last onder dwangsom of zelfs een avondklok op.”

“We hopen dat de acties voldoende zijn om de zorgen van de inwoners weg te nemen”

Oscar Boeder, fractievoorzitter CDA Heemstede

Rob Slewe van Zelfstandig Bloemendaal is een andere mening toegedaan wat betreft een zogenaamde bende. “Achttien jongeren die in beeld zijn gekomen is best veel. Wat betreft het niet bestaan van een fatbike-bende, dat is een kwestie van definitie. Feit is dat er, wellicht in wisselende samenstelling, als groep met zijn allen tegen één wordt opgetreden. Dat je die groep een bende noemt gezien het georganiseerde karakter vind ik niet zo raar”, zegt Slewe tegen haarlem105. Hij is blij dat het probleem in ieder geval wordt erkend door de burgemeester.  “Uit onze gesprekken met bewoners blijkt overigens wel degelijk een toegenomen onveiligheidsbeeld”, voegt Slewe toe.

Oscar Boeder, fractievoorzitter CDA Heemstede vindt de aandacht van de burgemeester noodzakelijk . “We hopen dat de acties voldoende zijn om de zorgen van de inwoners weg te nemen”, aldus Boeder.

Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem! Ook varen over de Haarlemse grachten? Huur een sloep bij Luxe Sloepen Haarlem!
ADVERTENTIE

‘Geen sprake van een jeugdbende’

De burgemeesters van Bloemendaal en Bloemendaal zijn van mening dat er geen sprake van een jeugdbende is, en dat dit ook niet aantoonbaar is aan de cijfers. “Er is geen sprake van toegenomen jeugdcriminaliteit of een toegenomen onveiligheidsbeeld. Haarlem deelt die visie. “Het beeld dat de politie en de gemeente op dit moment heeft van de situatie in de stad, is niet anders dan anders. Er zijn altijd risico’s, maar die zijn op dit moment niet groter dan bijvoorbeeld een jaar geleden”, zo staat in het statement van Haarlem.

Alle gemeenten laten weten de incidenten zeer serieus te nemen.

Eerder sprak Haarlem105 met VVD fractievoorzitter in Haarlem, Peter van Kessel over het vermeende overlast van jongeren op fatbikes tijdens Haarlem Vandaag. Luister hieronder het interview terug.

Haarlem105 · Peter van Kessel, VVD Haarlem maakt zich zorgen over terroriserende fatbikes-jongeren

Dit delen:

  • Delen op X (Wordt in een nieuw venster geopend) X
  • Deel op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
  • Deel op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
  • Meer
  • Delen op LinkedIn (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
  • Afdrukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
  • Deel op Pinterest (Wordt in een nieuw venster geopend) Pinterest
  • E-mail een link naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
  • Deel op Mastodon (Wordt in een nieuw venster geopend) Mastodont
  • Delen op telegram (Wordt in een nieuw venster geopend) Telegram
ADVERTENTIE

MEER NIEUWSArtikelen

Haarlemse ‘Puzzelpoezen’ weer naar NK-finale legpuzzelen: ‘De concurrentie is moordend’

Haarlemse ‘Puzzelpoezen’ weer naar NK-finale legpuzzelen: ‘De concurrentie is moordend’

Door Noémi Prent
11 april 2026

Aanstaande zondag is de finale van het NK legpuzzelen in Roelofarendsveen. In Haarlem Vandaag kijkt de Haarlemse Sandra Kunnen van...

Rotonde Europaweg nog in aanbouw, maar zorgt nu al voor twijfels: ‘Ik fiets liever om’

Door Maurice Blaauw
11 april 2026

De nieuwe rotonde op de Europaweg in Schalkwijk roept zorgen op bij weggebruikers. Hoewel de rotonde nog in aanbouw is,...

Amerikaanse in Haarlem helpt landgenoten met emigratiebedrijf: ‘Zag geen toekomst in de VS’

Pro Haarlem presenteert wethouderskandidaten, maar coalitie is nog niet rond

Door Wessel van Opstal
11 april 2026

Pro Haarlem, voorheen GroenLinks-PvdA, heeft drie kandidaat-wethouders aangewezen, terwijl de coalitieonderhandelingen nog in volle gang zijn. De partij schuift Diana...

Haarlem105

De streekomroep van Haarlem, Heemstede & Bloemendaal. Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit jouw regio.

VOLG ONS OP

Categorieën

  • Cultuur & Media
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Video
  • Nieuws
    • Economie
    • Politiek
    • Regio
      • Bloemendaal
      • Haarlem
      • Heemstede
      • Schiphol
      • Zandvoort
  • Programma’s
    • Radio
    • TV
  • Sport
    • Formule 1
    • Hockey
    • Honkbal
    • Voetbal

Laatste nieuws

Haarlemse ‘Puzzelpoezen’ weer naar NK-finale legpuzzelen: ‘De concurrentie is moordend’

Haarlemse ‘Puzzelpoezen’ weer naar NK-finale legpuzzelen: ‘De concurrentie is moordend’

11 april 2026

Rotonde Europaweg nog in aanbouw, maar zorgt nu al voor twijfels: ‘Ik fiets liever om’

11 april 2026
  • Veelgestelde vragen
  • Adverteren
  • Vacatures
  • Over ons
  • Contact

Geen resultaat
Toon alle resultaten
  • Nieuws
    • Overzicht
    • Politiek
    • Economie
    • Haarlem
    • Heemstede
    • Bloemendaal
    • Zandvoort
    • Regio
      • Schiphol
  • Sport
    • Overzicht
    • Voetbal
    • Hockey
    • Formule 1
  • Cultuur & Media
    • Overzicht
    • Evenementen
    • Kunst & Cultuur
    • Muziek & Media
  • Gemist
    • Radio
    • Hele uren terugluisteren
    • Video
  • Programma’s
    • Programmering
    • Alle programma’s
  • Radio
    • Haarlem105 – Kijk live
    • Haarlem105 – Luister live
  • Televisie
  • Over ons
    • Cookiebeleid (EU)
    • Privacybeleid
    • Over ons
    • Klachten
    • Educatie
    • Bestuur
    • PBO
  • Contact
  • App de Studio!