De financiering voor de natuurbrug over de Zeeweg in Bloemendaal is rond. De provincie trekt 2 miljoen euro extra uit.
Noord-Holland had al 3 miljoen euro voor de brug gereserveerd. Het extra geld wordt betaald nu een aanvraag voor een Europese natuursubsidie is afgewezen. Waterleidingbedrijf PWN draagt nog 500.000 euro bij, waarmee de financiële dekking rond is. De bouw van de brug start in 2015.
Natuurbrug de ‘Zeepoort’ over de Zeeweg in nationaal park Zuid-Kennemerland maakt deel uit van een serie van drie natuurbruggen. Eind 2013 is de natuurbrug de ‘Zandpoort’ over Zandvoortselaan aangelegd. De ‘Duinpoort’ komt over de spoorlijn tussen Haarlem en Zandvoort. Deze brug wordt betaald door spoorbeheerder ProRail en wordt vanaf 2016 gebouwd. Door de drie natuurbruggen ontstaat een aaneengesloten natuurgebied van 7000 hectare, waardoor dieren en planten in het gebied zich beter kunnen voortplanten en verspreiden.
Hoe de brug over de Zeeweg er uit komt te zien, is nog niet bekend. De provincie wil in elk geval een natuurlijke uitstraling die goed in het landschap past. Bij de vormgeving wordt ook rekening gehouden met de verkeersveiligheid van automobilisten, fietsers en wandelaars. De gemeente Bloemendaal wordt nauw betrokken bij het ontwerp van de brug.
foto: aanleg natuurbrug ‘de Zandpoort’ over de Zandvoortselaan