De gemeente Haarlem haalt op korte termijn dertig statushouders naar de stad en laat hen hier wachten op passende woonruimte. Daarmee geeft de gemeente gehoor aan de oproep van de minister van Asiel en Migratie om extra opvangcapaciteit beschikbaar te stellen vanwege de aanhoudende druk op aanmeldcentrum Ter Apel.
De statushouders die naar Haarlem komen zijn al door het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente gekoppeld en zullen hier tijdelijk in een hotel verblijven totdat er passende huisvesting voor hen beschikbaar komt in Haarlem. Het is niet bekend welk hotel dit is. Zo kunnen zij vast beginnen met hun inburgering en het opbouwen van een bestaan in de stad. Het COA organiseert en bekostigt deze opvang.
“Dit is geen structurele oplossing”
– Jos Wienen, burgemeester van Haarlem
“De schrijnende situatie herhaalt zich”, zegt burgemeester Jos Wienen. “Het aanmeldcentrum in Ter Apel zit overvol. Wij helpen door statushouders die al aan Haarlem gekoppeld zijn hier op te vangen totdat de passende huisvesting beschikbaar is. Tegelijkertijd is dit geen structurele oplossing. Alleen als het Rijk en alle gemeenten hun verantwoordelijkheid nemen en voldoende opvangplaatsen beschikbaar stellen, ontstaat een eerlijke spreiding en voorkomen we dat de druk op één locatie te groot wordt.”
De gemeente Haarlem vangt op dit moment zo’n duizend asielzoekers op, verspreid over meerdere opvanglocaties in de stad die door het COA worden beheerd. Met deze opvanglocaties voldoet Haarlem aan de opgave uit de Spreidingswet.
Lees ook: Grote opkomst bij buurtopening AZC Meesterlottelaan: ‘Bijzonder indrukwekkend’
Heb je nieuws of een tip voor ons?
App de redactie van Haarlem105 via 0610510538.






















