Drie basisscholen in Heemstede gaan meer afval scheiden en zijn hierover een lesprogramma gestart. Doel is dat kinderen zich beter bewust worden van de voordelen van afval scheiden en recycling.
Het project is een initiatief van afvalinzamelaar Meerlanden, het lesprogramma wordt aangeboden door de gemeente. Wethouder Remco Ates van Duurzaamheid bood het recycleprogramma maandag aan op basisschool De Ark.
Tot nu toe werd alleen papier en restafval ingezameld. De Heemsteedse scholen De Evenaar, Icarus en De Ark gaan hierin nog een stapje verder. In de klas zijn speciale afvalbakken voor kunststof, gft, papier, drankenkartons en restafval geplaatst. Dit afval gaat mee in de gemeentelijke inzamelingsroute, waardoor de meerkosten beperkt zijn. De scholen kunnen zelfs geld besparen door het afval te scheiden en dit geld voor andere duurzame initiatieven gebruiken.