“Wij waren zaterdagavond rustig een filmpje aan het kijken toen de lucht in de straat opeens helemaal rood werd”, vertelt een buurtbewoner van de Zwaardstraat in Haarlem-Oost. Midden in de straat stond een auto in brand. “Toen we naar buiten liepen, leek het net een film. De buurman stond in een soort legerpak te schreeuwen: ‘Dit heb ik gedaan’, terwijl hij het filmde. Ook leek hij iets van een wapen bij zich te hebben.”
De buurt ervaart al vaker overlast van de 62-jarige buurman, die volgens de polite verward gedrag vertoont. Afgelopen zaterdagavond escaleerde het extreem. In de buurt gaat het verhaal rond dat de man ruzie kreeg met een jonge dame, waarna hij een soort brandbom in de auto gooide.
“Bijna de hele buurt stond buiten te kijken, het duurde lang voordat de brandweer er was. Wij durfden niet te dichtbij te komen. Later ging hij zijn huis weer in en filmde verder vanuit het raam.”
Artikel gaat verder onder de foto’s.
De ingeschakelde politie kwam met getrokken wapens en een politiehond om de verdachte uit zijn huis te halen. “De buurtbewoners zijn voor hun eigen veiligheid door agenten verzocht naar binnen te gaan”, aldus een woordvoerder.
Tijdens de arrestatie verzette de verdachte zich hevig, waarna hij werd gebeten door de politiehond. “Wij hoorden allemaal gegil” vertelt de buurtbewoner. De politie meldt dat de verdachte voor de bijtwond in het ziekenhuis is behandeld en inmiddels vastzit. Naast de verdachte zijn er geen andere gewonden gevallen.
Woning doorzocht
Volgens verschillende buurtbewoners heeft de politie na de arrestatie iets gevonden in de woning. “De buurvrouw moest ook even haar huis uit”, aldus de buurtbewoner. Volgens de politie is er geen wapen of explosief aangetroffen. “Het zijn voorzorgsmaatregelen die genomen worden wanneer een vermoeden bestaat dat er zich iets in het huis bevindt”, aldus de politie.
De brandweer, die eerst de actie van de politie afwachtte, bluste de auto vlak na de arrestatie. De politie doet op dit moment onderzoek en is op zoek naar getuigen. “Ook vragen wij mensen met camerabeelden om deze met ons te delen.”