Op de tweede dag van Haarlem Culinair barstte de strijd los om de beste wijn-spijscombinatie. Twaalf Haarlemse restaurants lieten hun gerecht met bijpassende wijn beoordelen door een vakjury tijdens een nieuwe netwerkborrel, omlijst door livemuziek en deskundig commentaar.
Om 17.00 uur maakte de jury de top drie bekend. Ron Gastrobar Bij de C eindigde op de derde plaats, Maita sleepte de tweede plek in de wacht, en de grote winnaar werd restaurant Ratatouille. Onder luid applaus nam chef-kok en eigenaar Jozua Jaring de prijs in ontvangst. “Superblij natuurlijk”, reageerde hij. “Het is een grote eer.”
Bekijk in de reportage hieronder hoe de jury oordeelt over de gerechten:
De jury proefde de inzendingen vanaf het skydeck, met uitzicht over de bruisende Grote Markt. “Het is geweldig om te zien hoe vroeg het hier al volstroomt”, zei jurylid Pascal Beeren, eigenaar van restaurant De Bokkedoorns. Hij werd vergezeld door de Italiaanse wijnboer Filippo Butussi en de Haarlemse food-influencer Charlotte Hansen.
Bezoekers van de netwerkborrel luisterden niet alleen naar het jurycommentaar, maar kregen de gerechten ook zelf voorgeschoteld. Hansen, die alle twaalf combinaties mocht proeven, genoot zichtbaar van haar rol. “Als echte Haarlemse vind ik het fantastisch dat ik hier mag zitten”, zei ze enthousiast. Ze was ook donderdag al aanwezig en is van plan het evenement dit weekend opnieuw te bezoeken.
Lees ook: Opbouw Haarlem Culinair in volle gang: ‘Dit jaar meer beleving dan voorheen’