Eneco heeft geld beschikbaar gesteld om projecten die bijdragen aan de verduurzaming van de kust, het versterken van de kustbeleving en initiatieven op het gebied van energiebesparing of duurzame energie te stimuleren.
Wordt het Juttersgeluk, een groen Zandvoort, een Zandvoortse waterdag of een van de andere mooie projecten die door Zandvoort zijn ingediend? Het project met de meeste stemmen wint en ontvangt van Eneco geld om het project daadwerkelijk uit te voeren.
Er kan worden gestemd op voorstellen die door inwoners van Noordwijk, Zandvoort, Bloemendaal en Katwijk zijn aangedragen bij het Eneco Luchterduinen Fonds. Dit Fonds is gestart om bewoners van de kustgemeenten in de nabijheid van windpark Luchterduinen in de gelegenheid te stellen actief bij te dragen aan verduurzaming of aan de kustbeleving. Voor het Fonds wordt elk jaar 45.000 euro ter beschikking gesteld.
Er wordt gekeken of een project voldoet aan de doelstellingen van het fonds en naar de originaliteit en haalbaarheid.
In mei zal een jury de uiteindelijke beslissing nemen en de winnaars bekend maken op een speciale bijeenkomst. Hiervoor worden alle genomineerden uitgenodigd. De winnende inzendingen worden gepubliceerd op internet en bekendgemaakt aan de media.
Windpark Eneco Luchterduinen is een samenwerking tussen Eneco en Mitsubishi Corporation. Het windpark bestaat uit 43 windmolens en komt 23 kilometer uit de kust ter hoogte van Noordwijk en Zandvoort. Vorig jaar zijn alle funderingspalen neergezet. Dit voorjaar volgen de windmolens.
Eind 2015 zal het windpark groene stroom leveren aan bijna 150.000 huishoudens.