Een 26-jarige Haarlemmer heeft maandagochtend een telefoontje van de politie gekregen. De belangstelling voor zijn facebookevenement ‘Wereldrecord biergooien naar Lil’ Kleine & Ronnie Flex’ was zo groot, dat agenten bang waren voor ‘Project-X-achtige taferelen’ tijdens Bevrijdingspop.
Op internet duiken geregeld video’s op van Lil’ Kleine die bekogeld wordt met glazen bier. De Haarlemse marketeer dacht op de hype in te kunnen haken en zo zijn eigen evenement te promoten.
Binnen een paar dagen tijd hadden 21.000 mensen aangegeven geïnteresseerd te zijn in het evenement. Maar in de reacties werd al snel geopperd om met meer dan alleen bier te gooien. Zo reageerde iemand: “Niet met bier, maar hele fusten gooien”.
“Afgelopen vrijdag stond er opeens politie aan de deur, maar toen was ik niet thuis”, vertelt Marvin aan mediapartner NH. “Ik kreeg maandagochtend een belletje met de vraag of ik het evenement wilde verwijderen. Ze waren bang voor Project-X achtige taferelen.”
Marvin benadrukt dat het Facebookevenement bedoeld was als marketingactie voor het Haarlemse evenement Luilak Rave en zegt geschrokken te zijn. “Ik heb direct mijn medewerking verleend door het evenement te verwijderen. Het is overduidelijk niet mijn intentie geweest mensen aan te zetten tot het daadwerkelijk gooien van wat voor voorwerpen dan ook.”
De Haarlemmer roept iedereen dan ook op vooral niet deel te nemen aan het evenement. “Ik wil geen enkele Project-X-activiteit faciliteren. Hiernaast wil ik op deze manier ook mijn spijt betuigen voor deze niet doordachte actie en wil ik mijn excuses bieden aan de heren.”