Het weiland bij de Cruquiusbrug is volgens Sam Meerhoff, wethouder van Heemstede, de beste locatie voor het tijdelijk onderbrengen van 160 asielzoekers. “Als je naar de kaart van Heemstede kijkt, dan zie je maar weinig plekken van die omvang. Daarom moesten we naar een buitengebied kijken”, zegt hij bij Haarlem Vandaag waar hij toelichting geeft op de plannen.
De gemeente wees de plek eerder deze week aan als voorkeurslocatie voor asielopvang voor vijf jaar met de mogelijkheid tot verlenging. “De brug werd al een tijd gerenoveerd waardoor er allemaal bouwmateriaal op het weiland stond”, aldus Meerhoff. “Nu dat is weggehaald, is er ineens een groot gebied vrijgekomen. Omdat het landschap hierdoor wel al is aangetast dachten we: dit zou wel eens de locatie kunnen worden.”
Bekijk hieronder het interview met Sam Meerhoff bij Haarlem Vandaag terug. Tekst loopt door onder het fragment.
Een extern onafhankelijk bureau heeft onderzoek naar de locatie gedaan en daaruit blijkt volgens Meerhoff dat het een geschikte opvangplek is. “Dat was de laatste zet die we nodig hadden om een locatie aan te wijzen. Wel zijn er aandachtspunten, maar dat is overal zo. We moeten kijken naar de ontsluiting van het verkeer en er moet een riool aangelegd worden. Dit zijn hobbels waarvan we overtuigd zijn dat we die kunnen nemen.”
Lees ook: Heemstede ziet weiland bij Cruquiusbrug als beste plek voor opvang 160 asielzoekers
De gemeente organiseert op 8 en 9 september een informatiebijeenkomst voor omwonenden in Heemstede, en op 10 september in Cruquius (gemeente Haarlemmermeer). “Hierbij kunnen we dit voorlopige besluit uitleggen, vragen beantwoorden en zorgen aanhoren. Mensen die daar wonen, kennen de wijk beter dan wij. We willen daar rekening mee houden maar wel met oog op realisatie van de locatie.”
Het is nu wachten tot het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de provincie groen licht geven. “We zijn afhankelijk van deze partijen. Het COA gaat bouwen en doet het beheer dus zij moeten het rond kunnen krijgen. En de provincie moet toestemming geven over de locatie omdat het beschermd gebied is. We zetten in om de locatie per 30 juni 2027 gerealiseerd te hebben.”
“Wij zien geen beren op de weg, dit gaat gewoon gebeuren”
– Guus van Dee, woordvoerder Welkom in Heemstede
Bewonersgroep Welkom in Heemstede is blij met de plannen. Eerder dit jaar organiseerde de groep een wandeling om aandacht te vragen voor vluchtelingen in de gemeente die ook langs het weiland ging. “Ik ben erg positief en optimistisch over het plan, dit gaat gewoon gebeuren”, zegt woordvoerder Guus van Dee bij Haarlem Vandaag. “Er zijn namelijk geen argumenten om het niet te doen. We zijn heel blij met het plan van de wethouder en we zien geen beren op de weg.”
Luister hieronder het gesprek met Guus van Dee bij Haarlem Vandaag terug.
Heb je nieuws of een tip voor ons?
App de redactie van Haarlem105 via 0610510538.




















