Wie een kaarsje wil aansteken voor de slachtoffers en nabestaanden van de vliegtuigramp in Oekraïne kan deze zondag terecht in de Grote of Sint Bavo kerk aan de Haarlemse Grote Markt.
Dat meldt stadsdominee Tom de Haan via Twitter. De kerk is geopend van 11.00 tot 15.00 uur en voor wie een luisterend oor zoekt, is De Haan zelf tussen 11.00 en 13.00 uur aanwezig. Bij de ramp met vlucht MH17 kwamen alle 298 mensen aan boord om het leven, onder hen zijn 193 Nederlanders. Haarlem105 meldde vrijdag al dat ook vijf leden van een Haarlemse familie tot de slachtoffers behoren. Zaterdag werd duidelijk dat ook drie leden van een gezin uit Hoofddorp bij de ramp om het leven zijn gekomen. De passagierslijst is inmiddels door Malaysia Airlines vrijgegeven.
‘Ik denk dat het hele land ten einde raad is omdat de lichamen nog niet zijn geborgen en in de vreselijke hitte liggen’, zei premier Mark Rutte zaterdag tijdens een persconferentie. Minister Frans Timmermans van Buitenlandse Zaken zei dat Nederland ‘woedend en furieus’ is over het gesleep van de lichamen op de plek van de vliegramp in Oekraïne. Timmermans zei dat het zijn ‘eerste prioriteit’ is om de lichamen van de 193 Nederlandse slachtoffers naar huis te brengen. ‘De families willen hun familieleden begraven’, aldus de minister.
foto: stadsdominee Tom de Haan via Twitter