Bewoners van de Rousseaustraat in Haarlem zijn de al maanden opengebroken weg zat. In september begonnen daar werkzaamheden om onder meer de leidingen te vernieuwen. Door vertraging wordt de straat later dichtgemaakt dan gepland.
Volgens de gemeente zijn meerdere redenen voor de vertraging. “Er worden leidingen voor gas, water, stroom, riool, en andere kabels vernieuwd en een complete herinrichting uitgevoerd”, aldus een woordvoerder. “Hier werken meerdere partijen aan en de onderlinge afhankelijkheden zijn groot.”
Een van de bewoners geeft aan dat de Rousseaustraat al vanaf half september opengebroken is. “Het schijnt dat Liander zijn eigen regels en tijden heeft. Dan moet de gemeente zich waarschijnlijk aanpassen anders moet de weg meerdere keren open.” Een andere omwonende hoopt dat ze snel klaar zijn vanwege het zand. “Je neemt alles mee naar binnen, alsof we op een zandduin wonen.”
Bekijk alle reacties van bewoners in de reportage hieronder.
Volgens de gemeente is de einddatum van de werkzaamheden verschoven van april naar mei. “Het dichtstraten van de trottoirs start dus ook later dan we hadden gewild. Daardoor zullen de tijdelijke vlonders langer liggen. We streven ernaar om de overlast tot een minimum te beperken. Bewoners worden regelmatig op de hoogte gehouden en er wordt aandacht aan maatwerk besteedt om omwonenden die slecht ter been zijn te helpen.”
Onderhoud in Meerwijk
In Meerwijk verandert de komende jaren veel omdat volgens de gemeente onderhoud nodig is. Boven- en ondergronds worden de straten opnieuw ingericht omdat het riool is verouderd en de straten zijn verzakt. Het regenwater kan straks worden opgevangen in het groen en in een gescheiden rioolsysteem. Daarnaast wordt het in de zomer koeler omdat meer dan 150 bomen worden geplant.
Lees ook: Honderd parkeerplaatsen in definitief ontwerp Meerwijk: “Heel teleurstellend”