Dansschool Schröder in Haarlem heeft gisteravond het koninklijk predicaat Hofleverancier gekregen. Commissaris van de Koning Arthur van Dijk overhandigde de oorkonde, waarna burgemeester Wienen het bijbehorende wapen onthulde. Alle drie de levende generaties van de familie Schroder waren erbij.
De uitreiking ging gepaard met dans en bubbels en trok veel leden van de dansschool naar het pand. Voor de deur ontstond een rij, terwijl Jeanne en Jacqueline Schroder in de gang klaarstonden om iedereen te verwelkomen. Naast felicitaties kregen de twee ook kleine cadeaus uitgereikt.
Bekijk hieronder de reportage over de onthulling. Tekst loopt door onder fragment.
Na de onthulling van het wapen pakte Jacqueline Schroder de microfoon om de leden te bedanken. Dat een vrouw uit de familie Schroder het woord voert, bleek kennelijk niet vanzelfsprekend. “Normaal gesproken moeten wij onze stem verheffen als we iets willen zeggen, maar dames, vanavond hebben wij hem”, zei ze, waarna ze de microfoon triomfantelijk omhoog hield. De zaal reageerde met gelach en gejuich.

In de verschillende toespraken klonk telkens de humor door die bij de familie past. Burgemeester Wienen noemde het predicaat bijzonder: “Wij hebben in de stad maar een paar bedrijven die dit predicaat mogen voeren. Er wordt echt onderzoek gedaan naar het bedrijf. Er wordt zelfs gekeken of het er financieel gezond voor staat.”
Commissaris van de Koning Van Dijk kwam tijdens dat onderzoek een merkwaardig detail tegen. “De naam van het bedrijf is Schröder, maar de familienaam wordt helemaal niet met een umlaut geschreven”, vertelde hij. Achter die umlaut schuilt een verhaal dat wordt uitgelicht in het Haarlem105-programma Haarlemse Iconen, waarin presentator Rudy Nicola de volledige geschiedenis van de dansschool laat zien.
Heb je nieuws of een tip voor ons?
App de redactie van Haarlem105 via 0610510538.

















